Dom » Wnętrza

Pomocnicy gotowi na święta

Pomocnicy gotowi na święta
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas robienia listy świątecznych zakupów poza produktami spożywczymi warto wziąć pod uwagę urządzenia kuchenne, które będą pomocne w przygotowaniach do Bożego Narodzenia i podczas innych wyjątkowych okazji.

Kiedy podstawowy piekarnik nie nadąża  za naszą kreatywnością i ilością dań na świąteczny stół, w roli pomocników sprawdzą się nowoczesne urządzenia Blanco, Novy i Küppersbusch z oferty Comitor.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Z głośników sączy się już „Last Christmas", w sklepach dumnie prężą się choinki, a dzieci przygotowują listy do Mikołaja i ozdoby świąteczne. To znak, że zbliżają się jedne z najpiękniejszych chwil w roku. A z czym Wam kojarzą się święta? Z kolędą? Potrawami? Czy może zapachem? Poza możliwością spędzenia fantastycznego czasu z rodziną, dla nas sercem przedświątecznych przygotowań jest kuchnia. Właśnie w niej klimat Świąt jest najbardziej wyczuwalny.

Zapach świąt

Różne zapachy potrafią w ciągu sekundy przywoływać w nas pozytywne lub negatywne emocje i nierzadko zdarza się, że wyczuta przez nas woń przenosi nas w krainę dzieciństwa, do wspomnień z rodzinnego domu. O piękne aromaty warto zadbać także podczas Świąt Bożego Narodzenia. Jak tego dokonać? Dzięki sprawnym i cichym okapom Novy, zamiast wyczuwalnego zapachu karpia, czy kapusty na postne pierogi, możemy skupić się na aromacie korzennych przypraw, mandarynek i świeżo pieczonego ciasta. Modele zintegrowane z płytą grzejną Novy One i Panorama dadzą nam wyjątkowy komfort użytkowania, wyłapując opary u samego źródła, zanim zdążą się rozprzestrzenić na resztę domu. Dostępne w Comitor urządzenia pochłaniające zapachy znajdziemy w wersji sufitowej i naściennej. Dodatkowym udogodnieniem będzie intuicyjny system sterowania okapem z poziomu płyty indukcyjnej. Ważną zaletą wszystkich urządzeń Novy jest zaawansowany system wyciszenia, niwelujący dźwięki silnika i drgania. W rezultacie podczas świątecznych przygotowań możemy liczyć na tak bardzo upragnioną ciszę.

Czas na pieczenie

Przygotowania do świąt nie kończą się oczywiście tylko na gotowaniu i smażeniu. Makowce, pierniki w kształcie gwiazdek, pieczeń na pierwszy dzień Świąt, to równie ważne komponenty udanego Bożego Narodzenia. Najnowocześniejsze piekarniki Küppersbusch umożliwiają korzystanie z wielu funkcji specjalnych i programów automatycznych. Ustalamy jedynie jakie potrawy będziemy piec, wprowadzamy ich wagę i tryb obróbki. Na tej podstawie piekarnik sam określi odpowiednią funkcję pieczenia i czas jego trwania.

Po Wigilii zmywamy razem

Porządek w strefie kuchni może zepsuć sterta naczyń do pozmywania, szczególnie kiedy nie zamierzamy słuchać podczas śpiewania kolęd odgłosów pracującej zmywarki. Tu z pomocą przyjdą funkcjonalne zlewozmywaki Blanco. W wielopoziomowych komorach obierzemy warzywa na jarzynową sałatkę i grzybową. Pracę ułatwią także rozwiązania, w których jednym ruchem ręki umieścimy resztki w specjalnym wkładzie, a następnie przeniesiemy je do zintegrowanych pojemników do segregacji odpadów. Dzięki precyzyjnie przemyślanym kształtom i akcesoriom zwykłe komory pomogą nam zorganizować przestrzeń do kulinarnych specjałów, które zaserwujemy rodzinie.

A teraz najważniejsze! Pamiętajcie, że wcale nie trzeba wydawać fortuny na prezenty. Są dużo lepsze sposoby pokazania bliskim, ile dla nas znaczą. Maluchom można dać pod choinkę talony na codzienne czytanie bajek z mamą, a babci - jej najpiękniejsze zdjęcie z czasów młodości, oprawione w ładną ramkę. Takie podarunki od serca mają nieocenioną wartość!

Przepis Aleksandra Barona na udany zakwas

Nie wyobrażamy sobie wigilijnego stołu bez czerwonego barszczu. Aromatyczny, pachnący Świętami, pyszny i esencjonalny. Jak zrobić zakwas, będący bazą do najsłynniejszej wigilijnej zupy, zapytaliśmy Aleksandra Barona, znanego chefa kuchni i restauratora.

„Pokrój buraki, wrzuć je do słoika i zalej wodą - nie kranówką, ale dobrą wodą butelkowaną. Dosyp szczyptę soli oraz główkę czosnku przekrojoną na pół. Po tygodniu, maksymalnie dwóch, zakwas będzie gotowy. Żeby zrobić z niego barszcz - ugotuj wywar z dużą ilością grzybów, na końcu dodaj zakwas i podgrzej lekko, żeby nie zniszczyć obecnych w nim bezcennych bakterii".

Więcej na: www.comitor.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »