Technologie » Komputery

Po co tablica interaktywna? Cykl bezpłatnych prezentacji – już trwa.

Po co tablica interaktywna? Cykl bezpłatnych prezentacji – już trwa.
Zobacz więcej zdjęć »
Właśnie rozpoczął się cykl bezpłatnych, edukacyjnych prezentacji tablic interaktywnych Interwrite dla przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Uczestnicy spotkań poznają zasady działania i możliwości tablicy interaktywnej zalecanej jako pomoc dydaktyczna przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (nr zalecenia 1700/2004).Tablica w szkolnej klasie to od wieków podstawowa „pomoc naukowa”. Dziś także - choć - w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a także coraz częściej w krajach europejskich –  jest to tablica interaktywna.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Różnica jest znaczna. Tablica, która wygląda jak „suchościeralna” jest połączona z komputerem, a komputer z projektorem. Dzięki temu wszystko co znajduje się na komputerowym dysku, pamięci zewnętrznej czy w zasobach Internetu – może posłużyć do nauki -  być wyświetlone na tablicy. Można korzystać z gotowych rysunków, wykresów czy wręcz scenariuszy zajęć. Wszystko co wyświetlimy na ekranie i dopiszemy czy dorysujemy jest zapisywane w pamięci komputera i zawsze można do tego wrócić. Poprawić, pokazać innym nauczycielom czy rodzicom na wywiadówce. Możliwości są bardzo szerokie, a praktyczne zajęcia prowadzone przez ekspertów z Aplikomu dowodzą, że praca z tablicą jest po prostu łatwa, daje wiele przyjemności, wciąga uczniów a nauczycielowi pozwala łatwiej przygotować atrakcyjne zajęcia.    

Prezentacje odbywają się w siedzibie firmy Aplikom w Łodzi. Formularz rejestracyjny oraz terminy spotkań  http://www.aplikom.com.pl/index/prezentacja/linki/tablic/475 

„Najważniejsze to przezwyciężyć strach przed nowoczesnymi technologiami i nie bać się eksperymentować mówi Agnieszka Kaczan-Stefańska specjalista ds. interaktywnych systemów nauczania i prezentacji z Aplikom Sp. z o.o. - nasze prezentacje służą właśnie temu. Każdy może nauczyć się obsługiwać tablicę  – nie jest tu wymagana praktycznie żadna informatyczna wiedza. Nie ma też obawy, że popsujemy tablicę  Interwrite jakimś nieprzemyślanym ruchem. Pisząc możemy wygodnie oprzeć dłoń o tablicę, a pisak, który dodatkowo w pełni zastępuje myszkę komputerową,  pomoże sprawnie poprowadzić zajęcia”    

Dzięki zastosowaniu technologii elektromagnetycznej tablice Interwrite Board mają najwyższe parametry techniczne dostępne na rynku: są szybkie, bardzo dokładne i niewiarygodnie  odporne na uszkodzenia. Ich powierzchnia reaguje wyłącznie na dotyk pisaka, a nie dłoni,  dlatego możemy naturalnie oprzeć rękę przy pisaniu. Tablice obsługują wszystkie systemy operacyjne: Windows, Mac OS, Linux, a oprogramowanie zawiera szereg narzędzi do pisania i rysowania  oraz tysiące gotowych do użycia szablonów, obrazów, schematów i zdjęć oraz animacji – czyli elementów, z których można tworzyć ciekawe zajęcia. Galerię tych elementów można łatwo rozbudowywać tworząc indywidualne zbiory.  Dodatkowo wszystko co narysujemy i co wyświetlimy  jest archiwizowane w pamięci komputera - mogą to być pliki GWB, PPT, PDF, graficzne albo nawet  film pokazujący przebieg zajęć.

„Warto podkreślić,  - dodaje Agnieszka Kaczan-Stefańska - że oprogramowanie towarzyszące tablicom Interwrite jest w języku polskim, a licencja obejmuje wszystkie stanowiska komputerowe w szkole oraz komputery domowe nauczycieli.”  Bliższe informacje: www.aplikom.com.pl  

APLIKOM Sp. z o.o. od 1987 roku specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań CAD (komputerowo wspomaganego projektowania) dla branż: mechanika i elektrotechnika, architektura i budownictwo oraz GIS i infrastruktura. Zajmujemy się również rynkiem edukacyjnym. APLIKOM jest autoryzowanym sprzedawcą oprogramowania Autodesk, wprowadził na polski rynek AutoCADa, był współtwórcą pierwszych polskich wersji tego programu. Obecnie jest jednym z największych partnerów Autodesk w Polsce. Pracownicy APLIKOMu są autorami wielu publikacji prasowych, podręczników, szkoleń oraz współtwórcami polskich wersji programów branżowych Autodesk.

Oferta APLIKOMu obejmuje:

 • oprogramowanie CAD/CAM/GIS (firmy Autodesk, specjalistyczne aplikacje branżowe, programy do edycji zeskanowanej dokumentacji i inne),
 • komputery i sprzęt peryferyjny (m.in. drukarki i skanery wielkoformatowe),
 • interaktywne systemy do prezentacji i szkoleń
 • eksperckie usługi inżynierskie - szkolenia podstawowe i dedykowane do potrzeb klienta, konsultacje merytoryczne, wdrożenia, opiekę nad systemem, serwis.

Poszczególne elementy oferty APLIKOMu mogą znaleźć zastosowanie wszędzie tam gdzie powstaje lub jest przetwarzana projektowa dokumentacja elektroniczna oraz tam gdzie potrzebne jest zarządzanie dokumentacją.

Oferta obejmuje rozwiązania dla inżynierów z następujących branż:

 • mechanika i elektrotechnika,
 • architektura i budownictwo,
 • GIS i infrastruktura,
 • technologie rastrowe. 

APLIKOM wyróżnia przede wszystkim:

 • olbrzymia, unikalna wiedza i doświadczenie Product Managerów,
 • autorskie aplikacje specjalistyczne – APLIKOM zapewnia klientom m. in. możliwość przygotowania dedykowanych aplikacji CAD,
 • specjalistyczne szkolenia CADowskie,
 • eksperckie usługi inżynierskie.

APLIKOM Sp. z o.o.

94-104 Łódź
ul. Obywatelska 137
tel: +48 42 250 31 00
www.aplikom.com.pl

 

INDALO Public Relations

Małgorzata Błachnio
komórka: 509 047 721
malgorzata.blachnio@indalo.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »