Technologie » Internet

Ranking blogów podróżniczych 2017

Ranking blogów podróżniczych 2017
Zobacz więcej zdjęć »
W oparciu o różne dane, szacuje się, że polski Internet liczy niespełna tysiąc blogów podróżniczych. Część z nich prowadzonych jest starannie i na bieżąco. Niektóre natomiast nie zachęcają treścią i rzadko są uaktualniane. Jak w natłoku tak dużej liczby blogów znaleźć te najbardziej wartościowe?

Ranking Polskich Blogów Podróżniczych 2017 jest drugą edycją zestawienia CroLove.pl, które jest podsumowaniem mijającego roku w polskiej blogosferze podróżniczej. Założeniem raportu jest wyłonienie polskich blogów podróżniczych, które dzięki pracy autorów są najbardziej rozpoznawalnymi w wyszukiwarce Google oraz na Facebooku i Instagramie.

Ranking składa się z dwóch części, które mogą być traktowane jako oddzielne zestawienia. Pierwsza część obejmuje widoczność 500 polskich blogów podróżniczych w wynikach naturalnych w wyszukiwarce Google. Natomiast druga część to zestawienie 100 największych polskich blogerów podróżniczych na Facebooku i Instagramie.

Poniżej zestawienie pięciu najlepszych blogów w trzech głównych kategoriach.

TOP 5 najlepszych blogów w wyszukiwarce Gooogle

1.      podrozepoeuropie.pl

2.      gdziewyjechac.pl

3.      tasteaway.pl

4.      pozornie-zalezna.blog.pl

5.      wszedobylscy.com

TOP 5 najlepszych blogów na Facebooku

1.      Tasteaway

2.      Busem Przez Świat - Bus Around The World

3.      Bunkrów Nie Ma

4.      Gdziewyjechac.pl - Wędrowne Motyle

5.      Paragon z podróży

TOP 5 najlepszych blogów na Instagramie

1.      @anna.everywhere (Anna)

2.      @mytravelaffairs (Marysia | Travel & Photography)

3.      @travel_and_keep_fit (Alex)

4.      @docelowo (Paweł Ratajczak)

5.      @samaprzezswiat (Sama Przez Świat/Solo Traveler)

Badanie jest wspólnym przedsięwzięciem CroLove.pl, NapoleonCat oraz Senuto. Dane przedstawiające widoczność poszczególnych blogów w wyszukiwarce Google zostały dostarczone przez Senuto. NapoleonCat natomiast przeanalizował obecność tych stron na Facebooku oraz Instagramie. Z kolei Wojciech Tyluś z CroLove.pl zajął się opracowaniem raportu. 

Pełne zestawienie blogów oraz metodologia, jaka została wykorzystana przy tworzeniu rankingu są dostępne pod linkiem - https://crolove.pl/ranking-polskich-blogow-podrozniczych-2017/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KnowledgeHub Fund

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »