Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Refleksologia, czyli masaż stóp – jak i dla kogo?

Refleksologia, czyli masaż stóp – jak i dla kogo?
Zobacz więcej zdjęć »
Refleksologia jest swego rodzaju leczniczym masażem stóp. Zabieg refleksoterapii stóp ma za zadanie pobudzić energetycznie cały organizm. Aż trudno uwierzyć że ten zabieg może pomóc organizmowi w samoleczeniu. Jak to możliwe?

Jaka jest różnica pomiędzy refleksologią a refleksoterapią?

Refleksologia to nauka o punktach reflektorycznych (odruchowych) na stopach, refleksoterapia natomiast, to wykorzystanie tej wiedzy w praktyce, czyli podczas zabiegu masażu stóp. Potocznie terminy te stosowane są zamiennie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Pierwsza wizyta


Najczęściej pierwszy masaż ma charakter diagnostyczny. Przed pierwszym zabiegiem refleksoterapeuta może pytać o ogólny stan zdrowia, dolegliwości, urazy i operacje przebyte w przeszłości. Przeżywane problemy, zmiany zachodzące w życiu oraz sposoby radzenia sobie ze stresem mogą mieć wpływ na powstanie choroby i przebieg terapii, dlatego warto zgłosić je terapeucie. Duże znacznie ma także odżywianie, jakość snu i aktywność fizyczna. Te informacje pozwalają refleksoterapeucie określić całościowo obraz kondycji psychofizycznej pacjenta. Następnie pomaga on pacjentowi odprężyć się i przechodzi do diagnostyki palpacyjnej (manualne badanie).


Przebieg zabiegu


To jakby „chodzenie kciukiem” po całej stopie ruchem podobnym do tego, jaki wykonuje maszerująca przed siebie gąsienica. Jeśli w czasie zabiegu wyczuwa się bolesność lub wrażliwość miejsca, które odpowiada za dany organ, to może wskazywać na jego chorobę lub stan zapalny. Sam zabieg refleksoterapii polega na głębokim uciskaniu i rozcieraniu odpowiednich miejsc na stopach. Uciskanie odpowiednich punktów umiejscowionych na stopie powoduje usunięcie blokad, dzięki czemu impulsy nerwowe, energia, krew mogą krążyć bez problemów, nie powodując dolegliwości. Jeśli organizm jest zdrowy, zabieg refleksologii nie będzie bolesny.

 

Kto powinien i nie powinien stosować Refleksoterapię ?


Wiek nie stanowi żadnej przeszkody ani przeciwwskazań. Refleksoterapia stosowana właściwie nie daje objawów ubocznych. Oczywistym przeciwwskazaniem jest rozległe skaleczenie stóp lub rąk(w tym uszkodzenia skóry, rany, owrzodzenia, grzybica). Zaleca się też ostrożność przy ciężkich chorobach serca i układu krążenia. W przypadku rozległych zabiegów operacyjnych. W ciąży również odradzamy zabieg.

Wiele korzyści przynosi ludziom starszym cierpiącym na bóle reumatyczne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bezsenność oraz wiele innych dolegliwości. Jest także rewelacyjną metodą dla ludzi młodych, którzy próbując sprostać wyzwaniom współczesnej cywilizacji cierpią z powodu stresu i depresji.Refleksoterapia to również doskonała, naturalna metoda wzmacniania odporności u dzieci,  wspomaga rozwój fizyczny i  umysłowy dziecka, łagodzi zaburzenia snu, drażliwość, napady złości i inne problemy emocjonalne.

Idealny uzupełnieniem do zabiegu refleksoterapii będzie masaż pleców – zwłaszcza, gdy cierpisz na uciążliwe bóle kręgosłupa Opole jest miastem, gdzie znajduje się dużo gabinetów masażu, które świadczą usługi masażu leczniczego.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »