Dom » Nieruchomość

Rodzina na Swoim: dopłaty tylko dla młodych małżeństw

Rodzina na Swoim: dopłaty tylko dla młodych małżeństw
Zobacz więcej zdjęć »
Dopłaty do odsetek, kredytu mieszkaniowego z programu rodzina na swoim zostały okrojone do granic możliwości. Limit ceny za 1 metr kwadratowy został znacznie zmniejszony. Nie wszyscy, więc załapią się na dopłaty przed zakończeniem programu - 2012r.

Wiele osób ociągała się z podjęciem decyzji o skorzystaniu z programu dopłat do kredytów mieszkaniowych rodzina na swoim, umożliwiających nabycie pierwszego w życiu własnego kąta. Część z tych osób może już żałować i zapomnieć o dofinansowaniu, które na starych warunkach zapewniał im rząd.

Po zmianach: tylko i wyłącznie osoby będące w związku małżeńskim, które nie skończyły 35 lat, a więc przeważnie młode małżeństwa, będą mogły skorzystać z dopłat.

Jednak i im będzie ciężko wyrobić się z nowym limitem, który już niebawem zmieni się z kwoty dotychczasowej w Warszawie z 9080,40 zł za mkw. na 7134,60 zł/mkw. Spadnie, więc znacznie, zwłaszcza, że jak wcześniej informowaliśmy, ze względu na podwyżki podatku VAT ceny nowobudowanych mieszkań wzrosną. Wnioskując o kredyt hipoteczny, powinno uwzględnić się wyższą kwotę, by wystarczyła na zapłatę za mieszkanie po ukończeniu budowy.

Kolejna zmiana w programie jest równie bardzo ważna: zawęża krąg poszukiwania mieszkania. Od teraz dopłaty udzielane są tylko i wyłącznie do nowo wybudowanych mieszkań – od dewelopera.

Osoby zainteresowane kredytem hipotecznym, zapraszamy do ekspozytury – kredyty mieszkaniowe rodzina na swoim.

Czas na zmiany w programie „rodzina na swoim” przyszedł nieubłaganie łącznie z podwyżkami oprocentowania kredytów jak również zmianami w obliczaniu zdolności kredytowej na niekorzyść kredytobiorcy.

Trzeba, więc się pospieszyć z decyzją o zakupie mieszkania i wykorzystania do tego celu kredytu mieszkaniowego z niską ratą, za nim program dopłat przejdzie do historii.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »