Gospodarka » Bezpieczeństwo

Po czym poznać że sklep internetowy jest godny zaufania?

Po czym poznać że sklep internetowy jest godny zaufania?
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwszym krokiem w celu weryfikacji jest sprawdzenie zakładki Kontakt.Muszą być tam wypisane wszystkie dane firmy, ponieważ sprzedaż online przez dowolny sklep internetowy musi być powiązana z jakąś firmą. Trzeba na początku sprawdzić, czy jest podana nazwa firmy (firmy a nie sklepu internetowego).

W dzisiejszych czasach coraz więcej kupujemy przez internet.Jest też coraz więcej nierzetelnych kontrahentów, jak się przed nimi ustrzec?

Nasz artykuł będzie oparty na przykladach, ale naszym zdaniem przykład jest najlepszy aby pokazać na co uważać przy zakupach internetowych. Więc tak na wstępie na co należy uważać robiąc zakupy w sklepach internetowych:

  • Zawsze sprawdzaj czy sklep internetowy ma podany adres fizyczny firmy np. w CEDIG
  • Sprawdź jak długo istnieje na rynku
  • Sprawdź jego regulamin, jeśli są jakieś dziwne zapisy = nie kupuj
  • Zwróć uwagę na to czy ceny nie są podejrzanie niskie, jeśli tak powinna zapalić się czerwona lampka
  • Poczytaj opinie innych o sklepie, ale UWAGA nie na stronie sklepu ponieważ sklep może sobie je sam napisać !

Jak to wszystko sprawdzić ?

Wbrew pozorom jest to bardzo łatwe i proste. Będziemy działać na przykładzie sklepu: https://tanieplytkilazienkowe.pl , po sprawdzeniu danych kontaktowych jest wszystko w porządku, wyświetlą nam się dane: Taragona Sp. z o.o. tr. św. Wojciecha 29 80-044 Gdańsk.Po dalszych poszukiwaniach za pomocą Google okazuje się że istnieje jeszcze jeden sklep tej firmy: https://www.iglazura24.pl/pl/i/Kontakt-i-dane-firmy/32 , na pierwszy rzut oka nie ma się do czego przyczepić w sklepach, dane kontaktowe są aczkolwiek bez NIP i REGON, ale możemy je znaleźć w regulaminie (aczkolwiek powinny być łatwo dostępne w dziale KONTAKT)

Więc o co chodzi? Sklep istnieje, podaje swoje dane kontaktowe ?

W następnym kroku trzeba sprawdzić wiarygodność sklepu czego wielu potencjalnych klientów nie robi.Jak to zrobić ? Otóż bardzo prosto. Sprawdźmy opinie o sklepie. Wpisujemy w wyszukiwarkę google frazę https://tanieplytkilazienkowe.pl opinie i mamy wiele wyszukiwań np. Ceneo gdzie jest bardzo dużo negatywnych opini np. ,,Kilka dni po zakupie informacja, że towaru nie ma i nie będzie. Od 2 miesięcy nie idzie odzyskać swoich pieniędzy. Cały czas jedno kłamstwo - wina księgowej. Przestrzegam wszystkich przed zakupami tutaj. Utopione kilka tysięcy, sprawa idzie do sądu,,

Nie jest to jedyna negatywna opinia ponieważ w każdej branży zdarzają się negatywne opinie i jest to normalne.Należy zwrócić uwagę iż takich negatywnych opinii jest bardzo dużo na różnych portalach internetowych.

Jak pisaliśmy wcześniej firma prowadzi sklep także pod innym adresem, sprawdzmy także opinie o nim.Wpisujemy w Google frazę ,,https://www.iglazura24.pl opinie,, i niestety także pojawia się nam mnóstwo negatywnych opinii np. ,,Sprzedawca nie wywiązał się z oferty, którą miał na stronie. Płytki zamówiłem, opłaciłem a po kilku dniach dostałem maila, że cena uległa zmianie (z 125 zł/m2 na 223 zł/2) i mam dopłacić różnicę. Szczerze odradzam takich sprzedawców, gdyż w czasach, gdzie fachowca umawia się z dużym wyprzedzeniem na konkretny termin, takie obsuwy potrafią mocno pokrzyżować plany.,,

Jak widać obydwa sklepy internetowe należące do tej samej firmy mają bardzo dużo negatywnych opinii.W takim przypadku należy uważać na zakupy w takich sklepach.Oczywiście jeśli są to pojedyńcze negatywne opinie nie należy raczej nimi się przejmować.Jednak jeśli jednak jest ich dużo oraz w róźnych miejscach raczej należy zwrócić na nie uwagę.

Gdzie zatem kupować bezpiecznie?

Jest mnóstwo sklepów internetowych które mają pozytywne opinie, a także tzw. gwarancję zwrotu wpłaconych pieniędzy gdy na przykład otrzymamy towar niezgodny z opisem.Można tu podac jako przykład np. platformę Allegro czy Vinted.

Nie rezygnujmy oczywiście z zakupów w innych sklepach ale zwracajmy uwagę na powyższe kwestie takie jak dane kontaktowe, dane firmy oraz opinie o sklepie w niezależnych serwisach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NovaCash
http://poradnik-bik.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »