Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Popkulturowy konwent w warszawskim centrum handlowym Reduta.

Popkulturowy konwent w warszawskim centrum handlowym Reduta. W programie Mistrzostwa Cosplay, quiz wiedzy i mnóstwo atrakcji.

Już w tę sobotę, 10 czerwca wielbiciele popkultury tłumnie zawitają w centrum handlowym Reduta, by wziąć udział w walce o tytuł Mistrza lub Mistrzyni Cosplay. Organizatorzy wydarzenia zaplanowali moc wrażeń - gwoździem programu będzie konkurs cosplay i quiz Kahoot, a na publiczność czekać będą strefa gamingowa, stanowiska do gier planszowych i VR, stoiska z gadżetami fantasy i wiele innych atrakcji. Wydarzenie organizowane jest w ramach targów popkultury Geek Week.

 

Cosplay jest zarówno formą hobby, jak również przejawem artystycznej ekspresji i rzemiosła. Idea zjawiska polega nie tylko na stworzeniu bogatych w detale strojów ulubionych postaci z popkultury, ale również na elementach gry aktorskiej - cosplayerzy chcą jak najlepiej odwzorować bohatera, m.in. poprzez imitowanie sposobu mowy, manier czy języka ciała. Miłośników cosplay'u przeważnie spotkać można na fanowskich konwentach, podczas których organizowane są konkursy na najlepsze kostiumy.

Jednym z popularnych wydarzeń cosplayowych w naszym kraju są cyklicznie targi popkultury organizowane w kultowych miejscach na mapie Polski pod nazwą Geek Week. Najbliższe z nich odbędzie się 10 czerwca br. w warszawskim centrum handlowym Atrium Reduta, a towarzyszyć mu będzie bogaty w atrakcje program, który z pewnością przyciągnie szerokie grono miłośników kultury popularnej, ale także wszystkich zainteresowanych imprezą mieszkańców.

Podczas sobotniego wydarzenia, poza głównym punktem programu, jakim jest konkurs cosplay na najlepszy kostium wybrany głosami jury, w planach przewidziano również quiz z aplikacją Kahoot z udziałem publiczności. Dla zwycięzców konkursu zapewniono atrakcyjne nagrody - 1000 zł za zajęcie I miejsca, 700 zł dla zdobywcy II miejsca i 500 zł za zajecie III miejsca. Goście będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o cosplay'u podczas zaplanowanego wykładu lub zadać pytanie członkom jury konkursu. 

W ramach Mistrzostw Cosplay pojawi się wiele kolorowych stanowisk nawiązujących tematyką do gier, cosplay'u, e-sportu, fantastyki czy kultury azjatyckiej. Wśród nich znajdą się takie stoiska jak m.in.: Kizuna AI - taneczno-rytmiczna gra VR; Stepmania dla dwóch graczy, strefa gier planszowych Rebel Games, stoisko gamingowe Genesis udostępnione przez firmy partnerskie Samsung, Genesis i Komputronik - wyposażone w 4 komputery i działające na zasadzie free to play. Na chętnych czeka także strefa fotograficzna, w której będzie można zrobić sobie pamiątkową sesję w scenerii fantasy.

Mistrzostwa Cosplay odbędą się w Atrium Reduta 10 czerwca 2023 roku w godzinach 11.00 - 18.00. Atrakcje rozlokowane będą w kilku miejscach pasażu galerii handlowej.

Więcej szczegółów oraz program wydarzenia dostępne są na stronie: https://atrium-reduta.pl/gratka-dla-wszystkich-geekow/  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nataliawille

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 14 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »