Gospodarka » Przemysł

Pracownicy PPG zorganizowali akcję sprzątania Lasu Osobowickiego we Wrocławiu

Pracownicy PPG zorganizowali akcję sprzątania Lasu Osobowickiego we Wrocławiu
Zobacz więcej zdjęć »
WROCŁAW, 5 października 2023 – PPG (NYSE: PPG) poinformowała dzisiaj, że 30 września br. pracownicy-wolontariusze firmy PPG, wraz z rodzinami, przeprowadzili akcję sprzątania w Lesie Osobowickim we Wrocławiu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nadrzędnym celem inicjatywy było oczyszczenie obszaru lasu z nagromadzonych śmieci i odpadów, ich segregacja, a przy okazji podniesienie świadomości ekologicznej i wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za własne otoczenie. Wolontariusze zebrali 20 worków śmieci, wśród których można było znaleźć odpady papierowe, stare ubrania, buty, plastikowe i szklane butelki, plastikowe worki, porcelanę, stare garnki, rury PCV, a nawet pampersy. Wszystkie śmieci zostały zabrane przez Zarząd Zieleni miasta Wrocław.     

Dla PPG, jako globalnego lidera produkcji farb i lakierów, działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu są jednym z priorytetów. Lokalnym inicjatywom PPG przyświeca cel, by „chronić i upiększać świat”, dlatego firma podejmuje społecznie zaangażowane działania w różnych obszarach, w tym związane z ochroną środowiska, edukacją ekologiczną i STEM, a także pomocą charytatywną. Wiele z tych aktywności jest inicjowanych przez samych pracowników, którzy najlepiej znają potrzeby społeczności lokalnych, i realizowane są przez pracowników przy finansowym i organizacyjnym wsparciu firmy PPG. 

„Okres wakacyjny zazwyczaj wiąże się ze wzrostem liczby odpadów w przestrzeni publicznej, dlatego wrzesień to dobry moment, by zadbać o nasze ulubione tereny zielone. Tym razem nasi pracownicy postanowili uporządkować często uczęszczany przez Wrocławian Las Osobowicki. Tego typu aktywności z udziałem pracowników są doskonałym uzupełnieniem korporacyjnych działań PPG na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz misji PPG, jaką jest oferowanie konsumentom zaawansowanych, ekologicznych rozwiązań i produktów. Nasi pracownicy sami wychodzą z inicjatywą, proponują działania, jakie chcą podjąć dla społeczności lokalnej i angażują się w ich realizację. Środowisko naturalne wymaga naszej troski. Wierzymy, że każdy z nas może się przyczynić do tego, by nasze bezpośrednie otoczenie było czystsze, zdrowsze i po prostu lepsze” – powiedział Marcin Dębowski, PPG GBS Poland Lead. 

Więcej informacji o działaniach PPG na rzecz zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie internetowej: Sustainability | PPG. 


PPG: WE PROTECT AND BEAUTIFY THE WORLD®
W PPG codziennie opracowujemy i oferujemy farby, powłoki i materiały specjalistyczne, którym klienci ufają już blisko 140 lat. Dzięki zaangażowaniu, kreatywności i bliskiej współpracy, jesteśmy w stanie sprostać największym wyzwaniom, jednocześnie wyznaczając właściwy kierunek dalszego rozwoju. Działamy w ponad 70 krajach na całym świecie, a główna siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu. W 2022 roku firma zanotowała przychód netto w wysokości 17,7 mld USD. Wspieramy klientów z branży budowlanej, konsumenckiej, przemysłowej, transportowej oraz z rynków pochodnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ppg.com.

Logo PPG i We  protect  and  beautify  the  world są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do PPG Industries Ohio, Inc. 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro prasowe PPG

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »