Rozrywka i wypoczynek » Sport

Praktyczne porady dla sportowca. Regeneracja potreningowa

Praktyczne porady dla sportowca. Regeneracja potreningowa
Zobacz więcej zdjęć »
Regularna aktywność fizyczna wywołuje największe zmiany w obrębie mięśni. To one w głównej mierze odpowiadają za ruch.

Mimo że przyzwyczajają się do danego wysiłku, to niemal za każdym razem po zakończonych ćwiczeniach dochodzi do mikrouszkodzeń włókien mięśniowych, które objawiają się jako znane wszystkim zakwasy. Jest to rodzaj bólu często ograniczający ruch i swoisty impuls do regeneracji oraz odbudowy mięśni.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Regeneracja potreningowa niesie za sobą wiele dobrego dla całego organizmu. To właśnie w trakcie odpoczynku mięśnie mogą wrócić do sprawności, co wiąże się przede wszystkim z redukcją bólu mięśniowego. To także ważny proces dla tkanek miękkich – zwiększa się wówczas ich elastyczność. Regeneracja i odpoczynek poprawiają także wyniki oraz osiągnięcia.

 

Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest sen. Stanowi on nieodłączny element naszej egzystencji. Jest również podstawowym i kluczowym elementem regeneracji. Podczas snu organizm „naprawia” w mięśniach deficyty powstałe podczas treningu. Pełnowartościowy sen nie jest przerywany i trwa 6-8 godzin. Nie można również zapominać o samym odpoczynku. Dzięki niemu odbudowują się zasoby energetyczne w organizmie, które później przekładają się na energię.

 

Rolowanie i rozciąganie

Rolowanie jest formą masażu, którą można wykonywać samodzielnie w domu – wystarczy zaopatrzyć się w wałek lub piłkę. Rozluźnia mięśnie i zwiększa elastyczność powięzi, pozytywnie wpływając także na zwiększenie zakresu ruchu. Osoby trenujące, szczególnie początkujące, bardzo często zapominają także o rozciąganiu potreningowym. Dzięki niemu mięśnie relaksują się, a ból mięśniowy zostaje zredukowany.

 

Nie bez znaczenia jest również to, co znajduje się na naszych talerzach – bogate w witaminy i składniki odżywcze pokarmy pozytywnie wpływają na organizm oraz wspierają jego regenerację. – Ważne jest, aby pamiętać o prawidłowo zbilansowanych posiłkach, w których składzie nie może zabraknąć między innymi węglowodanów, białka czy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Warto sięgnąć również po sprawdzone suplementy diety, najlepiej naturalnego pochodzenia, jak EstroVita MEN, której bogaty skład wspiera zachowanie kondycji, sprawności i sił witalnych. Dzięki zawartości unikalnej proporcji kwasów tłuszczowych z grupy omega i kompozycji witamin A, D, E i K, suplement wspiera organizm mężczyzn w każdym wieku, dbając o ich kości, mięśnie, a także układ immunologiczny. W produkcie znalazł się również pochodzący z owocu granatu unikatowy kwas omega 5, uważany za symbol męskości i energii – mówi dr n. med. Edyta Blus, starsza specjalistka ds. badań w dziale R&D w onesano, producencie naturalnych suplementów diety.

 

Podejmując jakąkolwiek aktywność fizyczną, nie można pomijać regeneracji w codziennym rozkładzie dnia. Jest ona niezwykle ważna dla organizmu, który wspiera wówczas mięśnie. To właśnie dzięki regeneracji, można osiągnąć lepsze indywidualne wyniki, a efekty podejmowanych działań są znacznie szybciej widoczne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

2pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »