Technologie » Komputery

Projekty Raspberry Pi — nowa grupa w społeczności element14

Na portalu element14 udostępniono nowe zasoby online — grupę Projekty Raspberry Pi. Za jej pośrednictwem użytkownicy Raspberry Pi, niezależnie od stopnia zaawansowania, mogą sobie wzajemnie przekazywać informacje o tworzonych projektach, a także poszerzać wiedzę w zakresie obsługi minikomputera.

Na całym świecie dostępnych jest już tysiące projektów wykorzystujących Raspberry Pi. Najlepsze z nich zebrano na portalu element14.


Grupa Projekty Raspberry Pi powstała z myślą o użytkownikach reprezentujących wszystkie poziomy zaawansowania - od początkujących, którzy po raz pierwszy zetknęli się z Raspberry Pi, po profesjonalnych inżynierów i projektantów elektroniki. Początkujący użytkownicy, dla których Raspberry Pi stanowi zupełną nowość, znajdą na portalu przewodniki wyjaśniające krok po kroku proces tworzenia projektu na bazie Raspberry Pi. Natomiast użytkownicy o wyższym poziomie zaawansowania mają do swojej dyspozycji obszerną bibliotekę, będącą pomocnym narzędziem w realizacji złożonych, innowacyjnych projektów, które w maksymalny sposób wykorzystują możliwości Raspberry Pi.

Do pierwszych projektów, które zostały dodane do zasobów, należą:

  • Dla początkujących - przewodnik krok po kroku, wyjaśniający jak zmienić Raspberry Pi w laptop o pełnej funkcjonalności oraz wstępne informacje o sterowaniu Raspberry Pi za pomocą kontrolera Xbox 360

  • Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przewidziano graficzny przewodnik na temat zastosowania Raspberry Pi jako miernika przepływu rejestrującego zużycie wody oraz wskazówki dotyczące sezonowego projektu, ukierunkowanego na software - stworzenia lampionu „Pumpkin Pi" na Halloween, ze sterowanym sieciowo światłem i dźwiękiem.

Często słyszymy od naszych Klientów, użytków Raspberry Pi, jak bardzo lubią stawiać sobie wyzwania w postaci coraz bardziej skomplikowanych projektów - twierdzi Dianne Kibbey, Dyrektor Globalny ds. Społeczności element14 - Członkowie naszej społeczności stworzyli wiele niezwykłych prac. Grupa Projekty Raspberry Pi to wspaniały sposób zgromadzenia ich w jednym miejscu tak, aby inni użytkownicy mogli z nich korzystać przy tworzeniu własnych projektów - dodaje.

Od użytkowników stawiających pierwsze kroki do specjalistów w dziedzinie kodowania - wszyscy znajdą tu dokładne informacje na temat komponentów wymaganych do danego projektu, niezależnie od tego, czy dotyczą one rozszerzenia typu PiFace czy zalecanych przewodów - podkreśla Diane Kibbey.

W związku z inauguracją nowej grupy, na portalu element14 ogłoszono konkurs „Connect 4 Challenge", w którym 25 projektantów społeczności otrzyma nowe rozszerzenie Raspberry Pi - PiRack. Zadaniem uczestników będzie stworzenie i udokumentowanie projektu w grupie Pi Projects. Do oceny projektów zaproszeni zostali członkowie społeczności element14, na których również czekają nagrody.

Pakiet Raspberry Pi z kartą 8 GB jest dostępny w Farnell element14 w Europie, CPC w UK, oraz Irlandii, Newark element14 oraz MCM w krajach Ameryki Północnej oraz w element14 w krajach regionu APAC.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

element14
http://www.element14.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »