Technologie » Komputery

#POWSZTRZYMAJHEJT’– wystartował wyjątkowy konkurs dla szkół!

#POWSZTRZYMAJHEJT’– wystartował wyjątkowy konkurs dla szkół!
Zobacz więcej zdjęć »
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu ogłosiła konkurs na najciekawszy scenariusz zajęć wychowawczych pod hasłem „#POWSZTRZYMAJHEJT’’. Do konkursu mogą przystąpić szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i artystyczne z całej Polski.

Dzieci i młodzież na co dzień korzystają z internetu. Jest w nim wiele bardzo przydatnych informacji i materiałów, ale także liczne zagrożenia, na które trzeba uwrażliwiać młodych ludzi. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu wyszła z inicjatywą do szkół w całej Polsce ogłaszając konkurs na najciekawszy scenariusz zajęć wychowawczych pod hasłem „#POWSZTRZYMAJHEJT’’. Do konkursu mogą przystąpić szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i artystyczne. Należy wejść na stronę www.powstrzymajhejt.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.  Szkoły mogą się zgłaszać od 12 lutego 2019 roku, prace należy przesłać do 30 kwietnia b.r.

Ogłoszenie wyników nastąpi 15 maja 2019 r.

 „Ponad 90% nastolatków korzysta z internetu każdego dnia. Około 30% jest online cały czas. Jest to dla nich sytuacja naturalna, a szybkość przekazu i dostępność różnych źródeł uzależniająca. Niesie to za sobą przeróżne niebezpieczeństwa, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka cyberprzemocy rówieśniczej. Młodzi ludzie muszą wiedzieć co jest aktem przemocy, a nie po prostu żartem. Muszą znać konsekwencje nie tylko te, które grożą sprawcom, ale także te, które mogą dotknąć ofiarę. Ofiary powinny wiedzieć jak reagować i gdzie szukać pomocy. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować konkurs dla szkół „#POWSZTRZYMAJHEJT’’”  - informuje st. sierz. Łukasz Raczkowski, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

W pracy konkursowej trzeba wykorzystać film – „Homo znaczy człowiek

 Szkoły – jako Uczestnicy - mogą przystąpić do konkursu wypełniając formularz zgłoszeniowy zawierający w szczególności dane szkoły takie jak: nazwa, adres, adres e-mail, imię i nazwisko dyrektora placówki, dane osoby uprawnionej do reprezentacji szkoły w tym konkursie („Opiekun akcji”). Formularz jest dostępny na stronie internetowej www.powstrzymajhejt.pl.

Do 30 kwietnia należy przesłać pracę konkursową. Organizator nie ogranicza liczby prac przesłanych przez Uczestnika.  Praca konkursowa musi jednak spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim musi zawierać konspekt zajęć wychowawczych opracowany z wykorzystaniem filmu „Homo znaczy człowiek” (film jest dostępny jest na stronie internetowej). Autorem konspektu zajęć może być jeden lub dwóch nauczycieli.

 Praca w formie elektronicznej musi trafić do organizatora najpóźniej 30 kwietnia 2019 r. Należy ją wysłać korzystając z indywidualnego konta utworzonego podczas rejestracji.

 Komisja Konkursowa  w dniu 15 maja 2019 r. wskaże trzy najlepsze prace oraz dziesięć wyróżnionych.

 Szkoły maja szanse na atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsce będzie to monitor interaktywny Avtek (wartość nagrody: 8239 zł), za drugie miejsce zestaw robotów Jimu (wartość nagrody: 3850 zł), zaś za trzecie miejsce: projektor ViewSonic i ekran Avtek (wartość nagrody: 3000 zł)

10 x wyróżnienie: głośnik przenośny Defenzo i książka (10 x 150 zł)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

VIDIS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »