Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

„Przedszkole przyjazne maluchom” – nowy projekt Komitetu Ochrony Praw Dziecka

„Przedszkole przyjazne maluchom” – nowy projekt Komitetu Ochrony Praw Dziecka
Zobacz więcej zdjęć »
Komitet Ochrony Praw Dziecka rusza z nowym projektem - „Przedszkole przyjazne maluchom”. Konkurs ma na celu promowanie najwyższych standardów prywatnych przedszkoli na terenie Warszawy i okolic. Zgłoszenia udziału nadsyłać można od lipca do listopada 2012 r.
W lipcu b.r. Komitet Ochrony Praw Dziecka startuje z nowym projektem - „Przedszkole przyjazne maluchom". Konkurs przeznaczony jest dla prywatnych placówek wychowania przedszkolnego, a jego celem jest poszerzenie idei dobrych przedszkoli i wyróżnienie tych, które korzystnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka. Zwycięzcy otrzymają od Komitetu Ochrony Praw Dziecka certyfikaty placówki przyjaznej maluchom 2012/ 2013 r.

Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie prywatne przedszkola z Warszawy i okolic, spełniające standardy zawarte w regulaminie. Zgłoszone do projektu placówki będą oceniane na podstawie informacji podanych w ankiecie zgłoszeniowej, zdjęć, informacji na stronie internetowej czy profilach społecznościowych placówki. Istotnym elementem będą opinie od rodziców i opiekunów dzieci. Kolejnym etapem oceny będzie wizyta przedstawicieli Kapituły Komitetu Ochrony Praw Dziecka, złożonej ze specjalistów związanych z przedmiotem projektu.

Członkowie Kapituły projektu będą brać pod uwagę:
• Atmosferę, wygląd przedszkola (metraż, ilość sal, ogródek/plac zabaw) i jego położenie
• Kwalifikacje kadry pedagogicznej oraz program edukacyjny
• Wyposażenie placówki w zabawki przyjazne dziecku
• Opiekę zdrowotną
• Opinię rodziców
• Możliwość spotkania się i rozmowy przedstawicieli Kapituły z rodzicami/opiekunami oraz dziećmi.

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz dzieci od 1981 roku. Komitet prowadzi i angażuje się w różne projekty, akcje wspierające pokrzywdzone dzieci oraz ich rodziny, a także te promujące prawa dziecka. Pomaga też rodzicom kształtować świat przyjazny dziecku poprzez wybór książek, zabawek, gier, bezpiecznych miejsc rozrywkowych dla dzieci oraz portali internetowych.

Szczegóły oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.kopd.pl/
Dodatkowych informacji o projekcie oraz działaniach KOPD udziela:
Magdalena Woźniak, Zespół PR i Pozyskiwania Środków Komitetu Ochrony Praw Dziecka
m.wozniak@kopd.pl, 22 626 94 21, 504 190 740Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »