Dom » Wnętrza

Pojemniki PLAST TEAM do pokoju dziecięcego

Pojemniki PLAST TEAM do pokoju dziecięcego
Zobacz więcej zdjęć »
Porządkowanie dziecięcych zabawek to niekończące się, codzienne wyzwanie dla rodziców. Mając to na względzie firma PLAST TEAM przygotowała dla nich nietypowy zestaw pierwszej pomocy.

Zabawki błyskawicznie i w tajemniczy sposób rozprzestrzeniają się po całym, przed chwilą sprzątniętym mieszkaniu, pokrywając grubą warstwą podłogę i większość mebli. Ich największe zagęszczenie obserwuje się w głównych ciągach komunikacyjnych pomieszczeń. Większość rodziców szybko pozbywa się złudzeń, że zabawki małego dziecka mogą być przechowywane na półkach, pięknie posegregowane tematycznie lub kolorystycznie. Wtedy zaczyna się szukanie rozwiązań, które umożliwią szybkie sprzątnięcie zabawek w przypadku nagłej wizyty gości, przekroczenia ich masy krytycznej na podło­dze, konieczności odkurzenia dywanu, lub na koniec dnia, przed snem.

Dodat­kowe utrudnienie, w postaci małe­go pomocnika, który chce także „sprzątać” albo „jeszcze tym się dzisiaj nie bawił”, wymusza zwiększoną szybkość sprzątania i skuteczne zabez­pieczenie sprzątniętych już zabawek przed ich ponownym wyciągnięciem - w czasie, kiedy odwróceni tyłem układamy resztę. Ponieważ zmęczona matka ma refleks znacznie wolniejszy, niż przeciętnie zdeterminowany maluch, jest to wyjątkowo ważne, aby w spokoju móc zakończyć dzień i zaprosić dziecko do kąpieli.

Wraz z wiekiem dziecka mniej ważny staje się refleks, za to pojawia się kolejny problem: umożliwienie dziecku samodzielnego sprzątania swoich zabawek, czyli właściwa dla jego wieku organizacja przestrzeni – łatwo dostępnej, czytelnej dla dziecka, pozwalającej mu samodzielnie pochować wszystkie zabawki i uzyskać (choćby tylko wizualny) efekt ładu i porządku. Dzięki temu dziecko uczy się samodzielności i porządku, jego pomoc staje się rzeczywiście przydatna a mama ma w końcu więcej czasu dla siebie. 

Najskuteczniejszym, sprawdzonym i przetestowanym na rodzicach rozwiązaniem „kwestii sprzątania zabawek” okazał się system pojemników lub pudeł. Na razie ludzkość nie wymyśliła nic lepszego. Plast Team dopracował zaś szczegóły, projektując linię pojemników, dostosowaną idealnie do zróżnicowanych potrzeb rodziców i dzieci – zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką.

 Do pudeł można w sytuacji alarmowej wrzucić błyskawicznie zabawki „jak leci”, ustawić je w pokoju dziecięcym lub schować do szafy i otworzyć z uśmiechem drzwi gościom. Dla zaawansowanych, lub mających więcej czasu jest możliwość segregowania zawartości według kategorii – pudło z pluszakami, pudło z książeczkami, pudło na „różne inne skarby”, aby można było łatwo odnaleźć poszukiwany przedmiot. Przy okazji uczymy pomagające nam dziecko pojęcia zbiorów.  

Zamykana na klipsy pokrywa zabezpiecza zawartość przed niepożądanym wyciągnięciem (chroniąc wrażliwe nerwy rodziców) a także zabezpiecza przed wysypaniem w przypadku przewrócenia pudła przez dziecko czy wkładaniu na wysoki pawlacz. Chroni też zabawki przed kurzem. Starsze dziecko może otworzyć i zamknąć pokrywę samodzielnie, zaś młodszemu możemy zostawić niezamknięte klipsy, jeżeli chcemy dać mu swobodny dostęp do jego zabawek.

Pudła są utrzymane w jednorodnej, żywej kolorystyce „lego”, co czyni je stosownym zarówno do pokoju dziewczęcego jak i chłopięcego.  

Możliwości konfiguracji zestawów są prawie nieskończone.  

Od małych pudełek o pojemności 1,5 litra (na drobne skarby) do dużych, 125 – litrowych skrzyń, które pomieszczą każdą liczbę pluszaków lub kolekcję pudeł z puzzlami. Dostępne pojemności to 1,5L; 2L; 3L; 8L; 12L; 25 L; 31 L; 55L; 70L; 125L, zatem bez trudu można dobrać zestaw pojemników odpowiadający rodzajom, wielkości i liczbie ukochanych zabawek. Mniejsze pudła z powodzeniem mogą stać na półkach, większe na podłodze, w szafie lub we wnęce. 

W zależności od potrzeb dziecka i układu mieszkania możemy też wybrać:  

* pojemniki z płaską pokrywą, które można ustawiać jeden na drugim, bo choć utrudniony jest wtedy dostęp do zabawek z dolnego pudła, to w mniejszych mieszkaniach każdy centymetr powierzchni jest cenny. Również w większym domu przydaje się ta możliwość, jeżeli chcemy szybko zrobić więcej miejsca do zabawy. Cena: 23,68 zł.

* pojemniki na kółkach, które są łatwe w transporcie nawet przy pełnym załadunku. Kółka mogą być dyskretnie ukryte pod dnem lub wyeksponowane jako element dekoracyjny. Cena: 52,65 zł. 

płaskie pojemniki na kółkach, przeznaczone do wsuwania pod łóżko. Cena: 42,27 zł. 

* pojemniki z pokrywą zamykaną na klipsy a także bez klipsów, jeżeli nie są one potrzebne. Cena:39,97zł 

pojemniki z podwójną, podzieloną komorą i podwójnie otwieraną pokrywą, dzięki czemu możemy dokonać segregacji wewnątrz pudła (np. w jednej komorze specjalne autka od kompletu i złożony tor wyścigowy od nich, a w drugiej auta pozostałe) Cena: 31,70 zł.

* Pojemniki z rączkami (mniejsze, w którym dziecko może nosić ze sobą swoje drobne skarby) lub składanymi uchwytami (największe), ułatwiającymi ich transportowanie. 

pojemniki „tematyczne”, uwielbiane przez dzieci – z pokrywą w kształcie klocków lego lub z pokrywą zaokrągloną, stylizowaną na piracką skrzynię.  

Produkty posiadają certyfikat zgodności odnośnie spełniania norm dla produktów dla dzieci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaMODUS www.kamodus.pl
http://www.kamodus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »