Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Początki przygody z hodowlą krewetek

Początki przygody z hodowlą krewetek
Zobacz więcej zdjęć »
Krewetki hodować może każdy, łatwo jest kupić odpowiednie gatunki i bez problemu można im stworzyć w akwarium dobre warunki do życia.

Ostatnio krewetki zachwycają miłośników akwarystyki i coraz większa liczba osób chce zapoczątkować w swoim akwarium hodowle tych ciekawych skorupiaków.
 
JAKIE GATUNKI KREWETEK SĄ NAJLEPSZE DLA NOWICJUSZY?
 
Na ogół krewetki żyją w środowisku słodkowodnym. Gatunków tego rodzaju krewetek jest wiele. Domowa hodowla krewetek powinna rozpocząć się od zakupu odpowiedniego gatunku krewetek. Doskonałe krewetki akwariowe to krewetki z grupy Neocaridina, a w szczególności jej przedstawiciele, czyli krewetki Red Cherry. Ten rodzaj krewetek jest odporny na wszelkiego rodzaju błędy nowicjuszy, łatwo się rozmnaża i nie ma zbyt wielkich potrzeb. 
Krewetki bardzo lubią rybki, dlatego właściciele akwariów z rybkami nie muszą z nich rezygnować, aby rozpocząć hodowlę krewetek.
 
JAKIE AKWARIUM DLA KREWETEK?
 
Już 10 litrowe akwarium będzie odpowiednie dla kilku krewetek, jednak w myśl zasady, że im większa populacja tym większa jest potrzebna powierzchnia, docelowo nasze akwarium powinno mieć objętość na  20-25 litrów wody. Do odpowiedniego akwarium powinniśmy dokupić pasujący filtr. najlepszy filtr, stosowany przy hodowli krewetek, to filtr gąbkowy. Instalując tego rodzaju filtr zapobiegniemy wciągnięciu mniejszych osobników do jego środka. Zakup grzałki powinniśmy uzależnić od temperatury panującej u nas w domu. Krewetki lubią przebywać w temperaturze 20-24 stopni Celsjusza, jeżeli w naszym mieszkaniu panuje temperatura podobna, nie potrzebna jest wtedy w akwarium grzałka.
Krewetki akwariowe, tak jak i wszystkie inne, nie lubią zbyt ostrego światła, dlatego światło w takim akwarium powinno być lekkie, odpowiednie dla roślin i dla rybek. Pamiętać należy o pokrywie akwarium, dlatego że krewetki bardzo często, pod wpływem stresu, lubią wyskakiwać z akwarium.
 
CZYM KARMIMY KREWETKI?
 
Krewetki jedzą głównie pokarm pochodzenia roślinnego. Doskonale żywią się glonami, które rosną w akwarium, ale należy dorzucać im liście dębu, buku oraz suszony jarmuż lub szpinak.
 
AKLIMATYZACJA KREWETEK
 
Krewetki bardzo lubią żyć w grupach, dobrze jest więc od razu zakupić kilka sztuk. Zanim jednak zakupimy krewetki powinniśmy przygotować akwarium, które przez kilka tygodni powinno dojrzeć. Do akwarium o odpowiednich warunkach biologicznych możemy wpuścić zakupione krewetki. Aklimatyzacja krewetek powinna odbywać się w taki sposób, że worek z zakupionymi krewetkami należy włożyć do wody i czekać aż wyrówna się temperatura. Dopiero po około godzinie możemy z worka uwolnić krewetki. Wtedy rozpoczniemy już swoją przygodę z hodowlą krewetek.
 
Źródło informacji: Portal wiedzy 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Portal wiedzy
http://dawkawiedzy.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 114633 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )