Technologie » Komputery

Rewolucja - Mały, który daje radę – projektor CASIO GREEN SLIM Laser&LED

Rewolucja - Mały, który daje radę – projektor CASIO GREEN SLIM Laser&LED
Zobacz więcej zdjęć »
Rewolucję na rynku projektorów zapowiada 8 nowych urządzeń marki CASIO - DLP CASIO GREEN SLIM. Producent wyeliminował tradycyjne rtęciowe lampy projekcyjne zastępując je technologią Laser & LED - dzięki czemu projektory mogą pracować do 20.000 godzin bez konieczności wymiany źródła światła.

Rewolucję na rynku projektorów zapowiada 8 nowych urządzeń marki CASIO - DLP CASIO GREEN SLIM.

Producent wyeliminował tradycyjne rtęciowe lampy projekcyjne zastępując je technologią Laser & LED - dzięki czemu projektory mogą pracować do 20.000 godzin bez konieczności wymiany źródła światła. W odróżnieniu od dotychczas spotykanych projektorów LED, urządzenia CASIO charakteryzuje wysoka jasność (w zależności od modelu: 2.000 lub 2.500 ANSI lumenów).

Nowością jest również możliwość wielokrotnego włączania/wyłączania projektorów bez utraty żywotności lampy i oczekiwania na jej schłodzenie oraz gotowość do pracy natychmiast po włączeniu.

Projektory DLP CASIO GREEN SLIM wyróżnia również SLIM-Design, czyli wymiary umożliwiające przenoszenie projektora razem z laptopem w jednej torbie (A4, grubość 43mm).

Wybrane modele mają możliwość bezprzewodowej komunikacji z komputerem poprzez WiFi, a dzięki złączu USB bezpośredniego korzystania z danych zapisanych na pendrive bez konieczności podłączenia do komputera w ogóle.

Podstawowa rozdzielczość projektorów to XGA (1024x768) - modele XJ-A130, XJ-A135, XJ-A140 i XJ-A145 oraz WXGA (1280x800). Wszystkie modele posiadają złącze HDMI.

Projektory dostępne będą w Polsce od lipca 2010 roku w cenach detalicznych już od 3.999 (z VAT).

Bliższe informacje www.vidis.pl więcej zdjęć hi-res: ftp://ftp.indalo.pl/tablice/casio

Casio Computer Co., Ltd. zapowiada premierę na polskim rynku projektorów nowej generacji GREEN SLIM wykorzystujących najnowsze źródło światła w postaci laserowo-diodowych lamp hybrydowych - „LED & laser". Lampy te są pierwszym na świecie bezrtęciowym źródłem wysokiej jasności światła, które może być wykorzystywane do konstrukcji projektorów zgodnie z koncepcją „clean & green" - tworzenia urządzeń przyjaznych środowisku.

Dotychczas, w projektorach o jasności ponad 2000 ANSI lumenów źródłem światła były wysokociśnieniowe lampy zawierające szkodliwe dla człowieka i środowiska opary rtęci. Dostępne na rynku, półprzewodnikowe - diodowe i diodowo-laserowe, wolne od rtęci - źródła światła mogły być z kolei wykorzystywane wyłącznie w projektorach o niskiej jasności. Zatem wszystkie dotychczas dostępne rozwiązania uniemożliwiały masową produkcję wysokiej jasności lamp o barwie zielonej.

Problem ten rozwiązali konstruktorzy Casio, opracowując wysokiej jasności hybrydowe źródło światła łączące technologię laserową, fosfor i diody LED. W lampie Casio, niebieska składowa widma pochodzi z niebieskiego lasera, czerwona z diod LED, a zielona z konwersji - przy wykorzystaniu fosforu - światła z niebieskiego lasera. W ten sposób, po przetworzeniu (odbiciu) przez procesor DLP składowe barwy trafiają przez obiektyw projektora na ekran, tworząc obraz o jasności co najmniej 2000 ANSI lumenów. Schemat działania projektora: www.superslimprojector.com/features

Wykorzystanie wspomnianych hybrydowych lamp Casio umożliwiło budowę pierwszych na świecie projektorów - serii GREEN SLIM - z bezrtęciowym źródłem światła o jasności obrazu umożliwiającej ich swobodne wykorzystanie nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Projektory nowej serii charakteryzują się także innymi cechami zwiększającymi ich funkcjonalność. Jest to między innymi niewielki rozmiar urządzeń - nowe Casio są nie większe od kartki papieru A4, maja grubość zaledwie 43 mm i są lekkie (2,3 kg). Wykorzystana technologia wydłuża żywotność źródła światła do około 20 tys. godzin. Nowe źródło światła nie wymaga czasochłonnego studzenia po zakończeniu prezentacji - projektor można wyłączyć praktycznie natychmiast. Dodatkowo, projektory Casio nie wykorzystują tradycyjnej lampy, która musi się rozgrzać aby uzyskać pełną jasność i wierność kolorów. W nowych Casio uzyskujemy jasne, czyste barwy obrazu zaledwie po 8 sekundach od włączenia.

Projektory Casio GREEN SLIM dostępne są dwóch liniach - panoramicznej, o proporcjach obrazu 16:10 i rozdzielczości WXGA (1280x800), oraz tradycyjnej, o proporcjach obrazu 4:3 i rozdzielczości XGA (1024x768). W obydwu liniach dostępne są jasności 2000 i 2500 ANSI lumenów. Casio oferuje do wyboru modele z WiFi (bezprzewodowa komunikacja z komputerem) i gniazdem USB umożliwiającym prezentacje bez podłączania do komputera oraz modele z tradycyjną komunikacją z komputerem.

Podstawowe funkcjonalności projektorów Casio GREEN SLIM

Hybrydowe - laserowo-diodowe (Laser & LED), bezrtęciowe źródło światła dużej jasności Nowe źródło światła, opracowane przez Casio wykorzystuje bezpieczne dla środowiska światło laserowe i diody LED do uzyskania podstawowych barw, z których tworzony jest - przez układ DLP i obiektyw - jasny obraz na ekranie. W źródle światła projektorów Casio, niebieska składowa widma pochodzi z niebieskiego lasera, czerwona z diod LED, a zielona z konwersji - przy wykorzystaniu fosforu - światła z niebieskiego lasera.

Projektor wielkości kartki A4
Wymiary projektora to 297x210x43 mm, waga zaledwie 2,3 kg

Duża jasność i wierność kolorów
Hybrydowe źródło światła Casio Laser & LED zapewnia uzyskanie obrazu o jasności 2000 i 2500 ANSI lumenów oraz dobrze nasyconych , naturalnych barw.

Źródło światła o żywotności do 20 tys. godzin
Żywotność nowego, hybrydowego źródła światła wynosi ok. 20 tys. godzin pracy co jest niemal 10 krotnie więcej niż w tradycyjnych lampach stosowanych dotychczas w projektorach Casio. Zmniejsza to koszty eksploatacji projektora, których najbardziej kosztownym elementem jest właśnie koszt wymiany lampy.

Natychmiastowa gotowość do pracy
Już po 8 sekundach od włączenia na ekranie uzyskujemy pełnej jasności obraz w żywych kolorach. Po zakończeniu prezentacji nie trzeba czekać na wystudzenie lampy - projektor można odłączyć od zasilania i spakować do torby.

2. krotny zoom optyczny i korekcja trapezu
Nowe projektory wyposażone są w obiektywy z 2. krotnym zoomem optycznym (największy spośród popularnych projektorów dostępnych na rynku). Projektor wyposażony jest także w automatyczną korekcję zniekształceń trapezowych (w pionie) co znakomicie upraszcza jego ustawienie czy montaż sufitowy.

HDMI
Projektory wyposażone są w złącze HDMI zapewniające najwyższą jakość transmisji sygnału wizyjnego.

Panoramiczny obraz 16:10 (modele XJ-A245, A240, A235, A230)
4 projektory - XJ-A245, A240, A235 i A230 pracują w podstawowej rozdzielczości WXGA (1280x800) co umożliwia projekcję panoramicznych obrazów o proporcjach 16:10 bez jakichkolwiek strat jakości - niepotrzebna jest interpolacja sygnału źródłowego.

Bezprzewodowa komunikacja z komputerem (modele XJ-A245, A235, A145 i A135)
Cztery spośród najnowszych modeli Casio - XJ-A245, A235, A145 i A135 - umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie obrazu z komputera co dodatkowo ułatwia organizację prezentacji. Bezprzewodowa transmisja odbywa się w standardzie IEEE 802.11b/g i umożliwia jednoczesne podłączenie do jednego projektora 4 komputerów z systemem Windows.

Funkcja USB 2.0 host (modele XJ-A245, A235, A145 i A135)
Te same modele, które komunikują się z komputerem bezprzewodowo, wyposażone są w złącze USB 2.0 umożliwiające wyświetlenie plików w formatach m.in. PDF, JPEG/BMP, AVI zapisanych na nośniku typu pendrive, bez konieczności połączenia z komputerem. Przez złącze USB można podłączyć także kamerę (Casio Multi-Functional Camera System YC-430) i prezentować na ekranie np. ilustracje z książek czy przedmioty umieszczone przed kamerą.

Montaż sufitowy
Opcjonalny zestaw do montażu sufitowego umożliwia instalację projektora pod sufitem.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

VIDIS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »