Gospodarka » Żywność

Pojemnik PLAST TEAM do przechowywania żywności Top Box 5,1 l

Pojemnik PLAST TEAM do przechowywania żywności Top Box 5,1 l
Zobacz więcej zdjęć »
Pojemnik do przechowywania żywności Top Box 5,1 l firmy PLAST TEAM zaprojektowany został z myślą o bezpieczeństwie żywności i wygodzie każdej pani domu.

Wykonany jest ze specjalnej odmiany polipropylenu, opracowanej w wyniku długotrwałych badań przez nasze laboratoria Plast Team. Spełnia on restrykcyjne normy europejskie dotyczące produktów mających kontakt z żywnością. Ma unikalne właściwości użytkowe. Jest wyjątkowo odporny na złamanie lub zarysowanie, a przy tym wystarczająco elastyczny, aby nie sprawiać problemów przy użytkowaniu. Przechowywana w nim żywność w najmniejszym stopniu nie zmienia swoich właściwości zapachowych i smakowych, co potwierdzają liczne testy organoleptyczne. Może służyć do przenoszenia żywności, przechowywania w lodówce lub zamrażarce.  

Szczelne zamknięcie pozwala na znaczne przedłużenie świeżości przechowywanych produktów i uniemożliwia rozwój bakterii wewnątrz. Dodatkowo pojemnik Top Box jest wyposażony w specjalny zegar, który dzięki możliwości zaznaczenia daty włożenia produktów do pojemnika, pozwoli na przechowywanie ich w przeznaczonym dla nich odpowiednim czasie.  

Nowatorskie rozwiązanie to wyjmowana, łatwa do umycia kratka na dnie pojemnika.  Umożliwia dostęp powietrza do żywności także od spodu, nie pozwala jej zwilgotnieć i odkształcić się. Niebędna jest także dla odizolowania żywności od ewentualnie wyciekających z niej płynów, np. w przypadku mięsa, miękich owoców, co zapobiega rozmoczeniu, utracie koloru i kształtu. Jeżeli kratka nie jest akurat potrzebna (np. marynujemy mięso), można ją bez trudu wyjąć z pojemnika.  Dzięki uchwytom można przy jej pomocy łatwo wyjąć na zewnątrz zawartość pojemnika, która mogłaby zostać uszkodzona przy wyjmowaniu ręką (np. ciasto) lub wymagałaby specjalnego wytrząsania. 

Pojemnik ma wymiary 30 x 20 x 12 cm i pojemność 5,1 l, można w nim zatem przechowywać większą ilość żywności (owoce, warzywa, wędliny, duży kawałek mięsa), gotowe potrawy (zupę, gulasz), zmieści też większą liczbę kanapek na letni piknik lub marynowanego mięsa na grilla dla gości.  

Podobnie jak inne pojemniki z tej linii, Top Box 5,1l ma prostokątny kształt, ułatwiający przechowywanie i porządkowanie. Ich zaokrąglone dla bezpieczeństwa brzegi nie kaleczą rąk i nie dziurawią toreb, w których pojemniki są przenoszone.  

Przezroczyste ścianki zapewniają bezproblemowy wgląd w zawartość pojemnika bez konieczności otwierania go, aby żywność pozostawała przez jak najdłuższy czas bez dostępu powietrza z zewnątrz i kontaktu z bakteriami.  

Pokrywki pojemników posiadają dwa wyprofilowane uchwyty, umożliwiające łatwe otwarcie pudełka nawet mokrymi rękami. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary nie stwarza on zagrożenia przypadkowego zahaczenia i nieumyślnego rozszczelnienia pudełka.  

Całość posiada estetyczny, nowoczesny kształt i dyskretny design, dzięki czemu pasuje do każdej kuchni, nie tworząc dysonansu z jej wystrojem i stylem.  

Zapraszamy także do zapoznania się z pozostałą ofertą pojemników do przechowywania żywności Top Box, w której znajdują się pojemniki o różnorodnych rozmiarach, funkcjach oraz praktyczne zestawy, dostosowane do wszelkich potrzeb kuchennych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaMODUS www.kamodus.pl
http://www.kamodus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »