Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Porozumienie podpisane!
Zobacz więcej zdjęć » |
Porozumienie, 28 stycznia w samo południe, podpisali: rektor PG, dziekan Wydziału Architektury oraz prezydent i wiceprezydent Sopotu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
To dla nas zaszczyt, że możemy podpisać porozumienie z politechniką, zważywszy na fakt, że w ministerialnym rankingu najchętniej wybieranych uczelni uplasowała się na drugiej pozycji -podkreślił, podczas podpisywania porozumienia, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.
Wtórował mu wiceprezydent Paweł Orłowski, który zauważył, że powstanie klasy architektonicznej to dla sopockich licealistów nie tylko realna pomoc w przygotowaniach do studiów na Wydziale Architektury, ale także „uwrażliwienie na kwestie architektury, która w Sopocie jest wyjątkowa".
Na mocy porozumienia Wydział Architektury PG obejmuje patronat nad I Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie w zakresie kształcenia matematyki (a konkretnie aksonometrii) oraz rysunku studyjnego. Matematyka realizowana będzie na poziomie rozszerzonym, zaś rysunek studyjny - w ramach innowacji pedagogicznej. Współpraca ta ma poprowadzić uczniów I LO w Sopocie, tak by w przyszłości byli gotowi do studiowania na Wydziale Architektury.
Bardzo się cieszę, że porozumienie zostanie podpisane. Jestem wdzięczna, że miasto wspiera nas w tym przedsięwzięciu. Liczy się dla nas dobro młodzieży, której chcemy ułatwić start na politechnikę - zapewnia Maria Starostka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie. - Skąd pomysł na utworzenie klasy architektonicznej? Z rozeznania, jakie przeprowadziliśmy wynika, że wielu młodych marzy o studiach na architekturze, właśnie na PG. Dlatego mam nadzieję, że plan się powiedzie, że uczniowie będą zadowoleni z kształcenia, a politechnika z przyszłych studentów.
Aby osiągnąć ten cel liceum będzie konsultowało z Wydziałem Architektury wdrażane programy nauczania. Nauczyciele sopockiego liceum będą przekazywać swoim uczniom informacje o rekrutacji i warunkach nauki na Wydziale Architektury PG. I co najważniejsze - LO deklaruje również potrzebę zatrudniania pracowników naukowo-dydaktycznych PG na wybrane zajęcia.
Natomiast Wydział Architektury zapowiada doradztwo przy tworzeniu programów edukacyjnych oraz ich opiniowanie i ewaluację. Politechnicy podzielą się nie tylko doświadczeniem dydaktycznym, ale i umożliwią uczniom sopockiego ogólniaka łączenie szkolnej nauki z wybranymi zajęciami przewidywanymi tokiem studiów na Wydziale Architektury.
Każda tego typu inicjatywa edukacyjna podnosi poziom wiedzy architektonicznej. Dzięki porozumieniu uczniowie z pewnością będą bogatsi w tę wiedzę - stwierdza dr hab. inż. arch. Antoni Taraszkiewicz, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Klasa funkcjonować będzie od 1 września 2010 roku. Uczęszczać do niej będzie 28 licealistów.
Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)