Dom » Budownictwo
Rodzaje ścian z betonu komórkowego – jakie ściany można wykonać przy użyciu bloczków marki TERMBLOQ
Zobacz więcej zdjęć » |
Zarówno inwestorzy indywidualni, jak i przedsiębiorstwa operujące w sektorze budownictwa mieszkaniowego z uwagą śledzą postęp technologiczny wpływający na rodzaj stosowanych obecnie materiałów oraz technologii. Stawiając na lekkość i wytrzymałość poszczególnych elementów, ale równocześnie zapewnienie dobrej izolacji termicznej obiektu, często decydują się na rozwiązania mające już swoją tradycję, a tym samym potwierdzoną jakość. Wciąż atrakcyjnym wyborem, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i praktycznym, okazuje się autoklawizowany beton, z którego produkowane są elementy spełniające nie tylko odpowiednie wymogi, ale także z powodzeniem służące do wykonywania prac niemal na każdym etapie powstawania obiektu mieszkalnego, jak np. bloczki marki TERMBLOQ.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Beton komórkowy u podstaw budynków mieszkalnych
Rozwój nowoczesnych metod produkcji betonu komórkowego powoduje, że obecnie wykonane z niego elementy cechują się właściwościami pozwalającymi, przy zachowaniu odpowiednich zasad sztuki budowlanej, nawet na stosowanie ich już na poziomie piwnic. Z uwagi jednak na rodzaj obciążeń, jakim poddawane są ściany piwnic, wznoszone przegrody muszą posiadać prawidłowo wypełnione spoiny pionowe, a jeżeli pojawia się konieczność wzmocnienia, wykorzystuje się wówczas betonowe belki bądź słupy. Istotną rolę odgrywa w tej sytuacji również prawidłowy dobór gęstości poszczególnych elementów, która zawiera się w przedziale do 400 do 700 – mówi Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny GRUPY PREFABET. Nieustanna styczność z niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi w postaci dużej wilgotności powoduje, że w przypadku betonu komórkowego na poziomie piwnic wymagane jest stosowanie specjalnych zabezpieczeń izolacyjnych. W połączeniu z odpornością mikrobiologiczną materiału na grzyby i pleśnie, takie rozwiązania gwarantują zachowanie nienaruszonego stanu ścian nawet poniżej poziomu gruntu.
Kompleksowe wznoszenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych
Chcąc zachować prawidłowy stan budowli, a tym samym zagwarantować jej trwałość, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo, konieczne jest dobranie technologii wykonania ścian i użytych do ich wzniesienia materiałów do podstawowej funkcji konstrukcji. Beton komórkowy jest rozwiązaniem, które można z powodzeniem stosować zarówno przy budowie jedno-, jak i wielowarstwowych przegród zewnętrznych w technologii tradycyjnego spoinowania, a także przy użyciu zapraw cienkospoinowych. Jednowarstwowe ściany z betonu komórkowego marki TERMBLOQ o niższych gęstościach i odpowiedniej grubości, nawet bez dodatkowego docieplenia materiałem izolacyjnym spełniają wymogi maksymalnego współczynnika przenikania ciepła. Pozwala to nie tylko znacząco obniżyć koszty budowy, ale również skrócić czas jej realizacji. Duża wytrzymałość elementów z betonu komórkowego o grubości nie mniejszej niż 24 cm powoduje, że gwarantują one dobrą nośność, a tym samym bezpieczeństwo całych konstrukcji, dzięki czemu mogą być stosowane także w przypadku wznoszenia wewnętrznych ścian nośnych. Również wykonanie ścianek działowych jest możliwe przy zastosowaniu betonu autoklawizowanego. Jest on bowiem łatwy w obróbce i lekki, co gwarantuje szybkie wykonanie prac. W tym wypadku zazwyczaj wystarczą elementy o grubości od 6 do 12 cm. W budownictwie mieszkalnym kluczową rolę odgrywa nie tylko izolacyjność termiczna i przystępna cena, ale coraz częściej także ekologiczny charakter poszczególnych elementów, a więc wykonanie ich z naturalnych surowców przyjaznych ludziom oraz środowisku, co stanowi jedną z cech autoklawizowanego betonu komórkowego marki TERMBLOQ – wyjaśnia Joanna Nowaczyk.
Pełna gama zastosowań betonu komórkowego powoduje, że jest to materiał wykorzystywany w coraz większej liczbie inwestycji. Realizacja prac z jego zastosowaniem wpływa bowiem znacząco nie tylko na koszty, ale również na czas wykonywania prac, a tym samym ich terminowość. Spełnione zostają przy tym wszystkie niezbędne normy budowlane dotyczące zarówno energooszczędności, jak i wytrzymałości oraz bezpieczeństwa wznoszonych obiektów
GRUPA PREFABET od lat określana jako lider w krajowej produkcji betonu komórkowego. Tradycja produkcji materiałów budowlanych sięga w firmie 1905 roku! Należąca dzisiaj do irlandzkiej międzynarodowej grupy producentów materiałów budowlanych – CRH, GRUPA PREFABET ma swoją siedzibę w Świerżach Górnych koło Kozienic. W 1951 roku GRUPA PREFABET jako pierwsza uruchomiła produkcję betonu komórkowego w Polsce i od tego momentu uznawana jest za prekursora wyznaczającego trendy i kierunki działania w swojej branży. Obecnie jest jednym z największych producentów betonu komórkowego w Polsce. W skład GRUPY PREFABET wchodzi 5 zakładów produkcyjnych w całej Polsce (Kozienice, Reda, Wilkasy, Żelisławice i Długi Kąt), które łącznie mogą wyprodukować milion m3 betonu komórkowego. Firma w swoim asortymencie oferuje wysokiej jakości biały i szary beton komórkowy w odmianach od 400 do 600 i szerokościach od 60 do 420 mm.
GRUPA PREFABET S.A.
Świerże Górne
26-900 Kozienice
www.termbloq.pl
Nadesłał:
flypr
|
Komentarze (0)