Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Pomorskie ciekawostki w Travel 2012

Pomorskie ciekawostki w Travel 2012
Zobacz więcej zdjęć »
W sierpniowym odcinku Travel 2012 Michał Borejko pokarze nam Słupsk, który zwyciężył w konkursie „Pokaż wreszcie co masz w mieście”. Trzeba przyznać, że miasto okazało się być bardzo ciekawym i interesującym miejscem na Pomorzu.

Zapewne niewielu amatorów pizzy wie, że najstarsza pizzeria w naszym kraju znajduje się właśnie w Słupsku. Powstała w 1974 roku i do dziś funkcjonuje przy barze mlecznym „Poranek”. Inicjatorem jej powstania był Tadeusz Szołdra – dyrektor ówczesnego Zakładu Nowoczesnych Wdrożeń „PSS Społem”, który pomysł na to pyszne danie przywiózł prosto z Włoch. Tutaj także, w budynku domu towarowego przy placu Zwycięstwa, znajduje się najstarsza w Europie drewniana winda osobowa, która liczy już ponad 85 lat. W tym właśnie mieście stoi również, wzniesiona w latach 1411 – 1415 Baszta Czarownic, na której stracono 18 kobiet, w tym w 1714 służącą Annę Kosbad z Rowów, uznaną za ostatnią w Polsce „czarownicę”.  W Słupsku znajduje się także muzeum z największą na świecie kolekcją dzieł Witkacego. Podczas sierpniowego odcinka programu Travel 2012 pokażemy Państwu nie tylko najważniejsze atrakcje samego miasta, ale również jego okolice, a są to okolice nie byle jakie. Zaledwie 20 km dzieli Słupsk od nadmorskiej Ustki. Blisko też do niezwykłych ruchomych wydm Słowińskiego Parku Narodowego, szachulcowych domów "Krainy w kratę", a także lubianego przez windsurfingowców jeziora Gardno. 

 

Czy wiesz, że pracownicy baru mlecznego „Poranek” początkowo nie znali receptury na ciasto do pizzy ani nie wiedzieli jak zbudować odpowiedni piec? Do wszystkiego doszli metodą prób i błędów. Wypiek, który stworzyli podają w barze niezmiennie od 37 lat.

 

Premiera „Travel Channel” w poniedziałek 6 sierpnia o godz. 19:30

 

Więcej informacji na stronie: www.travelchanneltv.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »