Technologie » Komputery

Produkt Kaspersky Lab z najwyższymi notami w teście wydajności AV-Comparatives

Produkt Kaspersky Lab z najwyższymi notami w teście wydajności AV-Comparatives
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Internet Security otrzymał najwyższe wyróżnienie – „Advanced+” – w teście wydajności produktów bezpieczeństwa IT przeprowadzonym przez niezależne laboratorium AV-Comparatives. Test miał za zadanie sprawdzić, w jakim stopniu ochrona wpływa na pracę chronionego komputera.

Test wydajności AV-Comparatives to regularnie przeprowadzane badanie analizujące wpływ ochrony na pracę komputera w różnych scenariuszach symulujących typowe działania wykonywane przez użytkowników. Eksperci monitorowali zmiany w działaniu komputera podczas kopiowania plików, tworzenia archiwów, instalowania aplikacji, otwierania dokumentów (np. PDF i pakietu Office), a także pobierania plików z zasobów online. Aby zapewnić wiarygodność wyników, przeprowadzano dodatkowy test – wydajność systemu została mierzona przy użyciu specjalistycznej aplikacji PCMark 8. Po zakończeniu wszystkich testów Kaspersky Internet Security został uznany za jedno z rozwiązań bezpieczeństwa wywierających najniższy wpływ na zasoby chronionego komputera i otrzymał najwyższe wyróżnienie przyznawane przez AV-Comparatives – „Advanced+”.

 

Wszystkie testy zostały przeprowadzone na komputerach wyposażonych w procesor Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM, dysk twardy SATA II oraz system operacyjny Microsoft Windows 8 w wersji 64-bitowej. Wszystkie testowane rozwiązania bezpieczeństwa zostały uaktualnione i mogły korzystać ze swoich usług chmurowych.

 

„Walka ze szkodliwym oprogramowaniem na wiele wspólnego z medycyną. Celem tych dwóch dziedzin jest leczenie i przyświeca im ta sama idea – nie wyrządzać krzywdy. Bez wątpienia poziom ochrony przed cyberzagrożeniami jest bardzo ważny, jednak nie powinna ona w istotnym stopniu wpływać na wydajność komputera i komfort pracy użytkownika. Kaspersky Lab przykłada do tego zagadnienia ogromną wagę i cieszy nas, że niezależne testy potwierdzają skuteczność naszych rozwiązań w tym zakresie” – powiedział Timur Bijaczujew, dyrektor badań dotyczących ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, Kaspersky Lab.

 

Kaspersky Internet Security wchodzi w skład Kaspersky Internet Security - multi-device, wieloplatformowego rozwiązania, które chroni użytkowników przed najnowszymi zagrożeniami internetowymi. Integruje narzędzia, które zwalczają szkodliwe oprogramowanie kryptograficzne, zagrożenia finansowe i inne skomplikowane ataki. Ponadto produkt ten zawiera technologię, która potrafi zidentyfikować i zablokować próby infekcji systemu w początkowym etapie.

 

Pełne wyniki testu przeprowadzonego przez laboratorium AV-Comparatives znajdują się na stronie: http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2015/07/avc_per_201505_en.pdf.  

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »