Technologie » Komputery

Połączenie zalet: hybrydowy tablet-notebook Lenovo z systemem Android

Połączenie zalet: hybrydowy tablet-notebook Lenovo z systemem Android
Zobacz więcej zdjęć »
Wielodotykowy tablet LePad z systemem Android do pracy mobilnej oraz podstawa notebooka U1 do korzystania z pełni funkcji systemu Windows 7.

Firma Lenovo zapowiedziała dziś hybrydowy notebook IdeaPad U1 z tabletem LePad - unikatowe urządzenie, łączące w sobie mobilność multimedialnego tabletu HD z dostępem do aplikacji Android oraz podstawę notebooka z klawiaturą, która udostępnia pełnię funkcji systemu Windows 7. To działające wydajnie w obu trybach urządzenie Lenovo umożliwia efektywną pracę mobilną i stacjonarną bez kompromisów.

„Nasz IdeaPad U1 i LePad doskonale pasuje do mobilnego trybu życia" - powiedział Liu Jun, starszy wiceprezes ds. grupy produktów Idea firmy Lenovo. „Lekkiego tabletu można użyć do pracy mobilnej, a następnie włożyć go do podstawy U1 w celu pisania tekstu lub tworzenia materiałów multimedialnych. To technika powinna dostosowywać się do stylu życia konsumentów, a nie odwrotnie, a ten produkt z pewnością oferuje im najlepsze zalety obu trybów pracy".

Tablet LePad - lekki, trwały i wszechstronny

Ważący poniżej kilograma i mający niewiele ponad centymetr grubości LePad to wyjątkowo przenośny tablet działający z procesorem Qualcomm SnapdragonTM. Umożliwia on intensywną pracę mobilną przez cały dzień dzięki baterii, której żywotność sięga 8 godzin. LePad jest dostępny w czterech stylowych kolorach i z dwoma typami powierzchni: szkarłatnym, białym, brązowym o skórzanej fakturze oraz czarnym o skórzanej fakturze. LePad z panoramicznym ekranem HD o przekątnej 10,1 cala działa w orientacji poziomej i pionowej, umożliwiając oglądanie wideo, przeglądanie Internetu, dostęp do serwisów społecznościowych, a także pisanie wiadomości. Zawiera także przednią kamerę do robienia zdjęć i rozmów wideo.

„Cieszymy się, że firma Lenovo wybrała nasz procesor Snapdragon do sterowania tabletem LePad" - powiedział Luis Pineda, starszy wiceprezes ds. marketingu i zarządzania produktami firmy Qualcomm CDMA Technologies. „Ten innowacyjny tablet Lenovo z łącznością 3G, sterowany przez nasz procesor Snapdragon zapewnia wysoką wydajność i stałą komunikację mobilnym użytkownikom".

Wykorzystując platformę Android 2.2., firma Lenovo udostępniła użytkownikom tabletu LePad zalety systemu Android na dużym ekranie. Mogą oni używać atrakcyjnego, 4-częściowego interfejsu, a także specjalnie opracowanej przez Lenovo usługi dostarczania w czasie rzeczywistym wiadomości e-mail, aktualności i innych materiałów, dzięki której nie trzeba wielokrotnie otwierać przeglądarki i się logować. LePad wykorzystuje biznesowe środowisko Android ustanowione przez firmę Lenovo w Chinach na potrzeby smartfonu LePhone. Użytkownicy komputera LePad mogą korzystać z wielu zainstalowanych standardowo aplikacji, a ponadto mają dostęp do tysięcy aplikacji Android przystosowanych przez chińskich partnerów do dużego ekranu. Lenovo planuje dodanie w tablecie LePad obsługi programu Adobe Flash Player 10.1, dzięki czemu użytkownicy będą mogli korzystać z pełni funkcji internetowych bez żadnych kompromisów.

IdeaPad U1 - pełny notebook

Użytkownicy, którzy potrzebują pełni funkcji standardowego notebooka do tworzenia zawartości w aplikacjach systemu Windows, mogą włożyć tablet LePad do podstawy U1. IdeaPad U1 zmienia interfejs tabletu LePad w notebook Windows 7 z pełną klawiaturą. Podstawa zawiera system operacyjny Windows 7 Home Premium oraz procesor Intel CULV. Technologia Hybrid Switch umożliwia płynne przełączanie systemów operacyjnych w celu nieprzerwanego korzystania z funkcji internetowych.

Ceny i dostępność

Lenovo IdeaPad U1 z tabletem LePad będzie dostępny początkowo w Chinach od I kwartału. Tablet LePad można kupić osobno, bez podstawy U1. Ceny tabletu LePad rozpoczynają się od około 3499 RMB (ok. 520 USD), a hybrydowego notebooka U1 od około 8888 RMB (ok. 1300). Szczegółowe informacje o cenach i dostępności na innych rynkach można uzyskać od przedstawiciela firmy Lenovo. Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz serwisów Twitter i Facebook. Obecność Lenovo na Międzynarodowym Pokazie Elektroniki Użytkowej (International Consumer Electronics Show) w Las Vegas można śledzić pod adresem LenovoSocial.com/Live.

O firmie Lenovo

Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) stawia sobie za cel tworzenie komputerów osobistych o wyjątkowych zaletach technicznych. Model biznesowy Lenovo opiera się na innowacyjności, skuteczności operacyjnej oraz zadowoleniu klientów, a także na inwestycjach na rynkach wschodzących. Od czasu przejęcia przez Grupę Lenovo działu komputerów osobistych IBM firma opracowuje, produkuje i sprzedaje niezawodne, wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty techniczne i usługi na całym świecie. Lenovo ma duże ośrodki badawcze w Yamato w Japonii, Pekinie, Szanghaju i Shenzen w Chinach oraz w Raleigh w Północnej Karolinie (USA). Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.lenovo.com.

1Ceny nie obejmują podatków ani kosztów wysyłki, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają określonym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Cena nie obejmuje wszystkich reklamowanych funkcji. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.

Kontakt dla mediów: Witold WolnyAgencja 21 Witold.wolny@agencja21.pl Tel. 22 511 13 82 kom. +48 608 691 775 ul. Brukselska 44a/403-973 Warszawa www.agencja21.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja21

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »