Gospodarka » Narzędzia

Poczuj moc na łańcuchu

Poczuj moc na łańcuchu
Zobacz więcej zdjęć »
Kolejna nowość pojawiła się w ofercie producenta elektronarzędzi marki GRAPHITE. Już w lutym do sklepów trafi mocna i wydajna pilarka spalinowa.

Najnowsza pilarka spalinowa GRAPHITE napędzana jest wydajnym silnikiem o mocy 2,7 KM i pojemności  43 cm³. Taka moc pozwoli sprostać wszystkim wyzwaniom wokół domu, ale równie dobrze sprawdzi się w rękach specjalisty przy lżejszych zadaniach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dużym udogodnieniem jest wprowadzony w tym modelu system dekompresji komory spalania. Dzięki  niemu rozruch silnika pilarki GRAPHITE stał się jeszcze prostszy.

Dwusuwowy silnik nowej piły łańcuchowej napędzany jest mieszanką benzyny i oleju (25:1) i pozwala na łatwe i szybkie osiąganie prędkości roboczej. Pilarkę wyposażono w zbiornik na paliwo o pojemności 560 ml co przy umiarkowanym apetycie na paliwo pozwala na długą pracę, bez konieczności częstego dolewania paliwa. Czas pracy na jednym zbiorniku bez obciążenia to około 45min. Dodatkowo zastosowany w pilarce gaźnik Walbro zwiększa trwałość układu paliwowego.

Prowadnica nowej piły spalinowej GRAPHITE ma długość użyteczną 435 mm i tak samo jak łańcuch, wykonana została przez renomowaną firmę Oregon.  Dwupunktowe mocowanie śrubowe prowadnicy poprawia stabilność podczas cięcia, a metalowa osłona do mocowania prowadnicy zwiększa trwałość narzędzia. Na uwagę zasługuje też automatyczny system smarowania łańcucha z możliwością ręcznej regulacji wydatku oleju, który mieści się w  zbiorniku o pojemności 280 ml.

Dla bezpieczeństwa i większej niezawodności pilarka GRAPHITE posiada mocowany dwupunktowo hamulec bezpieczeństwa, który chroni użytkownika w przypadku odrzutu piły w trakcie pracy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także specjalna osłona prowadnicy, którą producent dołączył do nowego modelu pilarki.

Waga pilarki GRAPHITE bez prowadnicy i łańcucha to ok. 6 kg. W zestawie do urządzenia dołączone zostały dwa wkrętaki, klucz sześciokątny z uchwytem typu „T” oraz klucz rurowy z wkrętakiem. Narzędzia te okażą się przydatne podczas eksploatacji i konserwacji piły.

Nowa pilarka GRAPHITE jest znakomitą pozycją dla wymagających majsterkowiczów, właścicieli dużych ogrodów lub sadów, ale także profesjonalistów, zajmujących się lżejszymi pracami związanymi z obróbką drewna. Więcej informacji na temat pilarki spalinowej i innych narzędzi marki GRAPHITE można znaleźć na stronie www.graphite.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Matylda Dudek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »