Zdrowie » Dziecko
Przebudowa przyszkolnych placów zabaw
Ów program, w głównej swej mierze, obejmuje wykonanie przyszkolnych placów zabaw oraz wyposażenie sal gimnastycznych mieszczących się w szkołach prywatnych i państwowych. Urzędnicy ministerstwa oszacowali, że do 2014 roku z programu skorzysta 14000 szkół.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Założenia programu „Radosna szkoła”, będącego częścią całej reformy programowej, są takie, że edukacja najmłodszych uczniów ma łączyć naukę z zabawą. Taki sposób przyjęcia maluchów do społeczności szkolnej ma sprawić, że okres adaptacyjny będzie delikatnym przejściem z przedszkolnej sali zabaw do szkolnej ławki. Urządzenie na nowo placów zabaw ma umożliwić młodszym dzieciom rozładowanie napięcia emocjonalnego i fizycznego, które powstaje podczas żmudnych lekcji w szkolnych klasach. Szkolny plac zabaw ma więc być przygotowany do prowadzenia z dziećmi różnych zabaw ruchowych, dlatego remonty placów, to przede wszystkim zamontowanie nowoczesnych urządzeń typu: huśtawki, drabinki, równoważnie, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz drążki i wyłożenie powierzchni pod nimi płytami gumowymi.
Płyty gumowe produkowane są przez wiele firm funkcjonujących także w naszym kraju, z kolorowego: czerwonego, szarego, zielonego, czarnego lub niebieskiego, drobnego granulatu gumowego, związanego klejem poliuretanowym. Dzięki takiej technologii można uzyskać bezpieczną nawierzchnię, która znakomicie absorbuje uderzenia i minimalizuje ryzyko urazu. Płyty gumowe są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości, trwałe, antypoślizgowe i dźwiękochłonne.
Nawierzchnie gumowe są produkowane w różnych grubościach, a każda jest odpowiednia dla innej wysokości możliwego upadku. Dzięki temu, że są łatwe w montażu i można je układać na asfalcie, betonie czy innej utwardzanej powierzchni z programu „Radosna Szkoła” i budowy placu zabaw wyłożonego płytami gumowymi może skorzystać tak wiele placówek.
Nadesłał:
Selena86
|
Komentarze (0)