Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Przewijanie pod kontrolą

Przewijanie pod kontrolą
Zobacz więcej zdjęć »
Opanowanie w krótkim czasie wielu praktycznych umiejętności związanych z codzienną pielęgnacją noworodka jest nie lada wyzwaniem zarówno dla mamy, jak i dla całej rodziny. Regularna i umiejętna zmiana pieluszki to absolutna podstawa!

Zanim nowy członek rodziny zjawi się w domu, wszystko musi być przygotowane na jego przybycie.

Stworzenie mamie i dziecku komfortowych warunków w miejscu, w którym będą wspólnie spędzać dużo czasu, jest kwestią kluczową dla dobrej organizacji dnia. Oprócz akcesoriów pielęgnacyjnych i ubranek, nieocenione okażą się proste przedmioty, które ułatwią wykonywanie rutynowych obowiązków - przewijak, wanienka, leżak, materac, komoda, wózek, fotelik samochodowy i wiele innych.

Misja: przewijanie

Noworodek wymaga zmiany pieluszki kilkanaście razy dziennie! Młodzi rodzice mają więc od samego początku mnóstwo okazji, aby do perfekcji opanować tę podstawową czynność. Jak się do tego zabrać? Istotne jest stworzenie kącika do przewijania - może to być przewijak lub odpowiednio przystosowana komódka. Nie warto rezygnować z tego ułatwienia - kręgosłup szybko zaprotestuje, jeśli będzie narażony na regularne pochylanie się nad maluchem znajdującym się na łóżku. Zanim zabierzemy się do zmiany, oprócz czystej pieluszki, przygotujmy również:

- mokre chusteczki oczyszczające
- ręczniki i ciepłą wodę (na większe zabrudzenia)
- maść lub oliwkę do pielęgnacji
- czyste ubranko (nawet jeśli to, które maluch ma na sobie, nie jest zabrudzone, może się zabrudzić w trakcie przewijania)
- worek i kosz, do których wyrzucimy brudną pieluchę (lub pachnące, jednorazowe woreczki na pieluszki, jeśli jesteśmy poza domem)
- agrafki i ceratkę, jeśli używamy pieluch z tetry
- ewentualnie zabawkę, którą zajmiemy dziecko (przewijanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności także dla niego)

Kolejne czynności nie są skomplikowane - najważniejsze, to dojść do wprawy i umiejętnie odczytywać zachowanie dziecka, a także reakcje jego skóry na materiały i specyfiki, których używamy podczas przewijania.

Zmiana pieluszki poza domem
Nawet najmłodszy bobas nie spędza całego dnia wyłącznie w domu - z dzieckiem wychodzi się zarówno na spacery, jak i na przykład z wizytą do znajomych. Wówczas zmiana pieluszki może sprawić nieco więcej problemów. W okolicznościach „plenerowych", oczywiście jeśli otoczenie i temperatura na to pozwoli, możemy wykorzystać do przewijania odpowiednio przystosowaną ławkę. W pomieszczeniach jest łatwiej: w wielu miejscach publicznych, np. w restauracjach, jest wydzielona specjalna przestrzeń, gdzie można wygodnie przewinąć malucha. Jeszcze swobodniej można się poczuć w gościnie u znajomych: z pewnością zadbają o swoich gości i zaproponują  odpowiednie miejsce do zabiegów pielęgnacyjnych. Po doprowadzeniu pupy maluszka do stanu nienagannej czystości pojawia się problem: co zrobić z brudną pieluszką? W domowych pieleszach zazwyczaj mamy specjalny pojemnik, którego zawartość regularnie opróżniamy, poza domem - nie zawsze istnieje możliwość wyrzucenia pieluszki w taki sposób, żeby jej zapach nie przeszkadzał otoczeniu. W takich sytuacjach sprawdzą się pachnące woreczki na pieluszki, np. Paklanki, które skutecznie unieszkodliwią wszelkie wydobywające się aromaty.
Paklanki to higieniczne, zapachowe woreczki na zużyte pieluszki, w wygodnym opakowaniu. Więcej o tym produkcie dowiesz się na stronie www.paklanki.pl.

Pojawienie się niemowlęcia potrafi wywrócić do góry nogami życie każdej rodziny, a czynności związane z jego pielęgnacją wpisują się na stałe do harmonogramu dnia. Jednak nawet zmiana pieluszek może być lekka, łatwa i przyjemna, gdy wspomożemy się użytecznymi gadżetami.

Paklanki to higieniczne, zapachowe woreczki na zużyte pieluszki, w wygodnym opakowaniu. Więcej o tym produkcie dowiesz się na stronie www.paklanki.pl i www.paclan.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publicon
http://publicon.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »