Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Rodzice i dzieci w restauracjach

Rodzice i dzieci w restauracjach
Zobacz więcej zdjęć »
Warszawa to stolica nie tylko polityczna, ale także kulinarna. Zarówno, jeśli chodzi o dopieszczanie podniebień smakoszy jak i trucie tych chcących zjeść szybko i byle jak. Do której grupy Ty się zaliczasz?

Pewnie, jak w większości przypadków prawda leży po środku, i są takie dni, gdy jesz dobrze i w polecanych, sprawdzonych miejscach i takie, gdy sieć MacDużyBrzuch lub inna tłusta okazja towarzyszy Ci w drodze z domu do pracy i na odwrót.

Jeśli chodzi o nas dorosłych, odpowiedzialnych za nasze spontaniczne i bądź, co bądź w większości apetyczne decyzje... My ponosimy ich konsekwencje i nic tu nie ma do gadania czy narzekania, że jeansy za małe. Sprawa staje się poważna, gdy dotyka naszych dzieci. Jako rodzice odpowiadamy za ich zdrowie m.in. poprzez kontrolowanie tego, co jedzą. I teraz nasuwa się pytanie: Jak zjeść z dzieckiem w restauracji? Przecież nie wejdziemy do kuchni i nie sprawdzimy czy kucharz nie dosypuje sody do ziemniaków, żeby się szybciej ugotowały... Pozostaje jeść, testować samemu i polegać na opinii tych, którzy byli i sprawdzili.

Nie musicie mieć znajomych w sanepidzie, żeby uzyskać informacje o najzdrowszych i najlepszych dla waszych pociech miejscach w Warszawie. Ekipa ZwalczNude.pl sprawdziła warszawskie restauracje z menu i kącikami przystosowanymi specjalnie dla dzieci.

Na początek należałoby wymienić restauracje najbardziej oddalone od centrum Antica i Al Pomodoro. Antica to włoska restauracja na Ursynowie z tzw. dolnym pokładem, gdzie dzieci bez obaw mogą szaleć na całego, dużo miejsca, jedzenie bardzo wysokiej jakości i nie zbankrutujecie jedząc tam.

Kontynuując włoskie klimaty Al Pomodoro, która ma dwie placówki, jedną na Bemowie i jedną na Ursusie, została wyróżniona nie tylko przez nas, ale również przez AMA Akademie Malucha Alantan oraz fundację Mamma. Małym gościom ta włoska restauracja oferuje kredki, kolorowanki, zabawki, klocki, krzesełka dla dzieci od 6-go miesiąca życia oraz komfortowy przewijak w osobnym pomieszczeniu (Restauracja na Bemowie). Również, jeśli zbliżają się urodziny dziecka Al Pomodoro może urządzić je za Was z dostosowanym menu, udekorowaniem sali, drukiem zaproszeń, opieką animatorów lub zaproszeniem ulubionych postaci z bajek.

Kolejne z polecanych miejsc, Tratorria Boccone to restauracja położona w centrum, przestronna, widna z fantastycznymi deserami. A menu jest równie bogate jak kosz z zabawkami dla dzieci. Dlatego rodzice jedząc tam, gdy dobierają jeden z 15 rodzajów makaronów do jednego z 30 rodzajów sosów, nie znudzą się prędko jedzeniem, podobnie jak ich dzieci zabawkami.

Na deser coś dla smakoszy napojów, czyli Gender’s Tee Room. To specjaliści od herbat, kawy i pięknego wystroju na Saskiej Kępie, ale mają też placówkę na Żoliborzu. Z daleka od hucznych miejsc, dla tych, którzy chcą pokazać swoim dzieciom jak wygląda herbaciarnia z prawdziwego zdarzenia. Miejsce iście bajkowe. Posiadają ogródek, w którym nasze maluchy mogą pójść na całość. Organizują też koncerty dla dzieci.

Więcej na www.ZwalczNude.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kreatywna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »