Dom » Budownictwo

ROCKWOOL po raz kolejny z nagrodami TOPBuilder – za system ROCKTECT i rozwiązanie do dachów płaskich

ROCKWOOL po raz kolejny z nagrodami TOPBuilder – za system ROCKTECT i rozwiązanie do dachów płaskich
Zobacz więcej zdjęć »
Kapituła konkursu po raz kolejny doceniła produkty ROCKWOOL Polska. Podczas IX gali TOPBuilder nagrodę otrzymały: rozwiązanie do dachów płaskich z wykorzystaniem płyt ze skalnej wełny HARDROCK MAX i system aktywnej paroizolacji ROCKTECT.

- Otrzymanie dwóch nagród TOPBuilder, za rozwiązania z dwóch różnych grup produktowych, to dowód na to, że produkty ROCKWOOL wyróżniają się jakością i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców z różnych segmentów rynku. Otrzymywaliśmy już wiele sygnałów od zadowolonych klientów – te nagrody są tego potwierdzeniem. Obecnie przed produktami budowlanymi stawiane są często dodatkowe wymagania, poza ich podstawową funkcją. Tak jest w przypadku płyt dachowych HARDROCK MAX – dzięki jednej z najwyższych twardości i wytrzymałości, poza optymalną izolacją zapewniają także możliwość wykorzystywania dachów jako powierzchni użytkowych – montażu urządzeń i instalacji lub miejsca rekreacji. To dzięki właściwościom samej wełny skalnej możemy oferować naszym klientom produkty, które niosą ze sobą wartość dodaną – komentuje Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu, ROCKWOOL Polska.

Rozwiązanie do dachów płaskich oparte jest o dwuwarstwowe ocieplenie wykonane płytami z wełny skalnej HARDROCK MAX. Przeznaczone jest szczególnie do dachów, którym postawiono specjalne wymagania – np. codzienna konserwacja urządzeń na dachu. Rozwiązanie oparte jest na dwugęstościowych płytach z wełny skalnej, których warstwa spodnia ma mniejszą gęstość – zapewniając lepszą izolacyjność, wierzchnia natomiast jest wyjątkowo twarda – zabezpieczając dach. Dlatego rozwiązanie oparte o płyty HARDROCK MAX daje tak dobre wyniki - zarówno gwarantuje doskonałą izolacyjność, dzięki czemu budynek ma dużo lepszą efektywność energetyczną, jak i trwałość i odporność na obciążenia, czyli cechę, dzięki której zmienia się sposób projektowania i wykorzystywania dachów płaskich. Na tak zaizolowanych dachach można urządzić strefę rekreacyjną lub zamontować instalacje np. klimatyzacyjne czy solarne, bez obawy, że wpłynie to negatywnie na ocieplenie lub na sam dach.

Natomiast ROCKTECT to kompleksowy system do wykonywania aktywnej paroizolacji przede wszystkim dachów skośnych, składający się z trzech elementów. ROCKTECT Intello Climate Plus to aktywna folia paroizolacyjna o grubości 0,4 mm, wykorzystywana jako warstwa izolacji paroszczelnej na poddaszach użytkowych, nieużytkowych oraz w ścianach o konstrukcji szkieletowej. Folia w zależności od warunków wilgotnościowych jest w stanie w szerokim zakresie dostosować swoje właściwości tak, aby jak najlepiej regulować przepływ wilgoci przez przegrodę. Drugim elementem systemu jest jednostronna taśma klejąca ROCKTECT Twinline, służąca do szczelnego połączenia arkuszy folii ROCKTECT Intello Climate Plus z płytą OSB, elementami więźby dachowej i drewnianymi elementami konstrukcji. Uzupełnieniem systemu jest uniwersalny, wysoko przyczepny, szybkoschnący klej ROCKTECT Multikit, służący do szczelnego połączenia folii ROCKTECT Intello Climate Plus ze ścianą i stropem.

Nagrody TOPBuilder przyznawane są już od 9 lat. Tytułem nagradzane są najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne. Wszystkie zgłoszenia podlegają dwuetapowej weryfikacji, w toku której ocienia są pod względem jakości, innowacyjności, parametrów technicznych, zastosowania oraz wpływu na środowisko naturalne. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »