Moda » Obuwie

Porady dla starzejących się stóp

Porady dla starzejących się stóp
Zobacz więcej zdjęć »
Co jest najlepsze dla starzejących się stóp? Większe buty. Dają one poczucie dużo większego komfortu tak potrzebnego dla naszych obolałych, zmęczonych stóp. Poniżej podajemy ciekawostki wiązane z tym zagadnieniem oraz radzimy jak poradzić sobie z problemem.

     Jedna rzecz, które nie kurczy się z wiekiem to stopy – stopy się powiększają. Mówiąc dokładniej, spłaszczają się. Ścięgna stóp i więzadła tracą na elastyczności i nie trzymają kości oraz stawów jak kiedyś. W połączeniu z innymi zmianami związanymi ze starzeniem, stopy możemy napotkać dużo więcej ograniczeń. Specjaliści oceniają, że u niektórych ludzi po 40-tce stopy mogą powiększać się o pół rozmiaru co 10 lat. Z czasem, tkanki słabną, ubywa masa mięśniowa i nasze ciała tracą młodzieńcze odbicie i wigor. Grawitacja stopniowo obezwładnia starsze, mniej odporne wiązadła w stopach. To również wciska płyn z cieknących żył do kończyn dolnych, przyczyniając się do opuchlizny. Luźniejsze ścięgna i wiązadła potrzebują coraz większych butów. Ponieważ przód stopy powiększa się i łuk spuszcza, stopa staje się nie tylko dłuższa ale i bardziej płaska. Odwiecznym problemem są też haluksy. Jest to schorzenie wynikające m.in. z noszenia obuwia, zwłaszcza za ciasnego, na wysokim obcasie (szpilki) lub o wąskich noskach. Dlatego tak ważne jest aby z wiekiem dobierać sobie coraz wygodniejsze obuwie. Warto zwracać uwagę na tęgość. Standardowo buty damskie i męskie produkowane są w tęgości G natomiast w przypadku starzenia się stóp należy dobierać sobie półbuty poszerzone, najlepiej w tęgości H.  Zwróćmy uwagę także na spody obuwia. Powinny być elastyczne. Stosujmy koniecznie ortopedyczne, profilowane wkładki, które modelują stopę i pomagają jej odpocząć.

        Biorąc uwagę powyższe, polecamy buty zdrowotne Waldlaufer. Jest to obuwie zaprojektowane specjalnie z myślą o bolących stopach. Najwyższej jakości skóry naturalne, tęgość H oraz profilowane wkładki to wszystkie ważne aspekty, o których pomyślano projektując nową kolekcję Waldlaufer.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

korzo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »