Technologie » Internet

Porady z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Komputerowego

Porady z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Komputerowego
Zobacz więcej zdjęć »
30 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Komputerowego. Z tej okazji eksperci z firmy Kaspersky przypominają kilka podstawowych faktów i zasad cyberbezpieczeństwa, które pozwolą zadbać o należytą ochronę urządzeń i życia cyfrowego.

Od lipca do września 2021 r. rozwiązania firmy Kaspersky:

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

·        Zablokowały 1,1 mld ataków z zasobów online na całym świecie.

·        Zidentyfikowały 35,9 mln szkodliwych programów.

·        Powstrzymały próby uruchomienia szkodliwego oprogramowania w celu kradzieży pieniędzy z kont bankowych online na komputerach 104 257 unikatowych użytkowników.

·        Zablokowały 46,3 mln prób otworzenia odsyłaczy phishingowych prowadzących do sfałszowanych stron mających na celu wyłudzanie danych.

Jak najlepiej uczcić Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Komputerowego? Zastanawiając się nad bezpieczeństwem swojego komputera, danych sieciowych oraz magazynu w chmurze. Można z tej okazji np. zmienić swoje hasło, włączyć uwierzytelnienie dwuskładnikowe lub po prostu wpisać w wyszukiwarce Google swoje imię i nazwisko, by sprawdzić, jakie dane na nasz temat są dostępne publicznie.

Eksperci z firmy Kaspersky przygotowali krótki poradnik, dzięki któremu można łatwo wzmocnić bezpieczeństwo komputerowego oraz zadbać o prywatność w przestrzeni cyfrowej. Specjaliści zalecają wykonanie następujących działań:

·        Przeprowadź aktualizację oprogramowania na wszystkich urządzeniach. Wiele problemów z bezpieczeństwem można rozwiązać, instalując uaktualnione wersje oprogramowania. Według badania przeprowadzonego niedawno przez firmę Kaspersky 50% użytkowników, po otrzymaniu powiadomienia o aktualizacji, klika przycisk „przypomnij mi później", ponieważ są zajęci innymi sprawami. Takie podejście może się zemścić, ponieważ uaktualnienia często usuwają błędy w zabezpieczeniach, które mogą zostać wykorzystane przez cyberprzestępców.

·        Zainstaluj solidne i godne zaufania rozwiązanie bezpieczeństwa i postępuj zgodnie z jego zaleceniami. Dobry pakiet bezpieczeństwa rozwiąże większość problemów automatycznie i w razie potrzeby powiadomi Cię o konieczności wykonania pewnych działań.

·        Zadbaj o hasła. Warto regularnie aktualizować podstawowe hasła do poczty, platform społecznościowych oraz innych usług online. Najważniejsza zasada brzmi jednak: nie używaj tego samego hasła do wielu kont. Aby sprawdzić, jak bezpieczne jest Twoje hasło, wejdź na stronę: https://password.kaspersky.com/pl. W przypadku problemów z zapamiętaniem wszystkich haseł możesz skorzystać z niezawodnego menedżera haseł, który nie tylko pozwoli przechowywać wszystkie hasła w jednym miejscu, ale również pomoże wygenerować nowe, silne hasła.

·        Włącz uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Czekanie na kod w SMS-ie, gdy szybko chcesz otworzyć określony zasób online, może na pierwszy rzut oka wydawać się stratą czasu. Jednak uwierzytelnienie dwuskładnikowe jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi zapobiegających hakowaniu konta oraz kradzieży tożsamości online.

·        Sprawdzaj uprawnienia przyznane aplikacjom mobilnym oraz rozszerzeniom przeglądarek.

·        Regularnie twórz kopię zapasową ważnych danych. Bezpieczną opcją jest wykonanie dwóch kopii: jednej przechowywanej w chmurze, a drugiej na fizycznym nośniku (takim jak przenośny dysk twardy, karta pamięci, pendrive itd.), który nie jest na stałe podłączony do komputera. Od czasu do czasu sprawdź, czy kopia zapasowa jest sprawna.

Więcej porad bezpieczeństwa można znaleźć na oficjalnym blogu firmy Kaspersky – Kaspersky Daily: https://kaspersky.pl/blog.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »