Dom » Budownictwo

Regulacja urządzeń grzewczych – na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego urządzenia?

Regulacja urządzeń grzewczych – na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego urządzenia?
Zobacz więcej zdjęć »
Regulator temperatury to urządzenie, które przez wiele osób traktowane jest jedynie jako dodatek do całego systemu grzewczego.

Tymczasem wysokiej klasy panel sterujący nie tylko odpowiada za wygodne kontrolowanie pracy kotła, ale również ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie instalacji i jej realną wydajność. Jakie właściwości mają zatem dostępne na rynku systemy regulacyjne, w tym utranowoczesne urządzenia sterowane zdalnie? Wyjaśnia to ekspert firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wybór efektywnego, bezpiecznego i ekologicznego urządzenia grzewczego to jeden z priorytetów na liście prac związanych z budową lub wymianą domowej instalacji. Nic w tym dziwnego – to właśnie dzięki niemu możliwe jest zapewnienie użytkownikom maksymalnego komfortu termicznego i swobodnego dostępu do ciepłej wody użytkowej. Okazuje się jednak, że ogromne znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa użytkowników ma nie tylko dobór odpowiedniego kotła, ale również modułu sterującego. Jakie urządzenie warto wybrać do własnego domu? „Na rynku dostępnych jest wiele różnych regulatorów temperatury – od prostych urządzeń do skomplikowanych systemów, umożliwiających zdalną kontrolę pracy kotła. Wybierając produkt trzeba zatem dopasować go nie tylko do własnych preferencji, ale również do wymagań całej instalacji. Dobrze jest postawić na regulator, który będzie prosty w obsłudze, funkcjonalny i łatwy w montażu a przede wszystkim: kompatybilny z posiadanym już kotłem i pompą wodną”, mówi Mariusz Frączek, dyrektor techniczny firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o. Ekspert dodaje również, że bardzo ważny dla użytkownika może okazać się sam wygląd regulatora. „Sterowniki najnowszej generacji wyróżniają się eleganckim designem i w niczym nie przypominają topornych modeli sprzed lat. Mówiąc o ich wyglądzie nie chodzi jednak tylko o aspekty estetyczne, ale o funkcjonalność. Duży wyświetlacz, przyjazny interfejs i wygodnie rozmieszczone przyciski znacznie ułatwiają korzystanie z regulatora. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni jednak postawić poprzeczkę jeszcze wyżej i sięgnąć po urządzenia takie jak moduły ISM7i i ISM7e marki Wolf, które umożliwiają zdalne sterowanie kotłem przy pomocy smartfona, komputera bądź tabletu”, mówi Mariusz Frączek.

Klasyka kontra wizja przyszłości

Doświadczenie pokazuje, że w naszym kraju największą popularnością cieszą się klasyczne regulatory temperatury, instalowane na ścianie pomieszczenia lub też bezpośrednio na urządzeniu grzewczym. Ich podstawową zaletą jest prostota obsługi, możliwość indywidualnego programowania trybów pracy a także łatwy montaż. Co oferują takie urządzenia? „Doskonałym przykładem sprzętu sterującego, który spełni wszystkie podstawowe wymagania użytkowników jest moduł BN marki Wolf. Pozwala on na pracę kotła w kilku podstawowych trybach, np. letnim, 24-godzinnym lub tzw. „pracy kominiarza” a do tego umożliwia ustawienie własnych algorytmów. W zależności od potrzeb można zatem zaprogramować grzanie lub podgrzewanie wody o dowolnie wybranej porze dnia. Moduł BM dodatkowo posiada funkcję trybu pracy (zwykłej lub obniżonej) w okresie 30 dni oraz opcję jednorazowego napełnienia zasobnika c.w.u. Blokada przycisków pozwala natomiast uniknąć ryzyka przypadkowej zmiany ustawień”, mówi ekspert firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o.  Tradycyjne regulatory temperatury cechuje bez wątpienia ogrom zalet i sprawdzają się one w większości obiektów, jednak mają one również sporo ograniczeń. Projektując domową instalacje grzewczą warto zatem pójść o krok dalej i pomyśleć o urządzeniu sterowanym zdalnie. Tego typu produkty pozwalają na zarządzanie pracą kotła nie tylko z dowolnego miejsca w domu, ale wręcz na świecie a do tego są w stanie automatycznie wysyłać informacje o błędach i awariach do użytkownika i serwisanta! „Systemy zdalnego sterowania urządzeniami grzewczymi to rozwiązania nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale również bezpieczne i wygodne. Doskonale udowadnia to moduł ISM7i/ISM7e marki Wolf, który umożliwia połączenie systemu ogrzewania z sieciami LAN lub WLAN. Zdalne sterowanie jest możliwe dzięki użyciu komputera bądź urządzeń mobilnych, jednak aby uzyskać dostęp do parametrów ogrzewania, połączenie internetowe nie jest wymagane – wystarczy tu komunikacja wewnętrzna”, mówi ekspert firmy Wolf Technika-Grzewcza sp. z o.o. „W przypadku modułów sterujących ISM7i/ISM7e niezwykle pomocnym narzędziem do kontroli zdalnej jest aplikacja World Smartset. W prosty i łatwy sposób umożliwia ona kontrolę pracy instalacji grzewczej, przełączanie trybów pracy, a także wyświetlanie i rejestracje wszystkich istotnych temperatur i warunków działania kotła. Aplikacja pozwala również na pełen dostęp do diagnostyki kontroli całego systemu, a za jej pomocą użytkownik ma dostęp do komunikatów o aktualnych błędach, a także do historii usterek. To niezwykle pomocna funkcja, która bezpośrednio przekłada się na wydajność, ciągłość i bezpieczeństwo pracy całej instalacji grzewczej”, dodaje Mariusz Frączek.

Wybór dobrego systemu sterującego pracą urządzenia grzewczego to ważny krok na drodze do prawidłowego funkcjonowania instalacji. Decydując się na konkretny model koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jego możliwość, dodatkowe opcje i wygodę obsługi. Zgodnie z radami eksperta, warto rozważyć wybór modułu sterowanego zdalnie, bo oferuje on szereg funkcji, które maksymalnie ułatwiają użytkowanie kotła i pozwalają na szybkie zapewnienie domownikom odpowiedniego komfortu cieplnego.

 

Więcej wskazówek ekspertów firmy Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl

 

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych, wentylacyjnych i solarnych, a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.

 

Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Sokołów, ul. Sokołowska 36

05-806 Komorów k. Warszawy 

tel. 22 720 69 01

fax 22 720 69 02

email: wolf(at)wolf-polska.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »