Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Poznaj niezwykły świat pszczół

Centrum Handlowe Auchan Krasne zaprasza do udziału w kampanii edukacyjnej pt. „Świat pszczół”. W ramach akcji przy galerii handlowej staną domki dla owadów zapylających, a w pasażu będzie można obejrzeć wystawę tematyczną.

Galeria udostępni również filmy prezentujące ciekawostki na temat owadów i wskazówki, jak sprawić, by ogród i balkon były im przyjazne. Kampania rozpocznie się 18 czerwca.    

Owadom zapylającym zawdzięczamy nie tylko miód, ale też aż 75 proc. pożywienia, które trafia na nasze stoły. Dlatego tak ważne jest, aby poznać je bliżej i przede wszystkim chronić. 

Od 18 czerwca do 2 lipca w pasażu Centrum Handlowego Auchan Krasne pojawią się plansze edukacyjne, dzięki którym będzie można bliżej poznać i nauczyć się rozpoznawać owady. To również będzie okazja, by dowiedzieć się, jak stworzyć miejsce przyjazne pszczołom w przydomowym ogródku lub na balkonie. Na wystawie pojawią się także prace plastyczne wykonane przez uczniów szkół podstawowych z sąsiedztwa. 

Kto jeszcze nie widział, jak wygląda hotel dla owadów, będzie miał taką możliwość. Przy centrum handlowym ustawione zostaną domki dla owadów, które żyją na pobliskich łąkach i innych terenach zielonych. 

Z kolei na profilu centrum handlowego na Facebooku będą dostępne cztery filmy poruszające tematykę ochrony pszczół i owadów zapylających. Widzowie dowiedzą się z nich, jak wygląda życie pszczół i poznają pracę pszczelarza, a także nauczą się, jak zaprojektować przyjazny owadom balkon i ogród, a także samodzielnie wykonać domki dla pszczół oraz poidełka. 

Wystawa w ramach kampanii „Świat pszczół” będzie dostępna od 18 czerwca do 2 lipca pasażu Centrum Handlowego Auchan Krasne w Krasnem koło Rzeszowa. Filmy edukacyjne będą dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanKrasne/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »