Firma » Biznes

Polska firma, światowa jakość

Polska firma, światowa jakość
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Final S.A. obecna jest na polskim rynku już ponad dwadzieścia lat.


 Przez te wszystkie lata spółka pozostawała w rękach polskich właścicieli. Firma istnieje od 1998 roku – powstał wówczas pomysł, aby przygotować plany budowy zakładu produkcyjnego w Dąbrowie Górniczej w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładów Koksowniczych „Przyjaźń". Budowę rozpoczęto w lutym 1999 roku, a budynek oddano już jesienią tego samego roku. Obecne Final wchodzi w skład Grupy Yawal, która również jest spółką z polskim kapitałem oraz w rękach polskiej właścicielki, pani Karoliny Mzyk – Callias.

Pod jej kierunkiem priorytetem Finalu stała się innowacyjność oparta o zrównoważony rozwój. Misja i wizja przedsiębiorstwa Final S.A. wyznaczają nadrzędne cele, jakimi kieruje się cały zespół wyspecjalizowanych pracowników gotowych na wyzwania stawiane przez klientów, wysłuchanie ich potrzeb i stworzenie profili aluminiowych w pełni odpowiadających innowacyjnym projektom. Ważnym elementem misji firmy jest tworzenie produktów, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo przy jednoczesnej dbałości o ekologię. Final stara się jak najbardziej minimalizować ślad węglowy, jaki jego działalność pozostawia w środowisku naturalnym, dlatego nie bez znaczenia są dla niego zalety aluminium pod względem możliwości jego ponownego wykorzystania.

Wyroby Final S.A. powstają w oparciu o międzynarodowe normy. Pierwsza z nich, ISO 9001:2015 potwierdza, że nasze profile spełniają odpowiednie wymagania jakościowe pod kątem produkcji i projektowania aluminiowych profili wyciskanych oraz w zakresie prefabrykacji i anodowania profili i elementów aluminiowych. Firma posiada również certyfikaty, które potwierdzają najwyższą jakość narzędzi, które wykorzystuje się w procesie produkcji. Wszystko to sprawia, że oferowane przez firmę usługi mogą być realizowane w oparciu o najnowsze technologie i standardy.

Przetwórstwo aluminium jest jedną z najszybciej rozwijającej się obecnie gałęzią branży metalowej w Polsce. Warto również zauważyć, że od kilku lat Polska nie jest już uważana w międzynarodowym przemyśle za „low cost country” („kraj niskich kosztów”) a „best cost country” – „kraj najlepszych kosztów”. Wynika to z najlepszego stosunku jakości do ceny produktu. Z tego względu Final S.A. będąc w całości polską firmą, może podbijać swoimi produktami zagraniczne rynki – np. niemiecki, czeski czy szwajcarski.

FINAL
press boxRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »