Zdrowie » Dziecko

Powrót do szkoły - uczniowie korzystający z internetu potrzebują szczególnej ochrony

Powrót do szkoły - uczniowie korzystający z internetu potrzebują szczególnej ochrony
Zobacz więcej zdjęć »
Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny, a młodzi użytkownicy komputerów zaczną intensywnie korzystać z internetu, szukając informacji i wykorzystując zasoby online do odrabiania prac domowych oraz nauki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali dla rodziców kilka porad, które zapewnią, że dzieci unikną zagrożeń online i nie będą odciągane od swoich obowiązków przez „nienaukowe” strony WWW. 

Skuteczna ochrona młodych użytkowników internetu przez zagrożeniami oraz wykorzystywaniem nadmiernej ilości czasu na zagadnienia niezwiązane z nauką powinna obejmować trzy kategorie. 

1. Kontrola rodzicielska. Dzieci są coraz bardziej zaawansowane technicznie. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w większości rodzin to właśnie młodzi ludzie najsprawniej posługują się komputerami, smartfonami i internetem. Rodzicom trudno jest zatem zapanować nad tym, co ich dzieci robią przed monitorem. Z pomocą przychodzi funkcja kontroli rodzicielskiej, która pozwala ograniczyć treści, do których młody człowiek ma dostęp, czas korzystania z komputera i internetu, a także zdefiniować rodzaje plików, które mogą być pobierane. Funkcjonalność taka wbudowana jest w większość dobrych produktów antywirusowych, np. Kaspersky Internet Security. 

2. Ochrona przed kradzieżą. Dorośli i dzieci na całym świecie coraz częściej korzystają z internetu przy użyciu urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Szkoły nie są wyjątkiem – na korytarzach często można zobaczyć młodych ludzi, którzy wpatrują się w swoje smartfony. Ponadto, niektóre szkoły udostępniają uczniom tablety jako pomoc naukową. Niestety jednak, w tak zatłoczonym miejscu jak szkolny korytarz, małe urządzenie mobilne może zostać łatwo skradzione lub zgubione, co z kolei może prowadzić do kradzieży tożsamości. Rodzice powinni się upewnić, że smartfony i tablety, z których korzystają ich dzieci, są chronione przy użyciu funkcji antykradzieżowych. Dzięki instalacji narzędzia takiego jak Kaspersky Mobile Security możliwe jest zdalne zniszczenie danych zapisanych w urządzeniu mobilnym, odnalezienie sprzętu, a nawet zrobienie zdjęcia złodziejowi. 

3. Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem. Im więcej czasu dzieci spędzają z internecie, niezależnie od tego, czy używają do tego komputerów czy urządzeń mobilnych, tym większe jest prawdopodobieństwo ataku szkodliwych programów. Dlatego sprzęt wykorzystywany przez dziecko powinien być zabezpieczony przy użyciu skutecznego i wszechstronnego pakietu antywirusowego. 

Każdy rodzic powinien pamiętać, że zastosowanie środków technicznych, takich jak programy antywirusowe czy kontrola rodzicielska, to tylko początek i samo w sobie nie rozwiąże problemu. Nic nie zastąpi poważnej rozmowy z dziećmi, w czasie której zapoznają się one z potencjalnymi zagrożeniami internetowymi. Młodzi ludzie powinni także dowiedzieć się, jakie informacje można bezpiecznie udostępniać w internecie, a jakie nigdy nie powinny się tam znaleźć (np. aktualne miejsce przebywania, adres domowy, numer telefonu itp.). 

Informację oraz raport można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła. 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

piotr.kupczyk@kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »