Dom » Wnętrza

Powrót sprężyny

Powrót sprężyny
Zobacz więcej zdjęć »
Materace sprężynowe mogą kojarzyć się z przeszłością. Wielu z nas do dziś pamięta skrzypienie i sprężyny wychodzące na zewnątrz po długim czasie użytkowania. Dlatego ten typ materaca nie cieszył się do tej pory uznaniem.

Wszystko zmieniło się, odkąd klasyczny bonnell zastąpiono sprężyną kieszeniową.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu 

Wady tradycyjnych sprężyn

Matarace bonnellowe nie należą do komfortowych, kuszą jednak niską ceną i stosunkowo dużą trwałością. Jeżeli zależy nam na tym, by poranki witać bez bólu pleców i zminimalizować ryzyko pojawienia się wad kręgosłupa, lepiej wstrzymać się od ich zakupu. Bonnell charakteryzuje się tak zwaną elastycznością powierzchniową, co oznacza, że każdy nacisk powoduje ugięcie całej płaszczyzny materaca. Sprężyny tego typu połączone są drutem i ugięcie jednej skutkuje automatycznym uginaniem się pozostałych. W praktyce oznacza to brak dopasowania do kształtu ciała, a co sie z tym wiąże nieprawidłową pozycję kręgosłupa i bóle tej części ciała. Materac bonnellowy nie jest również rozwiązaniem z serii „komfort dla par”. Sprężyny stykają się ze sobą bezpośrednio, więc powierzchnia będzie zapadać się na skutek różnicy wagi jednego z partnerów. Tak samo, wiercenie jednego śpiącego będzie odczuwalne dla drugiej osoby.

Nowy wymiar klasyki

Innowacyjną kontynuację tradycyjnej technologii sprężynowej stanowią materace kieszeniowe. Sprężyny tworzące ich wkład znajdują się w osobnych kieszeniach, dzięki czemu pracują niezależnie od siebie. Połączone są za pomocą kleju. System ten powoduje, że ugięcie jednej sprężyny nie powoduje reakcji kolejnych. To olbrzymia różnica w stosunku to tradycyjnych materacy bonnellowych. Taka konstrukcja zapewnia wyjątkową elastyczność i optymalne dopasowanie do kształtu ciała. Materac Kalipso, z bogatej oferty firmy Janpol, posiada wkład kieszeniowy aż o siedmiu strefach twardości. To wyjątkowo ergonomiczne rozwiązanie, gdyż ludzkie ciało w trakcie spoczynku wymaga w różnych miejscach innej siły podparcia. Wkład obłożono obustronnie włókniną filcową oraz płytami lateksowymi, które nie wchłaniają kurzu ani alergenów. Kalipso świetnie dopasowuje się do kształtów ciała i z powodzeniem może służyć dwóm osobom, o nawet bardzo zróżnicowanych gabarytach. Jego długą żywotność gwarantuje fakt, że może być stosowany dwustronnie. Materac Janpolu sprzedawany jest wraz z prozdrowotnym pokrowcem aloe vera, zawierającym wyciąg z aloesu. W czasie snu, wchodzące w jego skład minerały i witaminy wnikają w głąb skóry, pielęgnując ją i nawilżając. Pokrowiec jest bardzo komfortowy i praktyczny. Można go wielokrotnie prać nawet w 60°C. Jednak jeżeli nie przekonują nas lecznicze właściwości aloesu, możemy bez dopłaty zamówić Kalipso w wersji z innym pokrowcem. Do wyboru są między innymi: ecosphere tencel, stressfree czy coolmax.

Sen na odpowiednio dobranym materacu  nie tylko pozwala nam zregenerować siły, ale chroni przed rozwojem lub pogłębianiem wielu wad kręgosłupa. Nie warto decydować się na bonnell, mając na uwadze tylko kwestie ekonomiczne. Taka oszczędność w dłuższej perspektywie wcale nie przynosi zysku, gdyż koszty rehabilitacji oraz codziennego niewyspania przekraczają znacznie cenę dobrego materaca.

Z przyjemnością informujemy, że od 30.04. do 31.07.2010 potrwa wiosenna promocja naszych produktów. Oferujemy 10% rabatu przy zakupie materacy Wenus, Erebu, Afrodyta, Andromeda, Dafne. Decydując się na wybór Vita, Forte, Piano, Nuta z luksusowej linii Perfetto oprócz upustu otrzymają Państwo komfortową poduszkę z pianki termoelastycznej za symboliczny 1 zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »