Firma » Praca

Prowadzenie dokumentacji kadrowej – jak to robić?

Prowadzenie dokumentacji kadrowej – jak to robić?
Zobacz więcej zdjęć »
W związku z zatrudnianiem pracowników, na każdym przedsiębiorcy ciążą pewne obowiązki dokumentacyjne. Zatrudniając pracownika w swojej firmie, musisz pamiętać o ważnych kwestiach, jak np. założenie oddzielnych akt osobowych.

W takich aktach znajdują się wszelkie dokumenty związane z aktywnością zawodową.Jaki powinien być zakres dokumentacji kadrowej?

Prowadzenie kadr wiąże się z posiadaniem odpowiedniej dokumentacji pracowniczej, w której skład wchodzą m.in. ogólne zasady pracy i płacy, w tym regulamin pracy i regulamin wynagrodzenia, obwieszczenie o systemach i rozkładach czasu pracy, tekst przepisów, które dotyczą równego traktowania w zatrudnieniu, przepisy o bezpieczeństwie i higienie pracy, dokumentacja dotycząca chorób zawodowych i wypadków przy pracy oraz świadczeń, które się z tym wiążą, dowody obecności w pracy, urlopy, zwolnienia chorobowe i okolicznościowe, świadczenia na rzecz pracowników, jak np. wczasy pracownicze czy opieka zdrowotna, dokumentacja z zakresu ubezpieczenia osobowego, a także dokumentacja płacowa i podatkowa oraz umów cywilnoprawnych.  Jak wykorzystać outsourcing kadr?

Mimo iż przepisy nakładają na pracodawcę obowiązek prowadzenia kadr zgodnie z wytycznymi, przedsiębiorca może skorzystać z pomocy wykwalifikowanej firmy zewnętrznej. Takie firmy świadczą usługi kadrowe w pełnym lub niepełnym zakresie, w zależności od zapotrzebowania i preferencji przedsiębiorcy. Dzięki skorzystaniu z pomocy profesjonalistów pracodawca ma pewność, że wszelkie czynności związane z prowadzeniem kadr, będą wykonane starannie i należycie oraz że nic nie zostanie pominięte. Dzięki outsourcingowi kadr procesy biznesowe zostaną w pełni usprawnione, a wszelkie działania będą prowadzone zgodnie z obowiązującym prawem. Skorzystać z tego typu usług mogą zarówno małe, jak i średnie oraz duże przedsiębiorstwa, które zatrudniają tysiące pracowników i dla których prowadzenie kadr jest szczególnie problematyczne oraz czasochłonne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »