Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Politechnika, jakiej nie znamy
Zobacz więcej zdjęć » |
Opowieść o „Politechnice nieznanej" wprowadzi słuchaczy w nierozpoznane zakątki uczelni oraz przybliży im Politechnikę Gdańską, jako zespół zabytkowy.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Opowiem o politechnice począwszy od ogółu, zakończę natomiast omawiając niektóre detale. Przygotowałem przede wszystkim charakterystykę uczelni jako dobrze zachowanego zespołu zabytkowego. Opowiem słuchaczom co interesującego mieści się w uczelnianych budynkach. Będzie też miejsce na rozmaite odniesienia, a więc przedstawię politechnikę między innymi na tle architektury ówczesnej Europy, w tym Niemiec - mówi autor wykładu dr Grzegorz Bukal z Katedry Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków, Wydziału Architektury PG. - Trudno mi omówić szczegółowo tematykę wykładu, gdyż w przypadku architektury kluczową rolę odgrywa obraz. Ilustracje są bardzo sugestywne, bez niech rozmowa o architekturze traci sens i smak. By urozmaicić wystąpienie przygotowałem wiele ilustracji.
Inicjatorami cyklu wykładów „Z katedrą w tle" są pracownicy Katedry Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków z Wydziału Architektury PG. Cykl przygotowali w odpowiedzi na potrzeby studentów, ale na wykłady zapraszają wszystkich, nie tylko pasjonatów architektury.
- Wykorzystując własne pasje, specjalizacje, badania i mając na uwadze doświadczenia w popularyzacji osiągnięć naukowych, postanowiliśmy zaproponować studentom i wszystkim zainteresowanym osobom otwarte wykłady „Z katedrą w tle", dotykające wybranych problemów architektury, na które nie ma miejsca w obowiązkowym, skromnym kursie programowym - mówi prof. Romana Cielątkowska z Katedry Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków, Wydział Architektury PG.
Wykłady odbywać się będą co miesiąc, aż do końca roku akademickiego 2008/2009. Niektóre z nich łączyć się będą ze spotkaniami z architekturą w plenerze.
Zaplanowano już wykłady: „Świątynia zakonna białych mnichów", „Zabytki Wrzeszcza", „Znane i nieznane zabytki Półwyspu Westerplatte", „Architektura drewniana - kruche dziedzictwo" oraz „Gdyński modernizm - ulice i kamienice".
Zapraszamy: Wykład „Politechnika nieznana", dr Grzegorz Bukal, 10 grudnia 2008, godz. 17.00, sala 300 Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny
Nadesłał:
promo
|
Komentarze (0)