Dom » Budownictwo

PROJEKT, CZYLI OD MARZEŃ DO PIĘKNEGO OGRODU

PROJEKT, CZYLI OD MARZEŃ DO PIĘKNEGO OGRODU
Zobacz więcej zdjęć »
Własny dom, to również otaczający go teren i ogród. Stworzenie harmonijnego otoczenia domu wymaga jednak nie tylko wyobraźni, ale także specjalistycznej wiedzy. W konkretyzacji swoich wyobrażeń o ich kształcie pomoże projekt.

Wyobraźnia splatana z wiedzą

Rozmowa z projektantem nada realny kształt naszym preferencjom estetycznym. Nie jesteśmy nabywcą „projektu gotowego”, ale jego współtwórcą. Chcąc z przyjemnością wyglądać przez okna swojego domu bezwzględnie warto dyskutować z architektem krajobrazu o swoim guście. To on pozwoli nam odkryć czy odpowiada nam styl nowoczesny, szarości i duże geometryczne kształty; czy może bardziej rustykalne starobruki. A często to właśnie projektant pokaże, że nawet najprostsze kostki brukowe można dobrać i ułożyć w wyjątkowy sposób. Aranżacja przestrzeni to nie tylko nawierzchnie, ale również rośliny, drzewa, krzewy, a także tzw. mała architektura (schody, murki donice, gazony, a nawet rzeźby). Od strony technicznej projekt będzie zawierał dokładne informacje dla brukarzy (tzw. wymiarowanie- w jaki sposób układać nawierzchnię, ile kostki oraz ile i jakich elementów uzupełniających będzie im potrzebne). Nie bez znaczenie będzie również możliwość dopasowania projektu do przewidzianego budżetu.Drogo, czyli… gratis

Projektowanie jest pracą koncepcyjną – a ta wymaga nie tylko szerokiej wiedzy, ale również doświadczenia. Stąd też nie jest tania. Ale i na to znajdzie się rada. Jeśli skorzystamy z pomocy renomowanych producentów materiałów nawierzchniowych – przy zakupie 100 mkw materiałów nawierzchniowych usługa projektowa dołączana jest gratis. Klient, płacąc za kostkę, nie płaci już za aranżację swojej przestrzeni przydomowej. To duże ułatwienie – zwłaszcza dla inwestorów, którzy robią to po raz pierwszy. Wbrew pozorom właściwe oszacowanie ilości materiałów przed zakupem to nie tylko oszczędność finansowa ale również ograniczenie do zera ryzyka dokupywania materiałów np. z innej partii produkcyjnej, które mogą różnić się odcieniem od tych, które już posiadamy.


***


Nie łudźmy się, bez projektu idealna przestrzeń wokół domu nie będzie miała szansy powstać. W nim powinny skupić się nasze preferencje estetyczne, poszanowanie zasad kompozycji i projektowania oraz funkcjonalności. A wreszcie to projekt jest precyzyjnym planem pracy dla brukarzy, podstawą do zakupu materiału na nawierzchnie i podczas nasadzeń zieleni. Dlatego do jego wykonania potrzebujmy architekta. A jeśli jego pracę możemy otrzymać „w pakiecie z materiałem” - wybór narzuca się sam.

(fot./rys. Buszrem)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nota bene

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »