Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Politechnika, jakiej nie znamy

Politechnika, jakiej nie znamy
Zobacz więcej zdjęć »
Chociaż jesteśmy na Politechnice Gdańskiej codziennie, przechadzamy się korytarzami i uliczkami uczelnianego kampusu, nie wiemy wszystkiego, co kryją zabytkowe politechniczne gmachy. O „Politechnice nieznanej” opowie dr Grzegorz Bukal z Wydziału Architektury.

Opowieść o „Politechnice nieznanej" wprowadzi słuchaczy w nierozpoznane zakątki uczelni oraz przybliży im Politechnikę Gdańską, jako zespół zabytkowy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Opowiem o politechnice począwszy od ogółu, zakończę natomiast omawiając niektóre detale. Przygotowałem przede wszystkim charakterystykę uczelni jako dobrze zachowanego zespołu zabytkowego. Opowiem słuchaczom co interesującego mieści się w uczelnianych budynkach. Będzie też miejsce na rozmaite odniesienia, a więc przedstawię politechnikę między innymi na tle architektury ówczesnej Europy, w tym Niemiec - mówi autor wykładu dr Grzegorz Bukal z Katedry Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków, Wydziału Architektury PG. - Trudno mi omówić szczegółowo tematykę wykładu, gdyż w przypadku architektury kluczową rolę odgrywa obraz. Ilustracje są bardzo sugestywne, bez niech rozmowa o architekturze traci sens i smak. By urozmaicić wystąpienie przygotowałem wiele ilustracji.

Inicjatorami cyklu wykładów „Z katedrą w tle" są pracownicy Katedry Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków z Wydziału Architektury PG. Cykl przygotowali w odpowiedzi na potrzeby studentów, ale na wykłady zapraszają wszystkich, nie tylko pasjonatów architektury.
- Wykorzystując własne pasje, specjalizacje, badania i mając na uwadze doświadczenia w popularyzacji osiągnięć naukowych, postanowiliśmy zaproponować studentom i wszystkim zainteresowanym osobom otwarte wykłady „Z katedrą w tle", dotykające wybranych problemów architektury, na które nie ma miejsca w obowiązkowym, skromnym kursie programowym - mówi prof. Romana Cielątkowska z Katedry Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków, Wydział Architektury PG.

Wykłady odbywać się będą co miesiąc, aż do końca roku akademickiego 2008/2009. Niektóre z nich łączyć się będą ze spotkaniami z architekturą w plenerze.
Zaplanowano już wykłady: „Świątynia zakonna białych mnichów", „Zabytki Wrzeszcza", „Znane i nieznane zabytki Półwyspu Westerplatte", „Architektura drewniana - kruche dziedzictwo" oraz „Gdyński modernizm - ulice i kamienice".

Zapraszamy: Wykład „Politechnika nieznana", dr Grzegorz Bukal, 10 grudnia 2008, godz. 17.00, sala 300 Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolnyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »