Technologie » Telekomunikacja

realme TOP 3 w Polsce oraz TOP 4 Europie wśród producentów smartfonów

Po zaledwie 2 latach obecności w Polsce, realme jest trzecim największym producentem smartfonów na lokalnym rynku – wynika z raportu Canalys.

Najnowszy raport Canalys (top smartphone vendors worldwide Q1 2022) wskazuje na rosnący udział realme w dostarczaniu smartfonów w Europie. Marka umocniła swoją mocną, czwartą pozycję wśród producentów smartfonów na Starym Kontynencie, z największym na rynku wzrostem na poziomie 177% (rok do roku - w oparciu o dane z pierwszego kwartału 2022 roku).

Wzrost obecności marki widać na rynkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W CEE marka plasuje się w TOP 4, a w Polsce marka dołącza do TOP 3 czołowych producentów. Wśród kluczowych rynków w tej części Europy znajdują się także Czechy, Grecja i Słowenia.

Ponadto, marka realme uplasowała się w TOP 5 w aż 11 krajach europejskich, najprężniej rozwijając się w krajach Europy Zachodniej, m.in.: we Francji (443% wzrostu), we Włoszech (352% wzrostu) i Hiszpanii (223% wzrostu). W skali całego regionu marka osiągnęła 377% wzrostu. Wysokie wyniki to efekt rozszerzenia współprac partnerskich oraz rozbudowania portfolio produktów, odpowiadających na potrzeby różnorodnych grup konsumentów.

W pierwszym kwartale 2022 roku marka realme wprowadziła flagową linię realme 9, a także wkroczyła w sektor premium wraz ze smartfonami z serii GT 2. Podczas targów MWC 2022 w Barcelonie zaprezentowała innowacyjne ładowanie 150W w modelu realme GT NEO 3, które zapewnia temu smartfonowi zdolność naładowania baterii od 0 do 50% zaledwie w 5 minut. Co więcej, na początku bieżącego roku realme zostało najszybciej rozwijającym się producentem smartfonów 5G.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

zuskaka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 1 dzień:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »