Dom » Budownictwo
Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Jednym z problemów, przed którym stają osoby zdecydowane na budowę domu na takich obszarach jest konieczność rozwiązania problemu ścieków – kwestie zagospodarowania nieczystości są regulowane prawnie, dlatego nie można ich lekceważyć. Zazwyczaj posiadacze nieuzbrojonej działki stają przed wyborem między dwiema możliwościami – budową szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Mimo że w polskich gospodarstwach domowych wciąż przeważają szamba, przydomowe oczyszczalnie ścieków stale zyskują na popularności. Użytkownicy tego typu instalacji cenią je przede wszystkim ze względu na ekonomiczność i bezproblemowość. Wbrew pozorom droższe od szamb przydomowe oczyszczalnie są bardziej opłacalne. Dzieje się tak ponieważ inwestując w oczyszczalnię ścieków znacznie oszczędzamy na eksploatacji. Roczne wydatki związane z użytkowaniem przydomowej oczyszczalni ścieków często zamykają się w 200 zł, podczas gdy za wywóz nieczystości płacimy często nawet dziesięć razy więcej. Przydomowe oczyszczalnie ścieków działają właściwie bezobsługowo. Ich użytkowanie nie wiąże się też z przykrymi zapachami czy przeciekaniem, które często trapią właścicieli szamb.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków są rozwiązaniem proekologicznym – pozwalają na oczyszczanie wody i (w przypadku otrzymania odpowiedniego pozwolenia) odprowadzanie jej do środowiska. Dobre przydomowe oczyszczalnie ścieków charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością usuwania zanieczyszczeń, dlatego przefiltrowana ciecz może bez obaw o skażenie zostać skierowana do gruntu lub pobliskiego cieku wodnego. Podczas procesów oczyszczania ścieków nie są wytwarzane szkodliwe substancje uboczne, które mogłyby zaszkodzić środowisku.
Nadesłał:
mmagd
|
Komentarze (0)