Kultura » Kultura
Przedstawiciele UNESCO odwiedzą Brave Festival
Organizatorzy festiwalu Brave od kilku lat prezentują ginące tradycje i rytuały, walcząc przeciwko wypędzaniu ich z kultury, a tym samym dbając o światowe niematerialne dziedzictwo kulturowe.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W programy kolejnych edycji imprezy wpisywane są wydarzenia, które znajdują się na oficjalnej Liście Światowego Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. W tym roku były to azerskie pieśni mughan, wykonywana przez światowej sławy muzyka Alima Qasimova. Tegoroczny festiwal, podobnie jak jego ubiegłoroczna edycja, został objęty patronatem UNESCO, a wizyta przedstawicieli tej ważnej światowej organizacji bez wątpienia potwierdza jego rangę i niezwykłą rolę w zakresie kultury.
Goście spędzą we Wrocławiu dwa dni, spotkają się z m.in. z dyrektorem artystycznym Festivalu Brave - Grzegorzem Bralem, odwiedzą Halę Stulecia oraz wezmą udział w koncercie Toumani Diabete w Teatrze Muzycznym Capitol.
Mechtild Roesler, która pełni w UNESCO obowiązki Kierownika Sekcji Europy i Ameryki Północnej, związana jest z tą organizacją od 1991 roku. Zajmuje się głównie światowym dziedzictwem kulturalnym, jego ochroną i utrzymaniem. Organizuje międzynarodowe konferencje poświęcone tym zagadnieniom, wykłada także na uczelniach wyższych, m.in. na Uniwersytecie w Cottbus w Niemczech. Do tej pory opublikowała 7 książek i ponad 50 artykułów, stale współpracując z trzema międzynarodowymi czasopismami.
Sławomir Ratajski - Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu ds. UNESCO, odpowiada za realizację różnorodnych działań UNESCO w Polsce. Komitet ten pełni funkcje doradczą, edukacyjną, koordynacyjną oraz informacyjną w zakresie kultury, sztuki, nauki oraz praw człowieka.
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)