Dom » Wnętrza

Prezent dla pokoleń - ZP "Ćmielów"

Prezent dla pokoleń  - ZP "Ćmielów"
Zobacz więcej zdjęć »
Kto z nas nie głowił się nad prezentem, którym zamierzał obdarować osobę bardziej lub mniej bliską? Nie tyle okazja, co rodzaj wręczanego prezentu, świadczy o skali i typie emocji, które podsunęły nam pomysł na podarek...

„Feston" z Ćmielowa to najlepsza dekoracja uczuć, których światło nie zblednie przez dekady.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jest tak wiele okazji, podczas których wypada, a nawet należy wręczyć prezent, że aż trudno wszystkie zliczyć. Można je jednak podzielić na spontaniczne i cykliczne, bądź też te niepowtarzalne (jednorazowe) i te, które mogą niespodzianie pojawić się każdego dnia.

Na spontanicznie

Do spontanicznych zaliczyć należy takie chwile, w których, z powodu nagłego przypływu bardziej lub mniej pozytywnych emocji, pragniemy kogoś obdarować. Wówczas wręczany prezent zwykle jest raczej symboliczny, posiadający dużą wartość sentymentalną, przy niewielkiej wartości materialnej, np. słodkości, kwiaty lub drobne bibelociki dla dziewczyny czy chłopaka, żony czy męża, matki czy ojca itd. Tu pomysłów może być tak wiele, jak wielka i bujna jest wyobraźnia ludzka, w zależności od czasu, miejsca i ogromu wybuchu nagłych emocji w danej sytuacji. Prezentem takim może być również delikatny pocałunek zdobywanej kobiety, złożony na policzku starającego się o jej względy absztyfikanta; może być przychylne spojrzenie lub list, w którym piszemy, „że pamiętamy, że kochamy, nadal i wciąż, na zawsze...". Te okazje nie posiadają swojego czasu i miejsca, istniały one od narodzi pierwszego człowieka i istnieć będą po kres dni ostatniej istoty ludzkiej, ponieważ, gdy warunki są sprzyjające, te wyjątkowe gesty i sytuacje nagle rodzą się w naszych sercach i umierają niemniej spontanicznie w szarej rzeczywistości...

Porcelanowe gody i nie tylko

Do grupy okazji niepowtarzalnych, które z reguły zdarzają się raz tylko w życiu człowieka, należy m.in. zaliczyć: urodziny, Pierwszą Komunię Świętą, egzamin dojrzałości, ślub kościelny, narodziny pierwszego dziecka, wybudowanie domu dla rodziny (parapetówka), przejście na emeryturę, kolejne rocznice wieloletniego pożycia małżeńskiego (np. porcelanowe gody, czyli 20-ą rocznicę ślubu!).

- Właśnie na te wszystkie tak niezwykłe i niepowtarzalne chwile naszego życia Zakłady Porcelany „Ćmielów" zaprojektowały i przygotowały szlachetny oraz dostojny w swych krągłych, delikatnych liniach fason o wdzięczniej nazwie „Feston" - mówi Agnieszka Gawot, Specjalistka ds. wzornictwa i promocji ZP „Ćmielów" - Porcelanę „Feston" stworzył przed kilkudziesięciu laty jeden z największych projektantów zakładów, Wincenty Potacki, i jest ona produkowana do dziś w 6 wysublimowanych wariantach dekoracyjnych, które można obejrzeć na stronie www.porcelana-cmielow.pl. Warto również wspomnieć, że fason ten został nagrodzony Złotym Medalem na poznańskich Targach Krajowych „Jesień 79", co było nie lada wyróżnieniem.

Porcelana, również nazywana białym złotem, to nie tylko uciecha dla oka, lecz również duża funkcjonalność. Poza dekoracjami malowanymi tradycyjnie, ręcznie, ZP „Ćmielów" posiada w swojej ofercie również zestawy, które można użytkować w zmywarkach i kuchenkach mikrofalowych. Niezależnie jednak od tego, czy prezentem, który wręczymy, będzie biały serwis, bez dekoracji, czy też zdobiony złotem i platyną, to mamy porcelanę pochodzącą z jednej z najstarszych polskich manufaktur, a z najstarszej z działających po dziś dzień!

- W tym roku nasze zakłady obchodzą 220-lecie swojego istnienia - kończy Joanna Niedziela, Z-ca Dyrektora ds. handlowych ZP „Ćmielów". - Dlatego właśnie ta słynna polska porcelana winna być dla nas cenniejsza niż - tak popularne w Polsce - nawet najpiękniejsze zestawy porcelany czeskiej lub niemieckiej, gdyż to Ćmielów jest częścią naszej historii oraz historii ceramiki polskiej.

Z tej i innych przyczyn krągły „Feston" jest najlepszym pomysłem na prezent na każdą, jedyną w swoim rodzaju okazję, ponieważ porcelanę, jak wszystko, co najcenniejsze, w końcu przekazujemy swoim potomkom, a oni następnie obdarowują swoje dzieci. Porcelan, o którą się dba i którą się szanuje, jest bezcenna, ponieważ potrafi „żyć" wiecznie...

Więcej informacji na: www.porcelana-cmielow.pl

Cena zestawu obiadowego FESTON: od 550 zł;

Cena zestawu kawowego FESTON: od 300 zł.Zakłady Porcelany "Ćmielów" Sp. z o.o

www.porcelana-cmielow.pl

ul. Ostrowiecka 45, 27-440 Ćmielów

tel. (015) 861 20 26

fax (015) 861 20 43

e-mail: office@porcelana-cmielow.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Zakłady Porcelany "Ćmielów" Sp. z o.o
http://www.porcelana-cmielow.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »