Dom » Wnętrza

Pokój światłem zaczarowany – dziecięca kolekcja lamp firmy Technolux

Pokój światłem zaczarowany – dziecięca kolekcja lamp firmy Technolux
Zobacz więcej zdjęć »
Któż z nas jako dziecko nie obawiał się ciemności? Większości maluchów kojarzy się ona z czymś nieprzyjemnym i nieznanym. Światło z nowych lamp firmy Technolux rozproszy wszelkie dziecięce lęki, a pokojowi nada nowego blasku i kolorytu.

Pokój dziecięcy to w każdym domu miejsce wyjątkowe, bardzo często wyróżniające się odmienną aranżacją na tle pozostałych pomieszczeń. Nie musi być on ekskluzywny i wyrafinowany, powinien być za to kolorowy i przytulny. Aby ożywić całe wnętrze i zmienić jego charakter niekiedy wystarczy dodać jedynie kilka elementów. Na przykład pokusić się o zawieszenie lamp o fantazyjnych kształtach i kolorach. Lampy firmy Technolux z motywami żółtej kaczuszki czy gwiazdek w prosty sposób pomogą stworzyć w dziecięcym pokoju iście bajkowy klimat.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Funkcjonalność w każdym rozmiarze
Prawidłowe oświetlenie to jedna z najistotniejszych kwestii branych pod uwagę podczas aranżacji pokoju dziecka. Ma ono bowiem niebagatelny wpływ na zdrowie i samopoczucie pociechy. Mając ten fakt na uwadze warto zatem zadbać, aby barwa światła w pokoju dziecka była zbliżona do naturalnego oraz by nie była ona zbyt intensywna. Dobrym rozwiązaniem jest wybór kinkietów firmy Technolux (np. kolekcja BEE, BUS, DUCK), w których zastosowanie matowego szkła pozwala uzyskać jasne, a jednocześnie łagodne światło. Doskonałym pomysłem jest również zamontowanie w pokoju dziecięcym kilku różnych źródeł światła, które będą pełnić zróżnicowane funkcje. Kierując się tą myślą, projektanci firmy Technolux przygotowali nowe serie opraw oświetleniowych, wśród których odnaleźć możemy lampy o różnych rozmiarach i mocy -  od jedno- do  pięciopunktowych, w formie plafonów, listew, kinkietów oraz żyrandoli. Wybierać można spośród opraw przystosowanych do nowoczesnych świetlówek energooszczędnych, jak też halogenów.
Dzieci w różnym wieku mają odmienne potrzeby, trzeba więc do nich dostosować typ oświetlenia. Matowy kinkiet o niewielkich rozmiarach i mocy, dający rozproszone, ciepłe światło przyda się podczas nocnego karmienia niemowlęcia. Dodatkowe, punktowe oświetlenie w postaci drobnych plafonów (np.  STARS i KLAUDIA firmy Technolux) sprawdzi się z kolei podczas wieczornego czytania bajek, kiedy to chcemy stworzyć we wnętrzu atmosferę relaksu i wyciszenia. Kilkuletnie dzieci, miewające problemy z zaśnięciem w ciemnym pokoju, ucieszy zaś kolorowy kinkiet ozdobiony wizerunkami zwierzątek, który można zawiesić niedaleko łóżka i w razie potrzeby pozostawić zapalony na całą noc. W pokoju starszej pociechy, oprócz tradycyjnego żyrandola, warto natomiast zamontować dwu- lub trzypunktowe listwy tuż nad biurkiem lub miejscem do zabawy.

Dla najmłodszych i tych trochę starszych
Świat najmłodszych dzieci pełen jest zabawek oraz wesołych, bajkowych postaci. Z tego też względu przeznaczone dla nich lampy firmy Technloux również ozdobione zostały kolorowymi motywami rodem z dobranocek. Idealne dla niemowląt są kinkiety z rodziny HIPPI, STARS I BIEDRONKI, których intensywne barwy i wyraźne wzory pomogą stymulować rozwój dziecka. Kilkulatkowi rozpoznającemu ulubione zabawki i zwierzęta przypadną do gustu natomiast klasyczne kinkiety z subtelniejszymi dekoracjami – DUCK, HAPPY FARM, TEDDY, BEE czy SAFARI. Na kinkietach z serii DUCK widnieje gromadka żółtych kaczuszek, na oprawach lamp z kolekcji HAPPY FARM towarzyszą im jeszcze bociany i żabki. Klosz lampy firmy Technolux o wdzięcznej nazwie TEDDY zdobi wizerunek pluszowego misia, na kinkietach BEE wesoło dokazują pszczółki, na SAFARI spotkać możemy zaś słonie i żyrafy. Charakterystyczne dla tych lamp wzorzyste oprawy sprawią, że pokój zyska radosny klimat i przypadnie do gustu najmłodszym pociechom.
Dla starszych dzieci, które zaczynają swoją przygodę ze szkołą, firma Technolux przygotowała kolekcje lamp LILI, LILI RED, KLAUDIA i SUNFLOWER. Kolorowe lampy w kształcie fal, spiral i łuków wyposażone, w zależności od modelu, w różną ilość źródeł światła doskonale sprawdzą się jako główne lampy w pokoju, listwy i plafony zaś dodatkowo pomogą oświetlić miejsce do nauki czy zabawy. Intensywne barwy opraw – czerwień w przypadku kolekcji LILI RED, kombinacja zieleni i żółci w serii SUNFLOWER, kolor fioletowy charakterystyczny dla lamp LILI oraz niebieski dla KLAUDII – z pewnością przypadną do gustu zarówno uczniom początkowych klas szkół podstawowych, jak i nastolatkom.

Dla małych księżniczek i przyszłych kosmonautów
Oferta dziecięca firmy Technolux dostosowana jest nie tylko do różnego wieku małych użytkowników, lecz uwzględnia ona również ich indywidualne preferencje. Propozycje lampek skierowane są więc zarówno do dziewczynek, jak i do chłopców. Motyw ulicy i czerwonych angielskich autobusów zdobiących kwadratowe i prostokątne kinkiety firmy Technolux z rodziny BUS spotka się zapewne z aprobatą małych chłopców zafascynowanych motoryzacją. Dla nich odpowiednie też będą ciemnoniebieskie lampy z serii KLAUDIA. Futurystyczne kształty opraw halogenów usytuowanych na tle rozgwieżdżonego nieba stworzą klimat kosmicznych podróży i pomogą chłopcom marzyć o wycieczkach na inne planety. Kolekcje adresowane do dziewczynek oczarują je natomiast magią barw i lubianych przez nie symboli. Lampy Technolux z serii LILI i LILI RED, w kolorach intensywnego fioletu i czerwieni, urozmaicone zostały kloszami o formie delikatnego, wiosennego kwiatka, w kolekcji SUNFLOWER klosz przybrał natomiast kształt słonecznika. Lampy z rodziny HIPPI utrzymane w ciepłych kolorach przywodzące na myśl radosne, letnie dni, mogą spodobać się przede wszystkim kilkunastoletnim dziewczynkom.

Bogata oferta lamp dziecięcych firmy Technolux daje możliwość urządzenia pokoju dziecka z nutką  fantazji i stworzenia w nim magicznego miejsca odpoczynku i zabawy. Lampa  - pozornie zwyczajna rzecz, mająca spełniać funkcje użytkowe. Ozdobiona ciekawą, kolorową aplikacją sprawi jednak, że całe pomieszczenie nabierze niecodziennego charakteru.

Przykładowe produkty wraz z rozmiarami i cenami

KOLEKCJA SUNFLOWER


SUNFLOWER I kinkiet
Szerokość: 16 cm
Rozstaw:  12 cm
Sugerowana cena detaliczna: 24,50 zł

SUNFLOWER III fala
Szerokość: 70 cm
Rozstaw: 18 cm
Sugerowana cena detaliczna: 75 zł


KOLEKCJA KLAUDIA

KLAUDIA I kinkiet
Wysokość: 23 cm
Rozstaw: 12 cm
Sugerowana cena detaliczna: 68,60 zł

KLAUDIA IV spirala
Średnica: 58 cm
Rozstaw: 29 cm
Sugerowana cena detaliczna: 143,70 zł

KLAUDIA III fala
Szerokość: 70 cm
Rozstaw: 16 cm
Sugerowana cena detaliczna: 111,60 zł


KOLEKCJA LILI/ LILI red

LILI/LILI red I kinkiet
Wysokość: 18 cm
Rozstaw: 16 cm
Sugerowana cena detaliczna: 78,70 zł

LILI/LILI red III plafon
Średnica: 36 cm
Rozstaw: 16 cm
Sugerowana cena detaliczna: 129,90 zł

LILI/LILI red III spirala
Szerokość: 45 cm
Rozstaw: 16 cm
Sugerowana cena detaliczna: 140,90 zł
 
LILI/LILI red II fala
Szerokość: 45 cm
Rozstaw: 16 cm
Sugerowana cena detaliczna: 85,10 zł


KOLEKCJA TEDDY

TEDDY 3
Wysokość: 29 cm
Szerokość: 21 cm
Sugerowana cena detaliczna: 59,50 zł

KOLEKCJA HIPPI

HIPPI 3
Wysokość: 29 cm
Szerokość: 21 cm
Sugerowana cena detaliczna: 45,20 zł

HIPPI 5 zwis
Wysokość: 90 cm
Szerokość: 27 cm
Sugerowana cena detaliczna: 118,04 zł

KOLEKCJA HAPPY FARM

HAPPY FARM 1
Wysokość: 22 cm
Szerokość: 15 cm
Sugerowana cena detaliczna: 51,20 zł

HAPPY FARM 8
Wysokość: 40 cm
Szerokość: 40 cm
Sugerowana cena detaliczna: 122,60 zł

KOLEKCJA SAFARI

SAFARI 1
Wysokość: 22 cm
Szerokość: 15 cm
Sugerowana cena detaliczna: 32,90 zł


SAFARI 7
Wysokość: 30 cm
Szerokość: 30 cm
Sugerowana cena detaliczna: 45,80 zł

KOLEKCJA BIEDRONKI

BIEDRONKI 1
Wysokość: 22 cm
Szerokość: 15 cm
Sugerowana cena detaliczna: 34,80 zł

BIEDRONKI 7
Wysokość: 30 cm
Szerokość: 30 cm
Sugerowana cena detaliczna: 54,90 zł

KOLEKCJA STARS

STARS 1
Wysokość: 22 cm
Szerokość: 15 cm
Sugerowana cena detaliczna: 36,20 zł

STARS 4
Wysokość: 25,5 cm
Szerokość: 27,5 cm
Sugerowana cena detaliczna: 43,20 zł

KOLEKCJA DUCK

DUCK 1
Wysokość: 22 cm
Szerokość:15 cm
Sugerowana cena detaliczna: 39,35 zł


DUCK 8
Wysokość: 40cm
Szerokość: 40cm
Sugerowana cena detaliczna: 89,67 zł

KOLEKCJA BEE

BEE 1
Wysokość: 22 cm
Szerokość: 15 cm
Sugerowana cena detaliczna: 39,35 zł

BEE 7
Wysokość: 30 cm
Szerokość: 30 cm
Sugerowana cena detaliczna: 54,90 zł

KOLEKCJA BUS

BUS 1
Wysokość: 22 cm
Szerokość: 15 cm
Sugerowana cena detaliczna: 39,35 zł


BUS 8
Wysokość: 40 cm
Szerokość: 40 cm
Sugerowana cena detaliczna: 89,67 zł


------
Firma Technolux Sp.j. jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie  firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.

TECHNOLUX  Sp.j.
ul.  Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
technolux@technolux.pl
www.technolux.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »