Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Ponad 350 tys. osób skorzystało już z oferty programu edukacyjnego z zakresu zarządzania energią

Schneider Electric poinformował, że łączna liczba użytkowników Energy University™ – wiodącego w branży, działającego niezależnie od dostawców, narzędzia online służącego edukacji w zakresie zarządzania energią – przekroczyła 350 tys.

Od 2009 r. platforma daje dostęp do kursów dotyczących wydajności energetycznej w 12 językach osobom pracującym w branży z ponad 165 krajów.

 

Do dziś użytkownicy skorzystali z ponad 500 tys. kursów, a program zyskał aprobatę ponad 20 globalnych przedsiębiorstw i organizacji z branży. W tym roku Energy University dodał do swojej oferty nowe kursy, poszerzając zakres edukacji o nowe kategorie wiedzy – jednym z nich był moduł dotyczący standardu ISO 50001, który ruszył w trzecim kwartale 2013. Tym samym program nauczania w zakresie centrów danych i wydajności energetycznej stał się bardziej kompletny i przekrojowy.

 

Energy University to niezwykle udana inicjatywa, która pomaga profesjonalistom dokonywać bardziej racjonalnych i opłacalnych wyborów, dotyczących najważniejszych problemów współczesnej energetyki” – powiedziała Susan Hartman, Manager of Global Customer Education Programs, Schneider Electric. „Cieszy nas to, że studenci wynoszą z naszych kursów wiedzę i umiejętności, które przydają się w ich pracy – wypełnianie luk w edukacji na polu energetyki niesie ze sobą wciąż olbrzymi potencjał rozwoju.”

 

W tym roku Energy University obchodzi swój czwarty jubileusz. Jednocześnie swoje siedmiolecie obchodzi program Data Center University Schneider Electric, który został połączony z szerszą ofertą edukacyjną Energy University w czerwcu 2012 r. Obie inicjatywy cieszą się dużą popularnością i oferują wszechstronne możliwości edukacji w zakresie wydajności energetycznej dla wszystkich chętnych użytkowników.

 

W październiku 2012 r., we współpracy z Institute of Energy Professionals – IEP, Energy University uruchomił program egzaminów Professional Energy Manager (PEM), pozwalających profesjonalistom zajmującym się kwestiami energetycznymi uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ich kompetencje w stale rozwijającej się dziedzinie zarządzania energią. Od momentu uruchomienia programu ukończyło go ponad 40 osób.

 

Certyfikacja jest doskonałym sposobem budowania swojej kariery, pomagającym szybko piąć się w górę” – komentuje Dhinesh Kumar Ganesan, absolwent programu i zdobywca certyfikatu PEM. „Egzamin Professional Energy Manager z pewnością będzie wartościowym dodatkiem, potwierdzającym moją wiedzę oraz podnoszącym status wśród innych profesjonalistów z branży.”

 

W roku 2012 program edukacyjny uzyskał aprobatę kolejnych podmiotów: stowarzyszenia na rzecz inteligentnych budynków Continental Automated Buildings Association, programu Wyndham Green oraz amerykańskiego stowarzyszenia na rzecz optymalizacji infrastruktury w służbie zdrowia – American Society for Healthcare Engineering. W tym samy roku dodano też pięć nowych kursów dostępnych w języku arabskim.

 

Działający od 2009 roku Energy University to platforma edukacyjna online udostępniająca swoją ofertę wszechstronnych kursów wszystkim osobom odpowiedzialnym za podejmowanie decyzji, zarządzanie, planowanie, projektowanie i budowę przestrzeni i obiektów, w których liczy się aspekt energetyczny. Z oferty Energy University można skorzystać w dowolnym momencie, odwiedzając stronę www.MyEnergyUniversity.com. Więcej informacji o firmie Schneider Electric i jej rozwiązaniach można znaleźć na stronie www.schneider-electric.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »