Moda » Bielizna

Rajstopy - ważny element damskiego stroju

Rajstopy - ważny element damskiego stroju
Zobacz więcej zdjęć »
W chłodny dzień kobietom trudno się bez nich obejść. Nawet jeśli na co dzień najchętniej nosimy spodnie, to czasem sytuacja wymaga założenia bardziej kobiecego stroju, a wtedy bez rajstop ani rusz. Jak je dobrać do figury i co oznacza tajemniczy skrót DEN?

Obecnie w sklepach mamy olbrzymi wybór rajstop. Możemy wybierać w kolorach, grubościach, kupić model „relaksujący” nogi, zapobiegający powstawaniu żylaków albo modelujący sylwetkę. Tę ostatnią funkcję spełniają rajstopy posiadające wzmocnioną część majteczkową, która opina i spłaszcza brzuch, unosi pośladki i wyszczupla biodra.

W tym roku bardzo modne są rajstopy kolorowe: szare, fioletowe czy zielone. Na modele utrzymane w stonowanych kolorach, a przy tym matowe i jednolite, bez wzorów, mogą sobie pozwolić wszystkie panie – bez względu na wiek i figurę.

Posiadaczki pulchnych, krótkich i krępych nóg powinny sięgać po rajstopy jednolite, a jeśli już koniecznie chcą nosić wzory to powinny to być wysmuklające nogi paski i prążki. Wykluczone są paski poprzeczne i duże, wyraźne kwiaty.

Niewiele z nas cierpi z powodu zbyt szczupłych nóg, ale jeśli natura obdarzyła nas właśnie takimi wykorzystajmy paletę barw i wybierajmy rajstopy w jasnych, pastelowych kolorach.

Jasnych, ale nie białych – ten kolor dozwolony jest tylko dla małych dziewczynek i… panien młodych. Panie o szczupłych nogach mogą sobie pozwolić na noszenie rajstop bardzo błyszczących, z duża ilością metalicznych włókien.

W zasadzie znamy rozmiar rajstop, jakie nosimy, jeśli jednak kupujemy wyrób innej niż zwykle marki, warto przed zakupem sprawdzić ich długość. Dobrze dobrane rajstopy nie opinają się nadmiernie na udach, ale i nie rolują w okolicy kostek. Kupując nowe rajstopy sprawdźmy tabelę rozmiarów zamieszczoną na opakowaniu: bardzo istotny jest tu nie tyle nasz wzrost, co obwód talii i bioder; szczupła i bardzo wysoka pani może z powodzeniem nosić rozmiar 3, podczas gdy jej niższa, ale znacznie pulchniejsza koleżanka musi sięgnąć po „czwórkę”, a czasem nawet „piątkę”.

Na opakowaniu oprócz rozmiaru i koloru znajdziemy także informację o grubości rajstop. Skrót DEN (poprzedzony liczbą), określa grubość włókna, z którego są one wykonane. Najcieńsze, przejrzyste rajstopy oznaczone są symbolem od 8 do 20 DEN, nieco grubsze – od 30 do 40 DEN, natomiast najgrubsze, mocno kryjące, mają powyżej 60 DEN.

Niektóre firmy produkują nawet rajstopy o grubości 140 DEN, ale te przeznaczone są głównie dla pań zagrożonych pojawieniem się żylaków.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik zdrowia
http://poradnik-zdrowia.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »