Dom » Architektura

Powrót piękna

Rewitalizacja miejsc to proces przywracania piękna. Oznacza on odnawianie i przekształcanie przestrzeni, aby uczynić je atrakcyjniejszymi, bardziej funkcjonalnymi i zrównoważonymi.

Zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards projekty, wśród których znajdują się m.in. rozbudowa Hotelu Smolarnia, Studio Urody GD oraz Apartament w Waterline Vintage, stanowią doskonałe przykłady tego, jak istotna jest troska o nasze otoczenie i wnętrza. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Hotel Smolarnia: Połączenie tradycji z nowoczesnością

 

Hotel Smolarnia to miejsce, które zyskało nowe życie właśnie dzięki rewitalizacji. Położony nad brzegiem jeziora, w sercu Puszczy Noteckiej, hotel łączy w sobie historię i nowoczesność. Istniejąca część hotelu to adaptacja ponad stuletniego budynku, który początkowo służył jako siedziba nadleśnictwa. Autorem projektu rewitalizacji jest Adam Żarczyński. Charakterystyczna architektura z tzw. "pruskiego muru" została zachowana i wykorzystana w projekcie zarówno fasady rozbudowywanego hotelu, jak i wewnętrznych ścian głównego holu. Ten splot tradycji ze współczesnością tworzy niezwykłą atmosferę, która przyciąga gości.

 

Nowa bryła hotelu nawiązuje formą do istniejącego budynku, ale została odświeżona współczesnymi materiałami, takimi jak ceramika od Grupy Tubądzin. Panoramiczne przeszklenia od strony jeziora pozwalają na czerpanie z otaczającej przyrody, tworząc harmonię między wnętrzem a otoczeniem. Hol hotelowy został wzbogacony o zagłębienia w posadzce, które stworzyły oazy spokoju otoczone zielenią. Ponadto, kładka pokryta ceramiką łączy nowy budynek ze starym, spajając historię z teraźniejszością.

 

Studio Urody GD: elegancja i funkcjonalność

 

Studio Urody GD to przykład rewitalizacji wnętrza historycznego budynku, który został przekształcony na potrzeby nowoczesnego gabinetu kosmetycznego. Projekt Marii Moskalyuk skupił się na zachowaniu podstaw budynku, podkreślając jego autentyczność. Przy wejściu do studia gości witają elementy recepcji wykonane z podświetlanego przezroczystego kamienia akrylowego i malowanych paneli MDF. Luksusowe lustra na cienkich prętach można dostosować, co umożliwia wybór pozycji w zależności od potrzeb klientów. Mobilne zasłony pozwalają na zaadaptowanie przestrzeni do aktualnych potrzeb.

 

Czyste, jasne kolory i delikatne linie projektu tworzą spokojną atmosferę w salonie, zapewniając komfort klientom. Zróżnicowane odcienie zieleni dodają wnętrzu wyjątkowego charakteru i dostosowują się do różnych funkcji przestrzeni, od pracowni po gabinet masażu.

 

Apartament w Waterline Vintage: Nowe życie starego budynku

 

Rewitalizacja to trend, który dotarł też do apartamentów. Waterline Vintage to projekt Agaty Pawletko który przekształca wnętrze dawnego Domu Polskiego w Gdańsku w luksusowe miejsce na krótkoterminowy wynajem.

 

To mieszkanie o niestandardowej wysokości, przepięknych oknach i niepowtarzalnym charakterze. Różowe kafle z kolekcji Cielo e Terra, autorstwa Doroty Koziary, na podłodze i czarny sufit nadają przestrzeni unikalny wygląd, podkreślając jej oryginalność.

 

Powyższe projekty zostały zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards. Rewitalizacja miejsc i wnętrz, tak jak w przypadku tych projektów, nie tylko przywraca życie historycznym budowlom, ale także tworzy nowe przestrzenie, które przyciągają uwagę i inspirują. To proces, który łączy przeszłość z teraźniejszością, tworząc harmonię między tradycją a nowoczesnością. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BIG-PICTURE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »