Technologie » Komputery

Przełącznik Matrix HDMI z czterema wejściami i wyjściami

Przełącznik Matrix HDMI z czterema wejściami i wyjściami
Zobacz więcej zdjęć »
VM0404H zapewnia doskonałą jakość dźwięku i obrazu w różnych zastosowaniach multimedialnych.

Firma ATEN International, czołowy projektant i producent zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych, poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty rozwiązań HDMI o nowy model - VM0404H.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

VM0404H z serii Matrix to przełącznik HDMI 4x4, który oferuje wygodny system przesyłania obrazu i dźwięku z dowolnego z czterech źródeł sygnału HDMI do dowolnego z czterech ekranów HDMI.

W miarę jak rośnie wykorzystanie urządzeń HDMI w rozwiązaniach kina domowego i multimedialnej rozrywki, firmach, czy instytucjach edukacyjnych, jednoczesny dostęp do wielu źródeł audio-wideo HDMI staje się powszechną potrzebą. Przełącznik VM0404H z linii produktów VanCrystTM Professional A/V Solutions firmy ATEN pozwala w prosty sposób podłączyć cztery urządzenia HDMI, takie jak kamery HD, odbiorniki satelitarne, odtwarzacze HD-DVD, odtwarzacze Blu-ray, komputerowe kina domowe, strumieniowe odtwarzacze multimedialne lub konsole do gier. Cztery wejścia można następnie przełączać między dowolną kombinacją czterech monitorów, ekranów, projektorów lub telewizorów HDMI. Urządzenie można łączyć kaskadowo z innymi przełącznikami VM0404H, aby uzyskać nawet do 64 źródeł i ekranów HDMI, co przydaje się na przykład w systemach Digital Signage.

Za pomocą pilota oraz wygodnych przycisków umieszczonych na przednim panelu urządzenia można szybko i łatwo zmieniać źródła sygnału i ekrany HDMI, a wskaźniki LED umieszczone na panelu przednim pokażą źródłowe urządzenie każdego ekranu. Przełącznik ma również wbudowany dwukierunkowy interfejs szeregowy RS-232, który umożliwia sterowanie systemem za pomocą kontrolera, komputera PC i/lub pakietu oprogramowania do automatyzacji domu / zarządzania kinem domowym. Przełącznik VM0404H umożliwia szybkie i łatwe, zautomatyzowane przełączanie źródeł HDMI za pośrednictwem portu szeregowego RS-232.

Nowy przełącznik Matrix HDMI zapewnia doskonałą jakość dźwięku i obrazu. Obsługuje sygnał wideo wysokiej rozdzielczości - HDTV 480p, 720p, 1080i, 1080p, a także takie formaty wideo, jak VGA, SVGA, SXGA, UXGA WUXGA. Jest zgodny ze standardami HDMI 1.3b, HDCP 1.1 i HDMI CEC. VM0404H zapewnia częstotliwość odświeżania 60 Hz oraz maksymalną długość kabla równą 20 m w przypadku kabli 24 AWG oraz 15 metrów w przypadku kabli 28 AWG. Doskonałą jakość dźwięku zawdzięczamy temu, że przełącznik w pełni obsługuje urządzenia zgodne ze standardami Dolby True HD i DTS HD Master Audio. Dzięki tej funkcji nie trzeba podłączać oddzielnego zestawu głośników do każdego źródła. Power on detection jest kolejną przyjazną użytkownikowi funkcją. VM0404H automatycznie przełączy się na kolejny aktywny port w przypadku wyłączenia aktualnie aktywnego urządzenia.

Przełącznik Matrix HDMI VM0404H to doskonałe rozwiązanie do jednoczesnego podłączania czterech źródeł cyfrowego obrazu wideo wysokiej rozdzielczości do dowolnego z czterech ekranów HDMI. VM0404H pozwala dodać cztery wejścia HDMI do wieloekranowego systemu kina domowego w łatwy i niedrogi sposób. Co więcej, spełnia też zróżnicowane potrzeby sektora finansowego, edukacyjnego, biznesowego i handlowego. Rewolucja infrastruktury cyfrowej nie kończy się na domowej rozrywce. Cyfrowa treść jest dziś powszechnie obecna w firmach, instytucjach edukacyjnych i medycznych. „ATEN oferuje pełną gamę rozwiązań HDMI do różnych zastosowań, w tym najnowocześniejsze przełączniki, splittery i extendery sygnału wideo" - powiedział Kevin Chen, prezes ATEN.

VM0404H to część kompletnej linii produktów HDMI firmy ATEN, która obejmuje:

  • VS481A/VS0801H: 4/8-portowy przełącznik HDMI, który łączy cztery źródła lub osiem źródeł sygnału z jednym ekranem HDMI, oferujący najlepsze rozwiązanie kina domowego z obsługą dźwięku wielokanałowego
  • VS182/VS184/VS0108H: 2/4/8-portowy splitter HDMI, który łączy jedno źródło HDMI z dwoma/czterema/ośmioma ekranami HDMI; trzypoziomowe połączenia kaskadowe umożliwiają obsługę 8/64/512 ekranów HD.
  • VE800: extender HDMI, który przesyła sygnał wideo na odległość 60 metrów, pozwalając na elastyczne tworzenie instalacji HDMI.

Dostępność i ceny:

Przełącznik Matrix HDMI VM0404H jest już dostępny w sprzedaży. Sugerowana cena detaliczna to 545 EUR .Dystrybutor produktów ATEN w Polsce:

W Polsce dystrybutorem produktów ATEN jest firma AJM Electronics www.aten.pl, www.ajm.pl.

O przełącznikach KVM - niezbędnych urządzeniach służących do zarządzania serwerami

Przełączniki KVM (Klawiatura, Video, Mysz) to zaawansowane sprzętowe rozwiązania, które pozwalają na wygodny scentralizowany dostęp do wielu komputerów przy wykorzystaniu jednej klawiatury, monitora i myszki. Przełączniki KVM znajdują swoje zastosowanie zarówno w domu, jak i w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także w międzynarodowych korporacjach. Ich podstawową funkcją i zaletą zarazem jest redukcja kosztów, przeznaczanych do tej pory na sprzęt komputerowy (myszy, klawiatury, monitory). Ponadto pozwalają na zaoszczędzenie cennej przestrzeni w szafkach rackowych, energii elektrycznej oraz miejsca w biurze. Przełączniki KVM oferują administratorom możliwość scentralizowanego zarządzania komputerami, dzięki czemu praca administratorów jest bardziej efektywna - nie muszą być w miejscach gdzie stoją serwery, mogą nimi zarządzać zdalnie. Wychodząc naprzeciw potrzebom ciągle rozwijającej się światowej gospodarki oraz upowszechnieniu się Internetu, przełączniki KVM mają funkcjonalność over-IP, co pozwala na zdalne zarządzanie serwerami na całym świecie. Funkcjonalność ta w pełni zaspokaja potrzeby międzynarodowych korporacji z wieloma rozproszonymi serwerowniami.

O firmie ATEN

ATEN International Co., Ltd specjalizuje się w rozwiązaniach komunikacyjnych od 1979 roku i jest obecnie uznawana za niekwestionowanego lidera w dziedzinie przełączników KVM na świecie. Pozycja ta została osiągnięta dzięki stałym znaczącym inwestycjom w badania i rozwój, czego efektem jest choćby ASIC - opracowany i wyprodukowany przez ATEN. Ponad 20 procent pracowników firmy ATEN na świecie pracuje w dziale badań i rozwoju. Dzięki temu rocznie ponad 50 nowych produktów trafia na światowe rynki. Oferta firmy obejmuje obecnie setki urządzeń komunikacyjnych od niewielkich hubów USB poczynając na potężnych urządzeniach KVM z rodziny Master View do zarządzania ponad 500 komputerami kończąc. Do grona klientów ATEN należą wielkie światowe firmy, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz użytkownicy indywidualni. Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.aten.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »