Rozrywka » Turystyka
Questing - Zabawa i edukacja w jednym
Zobacz więcej zdjęć » |
Podczas spotkania w Starym Gostkowie, organizowanym przez LGD Fundację Rozwoju Gmin „PRYM”, można było znaleźć odpowiedź na to pytanie, jak również poznać w praktyce, czym jest Questing. Specjalnie przygotowane questy, zawierają dużo ciekawych historii i zagadek, które spodobają się każdemu, bez względu na wiek. Historie o bohaterskich czynach, zapomniane legendy czy wskazówki dotyczące przetrwania w terenie, to przykłady ciekawostek, które można odnaleźć w tego typu ścieżkach.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
Questing to sposób spędzania czasu, który łączy w sobie elementy nauki i zabawy. Na terenie LGD Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM” w tworzenie ścieżek questingowych zaangażowało się wiele szkół, oraz nauczycieli wraz ze swoimi podopiecznymi. Czy taka forma trafia do najbardziej zainteresowanych?
– Questing pozwala odkrywać walory regionu, których często dorośli nie zauważają, a tym samym nie pokazują dzieciom Niestety skutkuje to niewielką wiedzą uczniów na temat swojej najbliższej okolicy – tłumaczy Agnieszka Dzikowska z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczawinie, nauczycielka, która brała udział w tworzeniu questów na terenie LGD Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM”. I dodaje - Towarzyszące wędrówce emocje pozwalają więcej zapamiętać i zrozumieć.
Lokalna rozrywka dzięki współpracy
Dzięki partnerstwu trzech Lokalnych Grup Działania z Łódzkiego powstało największe w Polsce zagłębie questingu. „BUD-UJ RAZEM”, „Dolina rzeki Grabi” oraz Fundacja Rozwoju Gmin „PRYM”, połączyły swe siły w projekcie QUIZ, czyli „Questing Umożliwi Innowacyjne Zwiedzanie”. Efektem tego jest 35 ścieżek, które poza prezentacją walorów województwa, zapewnią sporą dawkę dobrej zabawy.
– To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które pomogło odkryć bogactwo lokalnego dziedzictwa, a przy tym świetnie się bawić. Questy są dostępne dla każdego i zawsze, również dzięki uruchomieniu ich wersji na popularne platformy mobilne: Android oraz iOS – tłumaczy Jolanta Pęgowska prezes LGD Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM”. – Nasze trasy przypadną do gustu każdemu. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy zechcą poznać mniej znane oblicze ziemi łódzkiej.
Nadesłał:
s.wozniak
|
Komentarze (0)