Dom » Wnętrza
Postindustrialny trend wkracza do kuchni. Nowy kolor Beton - Style
Zobacz więcej zdjęć » |
Postindustrializm narodził się w opozycji do masowej produkcji lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Początków tego nurtu można upatrywać w Wielkiej Brytanii. Do cech charakterystycznych postindustrializmu zaliczyć można m. in. surowy wygląd i projekty sprawiające wrażenie nieukończonych. Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, twórcy odwrócili się od srogich norm modernizmu i ponownie zaczęli rozkoszować się wolnością tworzenia.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Od starożytności do nowoczesności
Beton wykorzystywano już w starożytnym Rzymie. Służył on do wznoszenia akweduktów, term, czy mostów. W późniejszych epokach z betonu zrezygnowano. Dominowała raczej cegła i kamień. Wielki powrót tego surowca nastąpił w dziewiętnastym wieku, wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej. Ułatwił on szybkie wznoszenie wielkich i wytrzymałych obiektów, takich jak hale fabryczne, wiadukty, huty, czy słupy telegraficzne. Następna rewolucja nastąpiła w dwudziestym wieku. Futuryści a następnie moderniści wykorzystywali beton do budowania budynków mieszkalnych, ponieważ zdecydowanie przyspieszył urbanizację, która nastąpiła w wyniku rozwoju przemysłu. Poza tym usprawnił odbudowę miast po pierwszej i drugiej wojnie światowej.
Linia Beton - Style
Na bazie inspiracji nowoczesną architekturą zaprojektowano zlewozmywaki o modnym wyglądzie betonu. Kolor Beton - Style niemieckiej marki Blanco jest dostępna w ofercie firmy Comitor. - Niejednolitość powierzchni sprawia, że każdy produkt jest wyjątkowy. Elementy wyposażenia kuchennego wykonano z solidnego i łatwego w pielęgnacji materiału Silgranit® PuraDur® Poza tym, że stanowią wygodne miejsce do pracy, mają też wysoką wartość estetyczną - mówi Magdalena Wrońska - Shohag, Wiceprezes Zarządu firmy Comitor.
Beton we wnętrzach
Beton efektownie koresponduje na przykład z wnętrzami w stylu skandynawskim, gdzie dominuje biel, naturalne materiały, proste formy, pojedyncze dodatki w wyrazistych barwach i minimalizm. Idealnie wkomponuje się także w pomieszczenia o charakterze loftowym, w towarzystwie ceglanych ścian, odsłoniętych rur, drewnianych podłóg i technicznego oświetlenia.
***
Więcej na www.comitor.pl
www.facebook.com/Comitor/
www.instagram.com/comitor_pl/
Nadesłał:
OKK!
|
Komentarze (0)