Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Regeneracja poparzonej skóry

Regeneracja poparzonej skóry
Zobacz więcej zdjęć »
Oparzenia, zarówno termiczne, jak i słoneczne są bolesne, a sam proces gojenia skóry bywa długotrwały. Jeżeli poparzenie nie jest poważne i nie wymaga wizyty u lekarza, możemy pomóc sobie domowymi sposobami. Oprócz szybkiego opatrzenia rany ważna jest także odpowiednia pielęgnacja naskórka.

Pierwsza pomoc
Do oparzenia termicznego dochodzi wtedy, gdy nasza skóra ma kontakt z gorącym płynem lub przedmiotem. Rozlanie wrzątku, dotknięcie rozgrzanego żelazka, piekarnika lub płyty kuchennej czy zetknięcie z gorącą parą wodną (np. z czajnika) to najczęstsze sytuacje, w których dochodzi do poparzenia naskórka w warunkach domowych. Należy wówczas jak najszybciej ściągnąć odzież i biżuterię z miejsca oparzenia i schłodzić je wodą – najlepiej o temperaturze pokojowej, ponieważ bardzo zimna woda może zbytnio wyziębić zdrowe tkanki. Do chłodzenia rany można użyć także innych płynów – np. mleka czy herbaty. Następnie należy wysuszyć skórę jałową gazą. W przypadku poparzeń słonecznych warto schłodzić ciało pod prysznicem, a następnie delikatnie osuszyć, unikając tarcia skóry. Najbezpieczniej będzie ostrożnie przykładać ręcznik do ciała i przytrzymywać  przez kilka sekund, aby wchłonął wodę.

Jak zapobiec bliznom
Po schłodzeniu i wysuszeniu rany bardzo ważna jest pielęgnacja uszkodzonego naskórka,  w celu uniknięcia nieestetycznych blizn. W przypadku poparzeń termicznych świetnie sprawdzi się świeży aloes. Ranę należy posmarować miąższem, liściem przekrojonym na pół bądź wyciśniętym z niego sokiem. Do poparzeń słonecznych polecane są okłady  z maślanki lub zsiadłego mleka. Doskonałym rozwiązaniem, zarówno w przypadku poparzeń termicznych, jak i słonecznych, będą też apteczne maści i kremy. Skuteczny preparat powinien zawierać substancje o działaniu łagodzącym podrażnienia i przyspieszającym regenerację naskórka.  Warto aby posiadał także składniki nawilżające, wiążące wodę w głębszych warstwach skóry. W przypadku zarówno poparzeń termicznych jak i słonecznych, pomocny będzie preparat zawierający kwas hialuronowy (np. Bionect® Krem). Substancja  ta przyspieszy proces gojenia uszkodzonego naskórka, a dodatkowo – co istotne – zminimalizuje ryzyko powstawania szpecących blizn.

Dossier
Bionect® Krem zalecany jest w leczeniu ran i uszkodzeń skóry. Jest szczególnie wskazany do pokrywania świeżych skaleczeń, otarć, ran (także pooperacyjnych), oparzeń (np. posłonecznych), odleżyn. Dzięki swoim właściwościom zapewnia wilgotne środowisko rany oraz chroni przed mechanicznymi mikrouszkodzeniami.
Bionect® Krem zawiera kwas hialuronowy – biologiczny polisacharyd (cukier złożony) występujący w przestrzeni międzykomórkowej większości tkanek. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym (zdolności cząsteczek do łączenia się z wodą) utrzymuje prawidłową zawartość wody w przestrzeni międzykomórkowej, ułatwiając w ten sposób migrację komórek  i regenerację naskórka w miejscu uszkodzeń. Kwas hialuronowy przyczynia się do stymulacji wszystkich faz związanych z procesem gojenia ran. Jego działanie zostało przetestowane w różnych dziedzinach medycyny i udokumentowane licznymi badaniami naukowymi.

Skład
Składnik główny: Sól sodowa kwasu hialuronowego 0,2%
Pozostałe składniki: Monosterynian glikolu polietylenowego 400, ester decylowy kwasu oleinowego, wosk emulgujący, gliceryna, roztwór sorbitolu 70%, dehydrooctan sodu, p-hydroksybenzoesan metylu, p-hydroksybenzoesan propylu, aromat, woda oczyszczona.


Bionect® Krem dostępny jest w dobrych aptekach bez recepty.
Sugerowana cena Bionect® Krem – tuba 30g, 21zł
Dystrybutor: Medagro InternationalRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NataliaBI

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »