Technologie » Telekomunikacja

realme w TOP 3 producentów smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej

realme w TOP 3 producentów smartfonów  w Europie Środkowo-Wschodniej
Zobacz więcej zdjęć »
Według raportu Canalys w drugim kwartale 2022 roku, marka realme znalazła się w pierwszej trójce producentów smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej. Osiągnięty wynik w tym zestawieniu podkreśla postęp marki, która w pierwszym kwartale 2022 roku zajęła

Warszawa, 9 sierpnia 2022 r. - realme to jedyna marka, spośród 5 czołowych producentów smartfonów, która zarejestrowała wzrost dostarczenia telefonów w drugim kwartale 2022 roku
(w porównaniu do tego okresu w 2021 r.). Według najnowszego
raportu Counterpoint wynosi on aż 21%. Co więcej, raport Canalys dotyczący globalnego dostarczenia smartfonów w drugim kwartale 2022 roku wykazał, że realme znalazło się w pierwszej trójce producentów smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej. Osiągnięty wynik w tym zestawieniu podkreśla postęp marki, która w pierwszym kwartale 2022 roku zajęła czwarte miejsce.

Firma realme była aktywna w drugim kwartale 2022 roku. Wprowadziła na europejski rynek najszybciej ładujący się smartfon na świecie - realme GT NEO 3 z ładowaniem UltraDart o mocy 150W. Do sprzedaży trafił także wynik wyjątkowej współpracy z twórcami legendarnej mangi i anime - realme GT NEO 3T Dragon Ball Z Edition. Dodatkowo, chcąc sprostać zróżnicowanym wymaganiom europejskich użytkowników, realme poszerzyło swoje portfolio o telefony realme 9 i realme 9 5G.

- Tegoroczne osiągnięcia realme w Europie to efekt ciężkiej pracy naszych zespołów, a jednocześnie przesłanie dla naszych fanów, że poważnie traktujemy rynek europejski jako ważny obszar dla dalszego rozwoju firmy. Będziemy kontynuować dostarczanie użytkownikom innowacyjnych rozwiązań oraz szerokiej gamy produktów, także tych z segmentu AIoT- mówi Francis Wong, CEO realme Europe.

Na uwagę zasługuje fakt, że realme - po raz pierwszy -  znalazło się na liście Google i Kantar BrandZ Chinese Global Brand Builders 2022. Ranking, wydawany co roku, mierzy, jak chińskie marki są postrzegane przez konsumentów na 11 międzynarodowych rynkach. realme pojawiło się w tym zestawieniu po raz pierwszy i zdobyło nagrodę specjalną: Best Newcomer for Balanced Growth. Marka jest również najmłodszym producentem na liście Top 50, co świadczy o jej rosnącym znaczeniu wśród młodych odbiorców.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O realme

realme zostało założone w maju 2018 roku, stając się najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na świecie. Ambicją realme jest wyznaczenie trendów i dostarczanie młodym ludziom produktów gwarantujących niezapomniane wrażenia. Smartfony oraz urządzenia AIoT od realme wyróżniają się nie tylko eleganckim i minimalistycznym designem czy wysoką wydajnością, ale również przystępnymi cenami.

Obecnie realme jest najszybciej rozwijającą się marką smartfonów, która weszła na rynki ponad 18 krajów, takich jak Chiny, Indie, Indonezja, Wietnam, Tajlandia, Malezja, Pakistan, Egipt itp., a od maja 2019 r. uruchomiła działalność w regionach europejskich. W Polsce realme obecne jest od kwietnia 2020 roku, a już w drugim kwartale 2021 była w TOP 3 dostawców smartfonów w kraju. W niecałe trzy lata, a więc w rekordowo krótkim czasie, marka realme sprzedała 100 milionów smartfonów na całym świecie, co pozwoliło jej zachować tytuł najszybciej rozwijającego się producenta smartfonów.

Więcej informacji na stronie: www.realme.com

Kontakt dla mediów:

Tomasz Nowicki         
PR Manager          
tel: 501 760 211         
mail: tomasz.nowicki@realmeeu.com   

Pole tekstowe: Paweł Tamioła Senior Consultant tel: 512 021 087 mail: pawel.tamiola@havas.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Havas.PO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »