Moda » Odzież

Ponadprzeciętna jakość odzieży polskich marek wolnościowych – sukces na skalę międzynarodową

Ponadprzeciętna jakość odzieży polskich marek wolnościowych – sukces na skalę międzynarodową
Zobacz więcej zdjęć »
Polska odzież, dodatki, akcesoria i gadżety z motywami patriotycznymi to produkty, które szczególnie ostatnimi czasu cieszą się ogromną popularnością. Wybierają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni, również dla swoich dzieci.

Skąd wziął się ten trend i co przyciąga klientów do wolnościowych marek odzieżowych?

Moda na tego typu ubrania i dodatki przyszła wraz z liczniejszymi sukcesami polskich sportowców na arenach międzynarodowych i trwa do dziś. W tym czasie projektanci tożsamościowych elementów garderoby zdążyli z nich uczynić unikatowy produkt o najwyższej jakości, wykorzystując unikatowe, nowoczesne wzornictwo, inspirowane historią Polski oraz wyśmienite materiały i wszelkie pozostałe komponenty, składające się na dane ubranie. To właśnie doceniają rodacy – zupełną odmienność od tego, co dostępne jest w szerokiej sprzedaży. Jak markom wolnościowym udało się to osiągnąć? Odpowiedź czeka w dalszej części artykułu.

Już na wstępie warto wspomnieć, że rodzime wolnościowe marki odzieżowe dbają o utrzymanie stuprocentowej polskiej produkcji, co według nich, i zresztą słusznie, stanowi wyraz patriotyzmu. Od lat przeszukują polski rynek w poszukiwaniu najwybitniejszy wytwórców, szwalni i dziewiarni, oferujących najdoskonalsze produkty. Często są to małe zakłady, przekazywane z pokolenia na pokolenie, w których takie słowa jak masowość, powierzchowność, nacisk na ilość kosztem jakości nigdy nie padły. Marki wielokrotnie powtarzają, że kooperacja z takimi pasjonatami swojej pracy to dla nich czysta przyjemność, powód do dumy, a także doskonała lekcja na przyszłość.

Właściciele patriotycznych firm odzieżowych cieszą się, że mogą wspierać lokalnych przedsiębiorców, którzy z kolei odwdzięczają się wspaniałymi produktami, a finalne ich połączenie przesądza o wyśmienitej jakości ubrań wolnościowych. Materiały, dzianiny, tkaniny, suwaki, farby do nadruków, skórki, metki, sznurki oraz wszelkie inne komponenty, wykorzystywane podczas produkcji odzieży pochodzą właśnie od najbardziej uzdolnionych polskich wytwórców – mistrzów w swym fachu. Połączenie tych małych dzieł sztuki skutkuje nadzwyczajną miękkością, wygodą noszenia, odpornością na ścieranie i spieranie oraz wytrzymałością tożsamościowych ubrań. Zakładając je, od razu wyczuć można, że to nie „byle łachy” – materiał jest spójny, mięsisty, a całość dobrze skrojona, pozbawiona tysiąca zwisających smętnie nitek - efektów niedoróbek. Taką polską jakość doceniają klienci, którzy tłumnie powracają do wolnościowych marek odzieżowych, jednocześnie wciąż polecając je dalej.Polska jakość lepsza od niemieckiej?

Niemiecka jakość od zawsze kojarzyła się z czymś trwałym, doskonale wykonanym oraz ponadprzeciętnym. Czy polska produkcja mogłaby zatem przebić niemiecką? Z pewnością, a przynajmniej jeśli chodzi o odzież z motywami patriotycznymi. Markom wolnościowym, działającym we współpracy z polskimi wytwórcami, udało się bowiem stworzyć jakość tak doskonałą, że wyróżnia się ona również na tle zagranicznych rynków odzieżowych. Fakt ów niezwykle cieszy i pozwala snuć nadzieję, że być może w niedalekiej przyszłości określenie „ponadprzeciętna polska produkcja” nie będzie wywoływało ironicznych uśmiechów czy wybuchów śmiechu wśród wielu, wciąż niewierzących w możliwości rodaków, Polaków.

Warto trzymać kciuki za takich producentów, jak polskie wolnościowe marki odzieżowe, które być może przyczynią się do trwałej zmiany stereotypów, związanych z naszym krajem.

Źródło: Red is Bad - koszulki patriotyczneRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

 • avatar
  ~ExtremeHobby 2017-12-20 11:48:14

  Jak najłatwiej zademonstrować swoje przywiązanie do ojczyzny? Otóż coraz częściej robimy to za pomocą… <a href=https://extremehobby.eu>bluzy patriotyczne</a>. Polskie ulice pełne są osób, które noszą ubrania z żołnierzami wyklętymi, husarią, orłami w koronie czy kotwicami Polski Walczącej. Czy to jedynie chwilowa moda? A może coś więcej?

  Patriotyzm niejedno ma imię. A przynajmniej to starają się nam wmówić firmy odzieżowe, które coraz chętniej produkują bluzy ilustrowane symboliką narodową. Można wręcz mówić o prawdziwym boomie. I jak każda inna moda, również odzież patriotyczna budzi skrajnie różne emocje. Jedni uważają ją za tandetną próbę żerowania na chwalebnej przeszłości, inni postrzegają tego typu ubrania jako świetny sposób na promocję polskiej historii. Kontrowersje zdają się jednak zupełnie nie szkodzić patriotycznemu biznesowi, bo grono odbiorców tego typu ubrań stale się powiększa. Do tego stopnia, że ubrania patriotyczne są jednym z najbardziej dynamicznych trendów odzieżowych ostatnich lat.

  Make Poland Great Again
  Jeszcze do niedawna barwy i symbole narodowe można było zobaczyć jedynie przy okazji różnego rodzaju świąt państwowych. Dziś to element codzienności. Najlepiej obrazuje to słynne zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego, który w trakcie krótkich wakacji udał się na szczyt Koziarza w biało-czerwonej pelerynie. Dużym echem odbiła się również podróż prezydenta Andrzeja Dudy do Chin. A to wszystko przez to, że miał on na sobie w tym czasie koszulkę polo zaprojektowaną przez Red is Bad; markę, która cieszy się ogromną popularnością wśród środowisk narodowych i kibicowskich. Ale ubrania z motywami narodowymi i historycznymi to nie jedynie domena prawicowych polityków – koszulki patriotyczne coraz chętniej zakładają też sportowcy, celebryci, a przede wszystkim zwykli ludzie. Osoby ubrane w koszulki z orłami i żołnierzami wyklętymi można spotkać dosłownie wszędzie: na zakupach, w parku czy na siłowni.

  Eksperci podkreślają, że koszulki z symbolami patriotycznymi to coś więcej niż jedynie chwilowy trend. Ich zdaniem odzież patriotyczna to raczej głęboko zakorzenione zjawisko społeczne, którego źródłem jest potrzeba manifestacji naszego patriotyzmu. Ludzie po prostu chcą publicznie demonstrować swoje przywiązanie do ojczyzny i jej historii. Koniec końców, firmy i sklepy oferujące patriotyczne ubrania, dodatki i akcesoria istnieją dlatego, że najwyraźniej istnieje zapotrzebowanie na tego typu produkty.

  Ubrania patriotyczna made in Poland
  W całym tym zamieszaniu związanym z odzieżą patriotyczną warto zaznaczyć, że tego typu ubrania są najczęściej szyte od podstaw w polskich szwalniach. Firmy takie jak Extreme Hobby specjalnie rezygnują z produkcji na Dalekim Wschodzie, gdyż wiedzą, że dzięki temu mogą mieć pozytywny wpływ na sytuację na polskim rynku pracy. Nie bez znaczenia jest też to, że sami Polacy coraz częściej zauważają zależność pomiędzy swoimi zakupami a poziomem zatrudnienia w kraju. Można wręcz mówić o swoistym patriotyzmie ekonomicznym i prawdziwej modzie na rzeczy made in Poland.

  Przedstawiciele lewicy ostrzegają, że odzież patriotyczna to nic innego, jak próba zawłaszczenia symboli narodowych, postaci i wydarzeń historycznych przez ludzi o radykalnych poglądach. Prawica z kolei chwali tego typu ubrania za to, że dzięki nim można łatwo propagować u młodego pokolenia polskie tradycje i tożsamość narodową. Kto ma rację? Jak zawsze: klient.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »